W wyścigu o miano najpotężniejszej gospodarki na świecie wciąż przodują Stany Zjednoczone, ale po piętach konsekwentnie depczą im Chiny. Peter Thiel uważający się za "pro-kryptowalutowego" twierdzi, że Państwo Środka dysponuje bronią, która zagraża interesom USA – według niego jest nią Bitcoin.

15 lutego 1971 r. w Wielkiej Brytanii dokonano decymalizacji funta, przechodząc z systemu w którym funt dzielił się na 20 szylingów, a jeden szyling odpowiadał 12 pensom, na obecnie dobrze nam znany system dziesiętny, dzielący funta na 100 pensów.

Kiedy pod koniec czerwca 1993 r. monety o nominałach 10 pensów

Uber rozważa umożliwienie swoim użytkownikom płatności w BTC i innych kryptowalutach – powiedział CEO Ubera, Dara Khosrowshahi w wywiadzie z CNBC. Firma jest na etapie badań, aby sprawdzić czy byłoby to dla niej korzystne.

„W ten sam sposób, w jaki akceptujemy wszelkiego rodzaju lokalne waluty, będziemy patrzeć na Bitcoin i/lub

Obliczenia kwantowe - nie, to nie science fiction. Według niektórych, ta nowa technologia może zagrozić istnieniu kryptowalut. Dzisiaj zgłębimy trochę temat komputerów kwantowych, i omówimy ich potencjalny wpływ na świat krypto.

Czym są obliczenia kwantowe?

Obliczenia kwantowe to zupełnie nowy rodzaj obliczeń, nieobecny we współczesnych komputerach. Komputery, z których korzystamy

Na stronie Tesli opublikowane zostało dzisiaj zgłoszenie do amerykańskiego SEC, w którym firma informuje o swojej styczniowej aktualizacji polityki inwestycyjnej, która ma zapewnić większą elastyczność w dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z gotówki, „która nie jest wymagana do utrzymania płynności operacyjnej”. Zgodnie z nową polityką, Tesla może zainwestować część tej

Dyrektor generalny giganta płatności Visa oznajmił, że firma ma zamiar wejść we współpracę z "portfelami i giełdami" w zakresie obsługi kryptowalut, aby zapewnić interoperacyjność własnych rozwiązań kartowych z tokenami cyfrowymi, a następnie nazwał Bitcoina oraz inne kryptowaluty "cyfrowym złotem".

Uwagi zostały wygłoszone przez przedtawiciela Visa, Alfreda Kelly'ego, podczas konferencji w

Ministerstwo Energii Ukrainy rozważa możliwość stworzenia kopalni kryptowalut, zasilanej nadmiarem energii wytwarzanej przez lokalne elektrownie jądrowe.

Ministerstwo ogłosiło, że odbyło już rozmowy z elektrownią atomową - Energoatom, oraz lokalnym producentem koparek krypto - Hotmine, w celu zbadania możliwości budowy obiektu, który wykorzystywałby do działania energię jądrową.

Yevhen Vladimirov, wiceminister energii

Spostrzeżenia Austriackiej Szkoły Ekonomicznej okażą się nieocenione dla inwestorów poruszających się po zniekształconej globalnej gospodarce 2021 roku.

Istotny rozwój Szkoły Austriackiej można datować od czasów Carla Mengera (urodzonego w Nowym Sączu) – autora wydanej w 1871 r. książki "Zasady Ekonomii", która pokazała nowe podejście do podstaw teorii ekonomii, rozwiązując stuletni "Paradoks

W związku z obecnym zamieszaniem spowodowanym tzw. "short squeezem" akcji Gamestopu, warto przypomnieć wszystkim jedną z najbardziej szalonych historii która wydarzyła się na Wall Street. Jeden człowiek stawiający czoła całemu Wall Street.

Wszystko zaczęło się w 1919 r., kiedy mężczyzna imieniem Clarence Saunders wymyślił pierwszy nowoczesny supermarket – sklepy Piggly Wiggly.

Obywatele Argentyny od lat zmagają się z trwającym kryzysem gospodarczym, z którego wyjściem może być Bitcoin.

W przeciągu ostatnich kilku miesięcy, wyszukiwania frazy "Bitcoin" w Google na terenie Argentyny poszybowały w górę. Wykres pokazuje zwiększające się zainteresowanie wraz ze wzrostem ceny kryptowaluty, która przez ostatni rok skoczyła od $4.000

W sieci znaleźć można dużo wyssanych z palca teorii o negatywnym wpływie Bitcoina na środowisko. Od lat pojawia się argument, według którego sieć BTC pożera tyle samo energii co mały kraj, co "oczywiście" oznacza, że jednocześnie produkuje tyle samo dwutlenku węgla.

