Często słyszymy argument o tym, że Bitcoin prowadzi do przerażającego zużycia energii. Sieć Bitcoin zużywa tyle energii co mały kraj. I to jest dobra wiadomość.

Zacznijmy od tego, że konsumpcja energii, generalnie rzecz biorąc, nie jest czymś złym. Bez niej, cywilizacja jaką znamy dzisiaj nie byłaby możliwa. Gdybyśmy zarabiali na

Bez lania wody oto kilka szybkich sposób na zgarnięcie kilkuset złotych

  1. Załóż konto Crypto, a otrzymasz na start 25 USD. Dodatkowo możesz aplikować o kartę debetową, która pozwoli Ci płacić kryptowalutami na całym świecie w dowolnym sklepie
  2. Obejrzyj 10 minutowy kurs o Stellar Lumens odpowiedz na proste pytanie na podstawie

Analitycy z JPMorgan przewidzieli znaczący wzrost popytu Bitcoina, następujący po $100 milionowym zakupie kryptowaluty przez giganta ubezpieczeniowego Massmutual. Uważają, że inni tradycyjni inwestorzy, w tym fundusze emerytalne, pójdą za śladem Massmutual, co może doprowadzić do popytu o wysokości nawet 600 miliardów dolarów.

Analitycy opublikowali w piątek analizę, w której wyjaśniają

Jedną z niewielu dobrych rzeczy jaką zawdzięczamy pandemii, jest postępująca transformacja na zdalny tryb pracy. Wirus pokazał nam, że przejście na pracę zdalną jest możliwe, a często nawet bardzo korzystne. W związku z tym, nie trudno się domyślać, że trend ten utrzyma się nawet po powrocie do "normalnego" trybu życia.

Najważniejszą rzeczą jaką trzeba wiedzieć ucząc się o kryptowalutach, jest ich pierwotny cel.

Cypherpunks

Od późnych lat 80', rosnąca grupa libertariańskich naukowców, inżynierów i filozofów, nazywających się "Cypherpunks", dyskutowała i debatowała na temat sposobów wykorzystania kryptografii w celu zwiększenia prywatności w świecie, który coraz bardziej dominowany był przez komputery i

Pochłonięty terrorem oraz pomijany przez główne światowe gospodarki, Pakistan szuka ratunku w kryptowalutach.

Zgromadzenie narodowe uchwaliło w tym tygodniu rezolucję domagającą się wprowadzenia przepisów dotyczących posiadania kryptowalut i wydobywania Bitcoinów, napisał Zia Ullah Bangash, doradca rządu.

‌‌„Apelujemy do rządu, aby dokładnie rozważył naszą propozycję legalizacji kryptowalut” - napisane jest w

Czy przyglądałaś/eś się ostatnio serwisom Nexo i Celsius Network? Obie platformy oferują kryptowalutowe konta oszczędnościowe oraz pożyczki w bardzo konkurencyjnych cenach.

Jak? Dostarczają wiodące w branży produkty, które przydać mogą się każdemu z nas. Wybór pomiędzy tymi dwoma serwisami może być frustrujący, ze względu na to, jak podobne się

Między 1987 a 1988 rokiem, Islandia gruntownie przebudowała swój system podatkowy. Przed przebudowaniem, pracownicy płacili podatki za zeszłoroczne dochody, a średni podatek wynosił 14.5% dochodów, z granicznymi stawkami nawet do 56.3%. Nowy system działał na standardowej zasadzie zaliczek na podatek dochodowy, w którym pracownicy płacili niezmienne 32.5%

Według nowego badania, wskaźnik ubóstwa w Wenezueli wzrósł w 2019 r. do poziomu nieporównywalnego z resztą Ameryki Łacińskiej. Hiperinflacja w niegdyś prosperującym kraju produkującym ropę utrzymywała się szósty rok z rzędu.

Krajowe badanie warunków życia 2019-2020 (ENCOVI), przeprowadzone przez naukowców z Andres Bello Catholic University (UCAB) i opublikowane we wtorek,

Od kiedy PayPal włączył usługę zakupu i sprzedaży kryptowalut 4 tygodnie temu, serwis zakupił do 70% nowo wykopanych Bitcoinów.

Szacuje tak zarządzający funduszem Pantera Capital, który opisał w ostatnim artykule o blockchain. Razem z Cash App'em Square'a obie firmy kupują ponad 100% wszystkich nowo wykopanych bitcoinów.

Według listu, popyt

CBDC (Central Bank Digital Currency) to waluta cyfrowa, która w planach, ma być emitowana przez bank centralny, umożliwiająca konsumentom bezpośrednią relację z bankiem centralnym. Obecnie konsumenci i firmy nie mają możliwości korzystania z usług banku cantralnego jak w przypadku zwyczajnego banku, muszą korzystać z pośredników jak banki komercyjne.

