Bank Światowy ostudził nasze podekscytowanie spowodowane przyjęciem Bitcoina jako prawnego środka płatniczego przez Salwador, oświadczając, że nie może poprzeć tego ruchu z powodu obaw o „środowisko i przejrzystość”.

Jednak mo&

Ceny paneli słonecznych idą w górę po raz pierwszy od wielu lat, a to przez rosnący koszt polikrzemu. Jeśli przemysł fotowoltaiczny nie poradzi sobie z problemem Sinciangu, może to być dopiero początek.

Polikrzem jest

Szef Centralnego Amerykańskiego Banku Integracji Ekonomicznej (Central American Bank for Economic Integration – CABEI) powiedział w poniedziałek, że bank udzieli Salwadorowi pomocy technicznej we wdrożeniu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, mimo że nadal emituje dług tylko

Kongres Salwadoru przegłosował nową ustawę ustanawiającą Bitcoina prawnym środkiem płatniczym, z przewagą aż 62 z 84 głosów. Propozycję ustawy wniósł prezydent Salwadoru, Nayib Bukele.

Cena Bitcoina wzrosła

Jedna transakcja w sieci Bitcoin zużywa tyle energii, co 500.000 użyć karty Visa.

To tylko jedno z wielu porównań, których używa się w celu pokazania jak nieefektywny jest Bitcoin jako sieć płatnicza. S&

Chiny mają zamiar ujawnić swoją nową politykę dla sektora górnictwa Bitcoinów w nadchodzących tygodniach. Po raz pierwszy, wysoki rangą urzędnik chińskiego rządu powiedział o zmianie status quo, które obejmuje

Cena Bitcoina spada, a ludzi ogarnął strach.

Z tego powodu warto przypomnieć sobie jak pozytywny był ten rok, i co czeka na nas w przyszłości.

  1. Argo Blockchain kupiło dwa centra do wydobywania BTC, prawie w 100% wykorzystujące energi&

Podczas gdy ogromna większość entuzjastów kryptowalut na całym świecie wydaje się w tej chwili najbardziej podekscytowana tematem Ethereum i tego, jak jego nadchodzący "London hard fork" może jeszcze bardziej podnieść wartoś

Square opublikowało wczoraj raport zarobków z pierwszego kwartału 2021 r.

"W lutym 2021 zainwestowaliśmy 170 milionów dolarów w Bitcoin, ponieważ wierzymy, że kryptowaluty są narzędziem wzmocnienia ekonomicznego, co jest zgodne z celem
Czy Dogecoin dobije do 1 dolara? Kwarantanna z bitcoinem
Sponosor odcinka swap.ly
Cotygodniowy komentarz live

Górnicy Bitcoin zaczynają sygnalizować wsparcie dla aktualizacji Taproot bitcoina

https://taproot.watch/

Polski startup SuperBid startuje za apką dla influencerów, którzy będ&

Vitalik Buterin, rosyjsko-kanadyjski programista, zaproponował projekt platformy Ethereum w białej księdze w 2013 roku, gdy miał 19 lat. Rozwój pierwszej sieci został sfinansowany przez crowdfunding w 2014 roku. Kryptowaluta wystartowała w 2015 roku, a obecnie Buterin posiada okoł

Dostęp do unikalnych źródeł energii oraz przyjazne przepisy prawne sprawiają, że coraz więcej górników Bitcoina przenosi się do Teksasu.
Podczas gdy Bitcoin bije kolejne rekordy popularności i cieszy się ogromną akceptacją nawet wśród weteranów Wall Street, wciąż nie wszyscy zgadzają się z ideą zdecentralizowanej waluty cyfrowej. Jeden z jego najstarszych przeciwników właśnie przemówił.
"Derisking" przeprowadzany przez międzynarodowe banki często powoduje odcięcie społeczności wyspiarskich od systemów finansowych – ale Bitcoin może rozwiązać ten problem. Na tej małej karaibskiej wyspie powstaje pierwsza na świecie społeczność w pełni obsługująca pierwszą kryptowalutę.
Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych najwyraźniej ma duży problem z milionerami. Niedawno zaprezentował szereg proponowanych zmian w amerykańskim kodeksie podatkowym, w tym plan prawie podwojenia podatków od zysków kapitałowych dla osób zarabiających ponad 1 milion dolarów.
Górnictwo Bitcoin przyspiesza przejście na energię odnawialną. Bitcoin rozwiązuje ich największe problemy źródeł energii odnawialnej.
Awaria energetyczna w Xinjiang (Chiny), spowodowała ok. 20-25 procentowy spadek hashrate'u Bitcoina od 15 kwietnia.
Bitcoin otrzymał silne wsparcie od byłego dyrektora CIA. Jego zdaniem uogólnienia dotyczące wykorzystania bitcoinów w nielegalnych finansach są przesadzone.
W wyścigu o miano najpotężniejszej gospodarki na świecie wciąż przodują Stany Zjednoczone, ale po piętach konsekwentnie depczą im Chiny. Peter Thiel uważający się za "pro-kryptowalutowego" twierdzi, że Państwo Środka dysponuje bronią, która zagraża interesom USA – według niego jest nią Bitcoin.

15 lutego 1971 r. w Wielkiej Brytanii dokonano decymalizacji funta, przechodząc z systemu w którym funt dzielił się na 20 szylingów, a jeden szyling odpowiadał 12 pensom, na obecnie dobrze nam znany system dziesiętny, dzielący funta na 100 pensów.

Kiedy pod koniec czerwca 1993 r. monety o nominałach 10 pensów

Uber rozważa umożliwienie swoim użytkownikom płatności w BTC i innych kryptowalutach – powiedział CEO Ubera, Dara Khosrowshahi w wywiadzie z CNBC. Firma jest na etapie badań, aby sprawdzić czy byłoby to dla niej korzystne.

„W ten sam sposób, w jaki akceptujemy wszelkiego rodzaju lokalne waluty, będziemy patrzeć na Bitcoin i/lub