Koparki Bitcoin nie emitują CO2, generują ciepło, które można wykorzystać do ogrzewania, a przy okazji mogą być wykorzystane do redukcji emisji metanu
Budowa koparki kryptowalut z odzyskiem ciepła do ogrzewania domu lub biura. Jak działa takie rozwiązanie?
Budowa koparki kryptowalut z chłodzeniem i odzyskiem ciepła do ogrzewania domu lub biura. Jak działa takie rozwiązanie?
Minął już ponad rok od kiedy prezydent Salwadoru ogłosił, że kraj, jako pierwszy na świecie, zaadoptuje Bitcoina jako prawny środek płatniczy.
Oprócz zakupu bitcoinów możesz jest uzyskać ze stron, które oferują je za darmo, tzw. kraniki z bitcoinami, które co określony czas zasilą Twój portfel w zamian za aktywność na stronie lub drobne zadania
Jaki portfel Bitcoin wybrać zależy od kilku czynników. Czy ma działać na smartfonie, czy chcesz wykonywać transakcje w Lightning Network, a może zależy Ci najbardziej na prywatności transakcji, albo chcesz bezpiecznie przechowywać większe środki?
Przedstawiamy kanon lektur do przeczytania z tematyki kryptowalut. Oto niezbędnik każdego chcącego zrozumieć ten fenomen.
Wybory powszechne są tajne. Realizacja takich wyborów online mimo to jest możliwa, jednak wymaga zastosowania osiągnięć kryptografii asymetrycznej w tym również protokołu ślepych podpisów, istniejącego już profilu zaufanego i nota bene publicznego blockchaina
Na inwestowanie w akcje decyduje się coraz więcej osób, co wynika z faktu, że pozwala ono uzyskać atrakcyjną stopę zwrotu. Na czym polega? Jak wybrać rachunek maklerski? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
wyeliminowanie metanu to najskuteczniejsza broń jaką mamy w walce o spowolnienie zmian klimatycznych w ciągu najbliższych 25 lat.
Przybyli Czterej Jeźdźcy Apokalipsy dla górników Bitcoina. Omawiamy sytuację kopania kryptowalut, w szczególności Bitcoin.
Kontrakty opcyjne są bezpieczniejszym instrumentem niż zwykłe kontrakty terminowe z dźwignią, które nie są odporne na nagłe wahania kursu. Opcje pozwalają na zabezpieczenie się przed spadkiem lub wzrostem kursu kryptowaluty, ale ma to swoją cenę jak w przypadku zwykłych ubezpieczeń.
Mimo ogromnej popularności i percepcji wysokiego poziomu prywatności Signal i Telegram sygnalizują pewne braki, które w przypadku najlepszych komunikatorów zostały w większości poprawnie zaadresowane. W czym zatem problem?
Cena Bitcoina rośnie z roku na rok, ale dlaczego? Czy to możliwe, że Bitcoin trafi na Księżyc i jeszcze dalej? Dlaczego rosną ceny akcji, domów i dóbr konsumpcyjnych? I czym jest pieniądz? Jakie są ważne i niezbędne cechy pieniądza?
Rosnąca popularność kryptowalut oraz fakt, że nie są one w żaden sposób kontrolowane przez instytucje finansowe sprawiły, że banki centralne zaczęły opracowywać własne waluty cyfrowe. Czym dokładnie są waluty cyfrowe banków centralnych? Jakie kraje pracują obecnie nad ich wdrożeniem?
Opłaty za transakcje Bitcoin są teraz najniższe w historii. Gwałtowny wzrost ceny BTC jesienią 2021 roku był pierwszym takim wzrostem, któremu nie towarzyszyła znacząca podwyżka opłat transakcyjnych.

Czas zapłacić podatki. W jakich sytuacjach i jaki podatek od kryptowalut musisz uiścić. Czy pożyczka pod zastaw uchroni przed podatkiem, a może zmiana rezydencji podatkowej. Profesjonalnie zajmujesz się miningiem, czy optymalnie rozliczasz VAT? Czy Nowy nowy ład zmienia

Z jakich stron najlepiej skorzystać gdy potrzebujemy sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, lub innych kryptowalut? W internecie opcji do wyboru jest tyle, że decyzja może wydawać się niemożliwa. Aby ułatwić wam sprawę, w tym artykule przedstawiamy kilka witryn, które najlepiej się do tego nadadzą.
Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść, żeby być bogatym - wystarczy tylko wiedzieć, w co zainwestować. W ciągu ostatnich lat dowiedzieliśmy się, że nawet ciąg 52 liter może mieć ogromną wartość i być wykorzystywany do transakcji jako waluta.

Na początku, dla spójności musimy zgodzić się co do tego, że demokracja konstytucyjna jest dobrą formą rządów, a przynajmniej lepszą niż inne, które do tej pory jako ludzkość zd&

Mieszkańcy Kazachstanu pozostają odcięci od świata już 7 dzień. Bez połączenia internetowego – niezbędnego dla nowoczesnych usług, w tym płacenia za towary – mieszkańcom zaczęło brakować ż