Rzekome korzyści,

W zeszły piątek, największy Białoruski bank – Belarusbank, uruchomił usługę wymiany Bitcoina i alternatywnych kryptowalut przy współpracy z "White Bird" – lokalną firmą zajmującą się kryptowalutami. Usługa pozwala na zakup kryptowalut za pomocą kart płatniczych Visa.

  • Aktualnie usługa dostępna jest jedynie dla mieszkańców Białorusi i Rosji, jednak w przyszłości bank zamierza rozszerzyć

Zagłębmy się w dysonans poznawczy osób utrwalających dogmaty pieniądza fiducjarnego i absurdalne podwójne standardy jakie wystosowują względem kryptowalut. Czas obalić parę mitów.

Rynek Bitcoina jest manipulowany

W przeciągu ostatniej dekady, banki na całym świecie otrzymały kary o łącznej wartości ponad 321 miliardów dolarów, w wyniku dochodzeń dotyczących manipulacji różnymi rynkami

31 października 2008, roku Satoshi Nakamoto zmienił świat. Osoba, lub ich kilka, kryjąca się pod pseudonimem Satoshi opublikowała manifest opisujący protokół Bitcoin. Jego kryptografia była doskonała. Wykorzystywała łańcuch Markowa oraz technologię rozproszonego rejestru aby dostarczyć to, co stało się najbezpieczniejszą, połączoną z internetem siecią komputerową. Ale to nie było celem.

Amerykański miliarder, Stanley Druckenmiller, przekonał się do Bitcoina - jak wynika z jego komentarzy CNBC.

"Bitcoin staje się aktywem do przechowania wartości skupiającym na sobie uwagę zarówno milenialsów jak i Krzemowej Doliny - powiedział.

Zaznaczył też wciąż rosnącą stabilność na rynku Bitcoina, porównując inwestowanie w Bitcoina do inwestycji w złoto.

JPMorgan Chase, największy pod względem kapitalizacji bank w USA, zwraca uwagę na fakt, że Bitcoin przejmuje popyt na ETFy złota - wynika z raportu opublikowanego przez Michaela Sonnensheina, dyrektora zarządzającego Grayscale Investments.

Inwestorzy instytucjonalni, jak m.in. prywatne firmy inwestycyjne, zaczęli postrzegać Bitcoina jako cyfrową alternatywę dla żółtego metalu, który

Dzięki coraz częstszym inwestycjom oraz październikowym wzrostem ceny Bitcoina, spółki publiczne w Stanach Zjednoczonych weszły w posiadanie kryptowaluty o łącznej wartości 10 miliardów dolarów. Liczba ta pokazuje, że instytucje pochłaniają stałą podaż BTC - spółki te kontrolują już około 5% jego kapitalizacji.

Źródło: bitcointrasuries.org

Jednak tempo w jakim firmy

Iran jako pierwszy kraj na świecie zacznie wykorzystywać kryptowaluty w handlu na poziomie państwowym.

Według sobotniego raportu oficjalnej agencji informacyjnej IRNA, Irański rząd wprowadził przepis, który pozwala przekierowywać wykopane kryptowaluty do irańskiego machanizmu finansowego obsługującego handel międzynarodowy.

"Górnicy powinni dostarczać oryginalną kryptowalutę bezpośrednio, i w ramach zautoryzowanego limitu do kanałów

Zespół analityków z grupy J.P. Morgan's Global Markets Strategy zachwala Bitcoina jako popularną wśród millennialsów alternatywę dla złota, sugerując "podwojenie lub potrojenie" ceny kryptowaluty, jeżeli obecne trendy wzrostowe się utrzymają.

Prognoza ta, pochodząca z raportu badawczego opublikowanego w piątek, wzbudza zdziwienie jeżeli weźmiemy pod uwagę sceptycyzm jakim wcześniej bank

Halving Bitcoina ma efekt szokowy na jego podaż. Powoli narastający deficyt przez następujące ~18 miesięcy wywołuje presję na wzrost ceny. Halvingi w latach 2012 i 2016 spowodowały bańkę w następujących po nich latach, a tegoroczny jest na dobrej drodze do wywołania podobnego efektu.

Na czym polega halving? Jest to proces,

Mode Global Holdings PLC, spółka notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ogłosiła plany dokonania „znaczącego zakupu” BTC w ramach swojej strategii inwestycyjnej.

W komunikacie prasowym w środę grupa firma poinformowała, że zamieni do 10% swoich rezerw gotówkowych na kryptowalutę w ramach długoterminowej strategii „ochrony aktywów inwestorów przed dewaluacją”.

Przy stopach