To nieprawda. Bitcoin jest ekologiczny – oto dlaczego:

Zacznijmy od

Jedną z często pojawiających się obaw w odniesieniu do Bitcoina jest twierdzenie, że działa on na zasadzie schematu/piramidy Ponziego. Argument sugeruje, że sieć Bitcoina jest stale zależna od pojawiania się nowych kupujących i gdy nie będzie nowych kupujących to cena Bitcoina spadnie.

W tym artykule poważnie przyjrzymy się powyższemu

Przez ostatnie 12 lat swojego istnienia, Bitcoin był traktowany jak bękart innowacji technologicznych przez ekosystem Doliny Krzemowej, co doprowadziło do wielu żenujących momentów – prób poparcia bardzo głupich pomysłów i przekrętów.

Największymi "graczami" w Dolinie Krzemowej są firmy technologiczne i fundusze Venture Capital. Firmy "technologiczne" tworzą wykorzystywane przez nas wszystkich produkty,

Cyfrowa wersja waluty euro powstanie w przeciągu najbliższych 5 lat – tak twierdzi Christine Lagarde, prezeska Europejskiego Banku Centralnego.

"Upewnienie się, że system jest bezpieczny, zajmie sporo czasu," - powiedziała Lagarde na forum internetowym, zorganizowanym przez Reuters, następnie dodając: "Mam nadzieję, że nie zajmie to więcej niż 5 lat. Poruszamy się

Dzisiaj "tym czymś" jest Bitcoin. Ale w przeszłości były to akcje (dotcomy), krach 1929 r., XIX-wieczne drogi kolejowe, czy Kompania Mórz Południowych w latach 1720. Wszystkie te zdarzenia są współcześnie porównywane do "tulipomanii", szaleństwa na rynku holenderskim wokół cebulek tulipanów, w latach trzydziestych XVII wieku. Bitcoin, zdaniem niektórych sceptyków, to

Office of the Comptroller of the Currency (OCC) w Waszyngtonie opublikowało wczoraj pismo wyjaśniające uprawnienia banków krajowych i federalnych stowarzyszeń oszczędnościowych do uczestniczenia w niezależnych sieciach weryfikacji węzłów (INVN), używania stablecoinów do przeprowadzania płatności i innych funkcji dopuszczalnych przez banki.

„Podczas gdy rządy innych krajów stworzyły systemy płatności w czasie


Gazpromnieft, spółka naftowa rosyjskiego giganta gazowego – Gazpromu, otworzyła miejsce do wydobywania kryptowalut w jednym ze swoich starych odwiertów naftowych na Syberii, uwalniając moc rosyjskich zasobów ropy i gazu na potrzeby wydobywania Bitcoinów.

Gazprom, spółka, której udziałowcem jest rosyjski rząd, jest krajowym monopolistą gazowym i 10. największym producentem ropy naftowej na

Kopalnie Bitcoin cieszą się najbardziej dochodowymi warunkami wydobycia od września 2019 r., kiedy trudność wydobycia była o 36% niższa. Ceny Bitcoin w ostatnich miesiącach były głównym motorem wzrostu marż zysku.

Od początku czwartego kwartału cena wzrosła o około 150%, ostatnio przebijając próg 28 tysięcy dolarów, a uczestnicy rynku nadal utrzymują

Cała prasa skupia się ostatnio wokół rosyjskiego cyberataku na USA. Po pierwsze to nie był cyber atak w kategoriach stosunków międzynarodowych, tylko szpiegostwo, a ofiarą nie były Stany Zjednoczone, a cały świat.

Szpiegostwo w czasie pokoju jest ogółem dozwolone. Problem tkwi w tym, że wykonuje się je w ten sam

Ten rok był udręką nie tylko dla Januszów i Grażyn, którzy z powodu pandemii musieli odłożyć na później swoje wakacyjne plany, a oszczędności wydać na zapas rolek papieru toaletowego, który stał się towarem deficytowym. Jedną z grup, którym dostało się najbardziej, są przedsiębiorcy. Ci przez COVID stracili większą część obrotów,

Dzieci wybaczą Ci wszystko, ale nie to, że nie zdobyłeś choćby jednego Bitcoina w dzisiejszych czasach.

Rok 2020 zostanie na zawsze zapamiętany jako szczególny. W kilka tygodni, wszystko to, co braliśmy za pewnik, rozmyło się jak we mgle. Pandemia koronawirusa wstrząsnęła całym światem.

Pandemia pokazała nam jak bardzo nieprzygotowani jesteśmy