Według ostatniej prognozy Komisji Europejskiej, polska gospodarka skurczy się o 4,3 proc. Pocieszeniem może być fakt, że ma to być najniższy spadek w całej Unii Europejskiej. Jednocześnie jednak będziemy mieć jedną z największych inflacji oraz jeden z najwyższych deficytów w Europie.
Najstarsza kryptowaluta, Bitcoin (BTC), umacnia się dzisiaj o blisko 4%, ponownie przełamując poziom 9000 USD. Obecnie cena BTC wynosi 9249 USD. Tymczasem otwarte pozycje na kontrakty futures na BTC na giełdzie CME osiągnęły najwyższy poziom od 10-u miesięcy.
Popyt na złoto inwestycyjne znalazł się na najwyższym poziomie od 4 lat – wskazano w najnowszym raporcie Gold Demand Trends Q1 2020
Li Lihui, były prezes Bank of China (BOC), należącego do tzw. chińskiej wielkiej czwórki, ujawnił, że uruchomienie cyfrowego juana zbliża się wielkimi krokami, a także wymienił cztery kluczowe czynniki, które jego zdaniem pozwolą walucie zastąpić gotówkę.
Europejski Bank Centralny (EBC) nalega na uregulowanie stablecoinów. W swoim najnowszym raporcie powołuje się na ryzyko oraz luki istniejące w obecnych przepisach.
Prezydent Donald Trump rozpoczął we wtorek energiczne działania mające na celu ponowne otwarcie kraju.
Lufthansa jest uwięziona w kryzysowych rozmowach z niemieckim rządem na temat warunków umowy ratunkowej
Airbnb zwalnia około 25% swoich pracowników, ponieważ pandemia wirusa jest zagrożeniem dla branży turystycznej
Departament Transportu USA opublikował raport w którym stwierdził, że technologia blockchain i drony to dobre połączenie...
Ekscentryczny milioner John McAfee, powiedział w wywiadzie podczas Virtual Blockchain Week, że zna tożsamość twórcy Bitcoina, Satoshi Nakamoto – jak twierdzi McAfee, z niemal 100% pewnością.
Max Keiser uważa, że Warren Buffett niszczy swoją reputację, niesłusznie krytykując najstarszą z kryptowalut. Bitcoin (BTC) jest "trutką na szczury do kwadratu" – miał kiedyś powiedzieć legendarny inwestor. Tymczasem konglomerat Buffetta stracił prawie 50 miliardów dolarów w pierwszym kwartale tego roku.
Rząd Wielkiej Brytanii rozpoczął pierwszy test aplikacji do śledzenia kontaktu z koronawirusem
Kursy XTZ i LINK wykazują korelację. Nie tak dawno projekt Tezos nawiązał współpracę z Chainlink....
Apple i Google właśnie przedstawiły pierwsze spojrzenie na swoją aplkacje do śledzenia kioronawirusa
Kurs Bitcoin: cena BTC wzbiła się po raz kolejny powyżej poziomu 9 000 USD. Inwestorzy tej kryptowaluty wpadają w sidła FOMO...
Miesiące antyrządowych protestów i wojna handlowa USA-Chiny zmusiły Hongkong do pierwszej recesji od dekady ubiegłego roku
Platforma kryptowalutowa – Paxful postanowiła uruchomić kampanię na rzecz walki z pandemią koronawirusa w Afryce. W tym celu organizuje ona zbiórkę charytatywną w Bitcoinach.
Obecnie cena Bitcoina wynosi 8836 USD, po spadku o ok. 1% w ciągu ostatnich 24 godzin. Inne kryptowaluty podążają za BTC, a tym samym na rynku dominuje dzisiaj kolor czerwony. Wśród altcoinów, najsilniej tracą Bitcoin Cash i Monero.
Jed McCaleb, jeden ze współzałożycieli Ripple, tylko w kwietniu sprzedał ponad 54 miliony XRP i jak wynika z analizy jego portfeli, wciąż ma wiele tokenów do sprzedania. "Nie ma to wpływu na rynek" – przekonuje McCaleb.
Kurs Ethereum znalazł się na blisko 7% minusie w ciągu ostatniej doby. Cena Ethera w dalszym ciągu wznosi się powyżej poziomu 200 USD. Czy powinniśmy obawiać się dalszych spadków?
Bitcoin (BTC) rozpoczyna nowy tydzień od spadków i ponownie osuwa się poniżej 9000 USD. Obecnie kurs BTC wynosi 8696 USD. Tymczasem Coinbase twierdzi, że ze względu na brak zależności od fizycznych łańcuchów dostaw, najstarsza kryptowaluty wiadomości">kryptowaluta ma obecnie wyraźną przewagę nad złotem.