Jednym z najnowszych odpowiedzi na potrzeby rynku jest projekt Chaumian Cash, zwany popularnie Cashu
Specjalistyczne narzędzia, które miałyby wykrywać nielegalne treści, stawiają przed dostawcami usług internetowych nowe obowiązki. Praktyczna realizacja tych zadań rodzi jednak wiele pytań
Raport Europolu stanowi ważne źródło informacji dla organów ścigania, instytucji finansowych i innych zainteresowanych stron, które starają się zrozumieć i zwalczać nowoczesne metody przestępczości finansowej.
MDPI sugeruje reewaluację wpływu na środowisko wydobycia Bitcoina, podkreślając jego potencjalną rolę jako katalizatora dla ekspansji energii odnawialnej i dekarbonizacji w szerszym zakresie
Pierwszym krokiem w podróży każdego krypto-inwestora jest wybór giełdy. Wybór ten ma fundamentalne znaczenie, gdyż od niego zależy nasze bezpieczeństwo, komfort i efektywność inwestycji. Zanim jednak dokonamy wyboru, musimy zrozumieć, co tak naprawdę oznacza "giełda kryptowalut".
Bitcoin jest cyfrową walutą, która wykorzystuje kryptografię dla bezpieczeństwa i jest zdecentralizowana, co oznacza, że nie jest kontrolowana przez żaden rząd ani instytucję finansową.
Rok 2024, do katalogu instytucji obowiązanych do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu dołączyły puby i restauracje obok wcześniej dodanych galerii sztuki, czy antykwariatów.
Weryfikacja tożsamości w kantorach i na giełdach kryptowalut stała się powszechna. Natomiast są jeszcze sposoby aby pozyskać BTC bez uciążliwej i niebezpiecznej weryfikacji.
Lepsze leki, mądrzejsza sztuczna inteligencja i rozwiązanie wielkich kosmicznych zagadek. To tylko niektóre z osiągnięć naukowych, które komputer kwantowy może przynieść w przyszłości.
Koparki Bitcoin nie emitują CO2, generują ciepło, które można wykorzystać do ogrzewania, a przy okazji mogą być wykorzystane do redukcji emisji metanu
Budowa koparki kryptowalut z odzyskiem ciepła do ogrzewania domu lub biura. Jak działa takie rozwiązanie?
Budowa koparki kryptowalut z chłodzeniem i odzyskiem ciepła do ogrzewania domu lub biura. Jak działa takie rozwiązanie?
Minął już ponad rok od kiedy prezydent Salwadoru ogłosił, że kraj, jako pierwszy na świecie, zaadoptuje Bitcoina jako prawny środek płatniczy.
Oprócz zakupu bitcoinów możesz jest uzyskać ze stron, które oferują je za darmo, tzw. kraniki z bitcoinami, które co określony czas zasilą Twój portfel w zamian za aktywność na stronie lub drobne zadania
Jaki portfel Bitcoin wybrać zależy od kilku czynników. Czy ma działać na smartfonie, czy chcesz wykonywać transakcje w Lightning Network, a może zależy Ci najbardziej na prywatności transakcji, albo chcesz bezpiecznie przechowywać większe środki?
Przedstawiamy kanon lektur do przeczytania z tematyki kryptowalut. Oto niezbędnik każdego chcącego zrozumieć ten fenomen.
Wybory powszechne są tajne. Realizacja takich wyborów online mimo to jest możliwa, jednak wymaga zastosowania osiągnięć kryptografii asymetrycznej w tym również protokołu ślepych podpisów, istniejącego już profilu zaufanego i nota bene publicznego blockchaina
Na inwestowanie w akcje decyduje się coraz więcej osób, co wynika z faktu, że pozwala ono uzyskać atrakcyjną stopę zwrotu. Na czym polega? Jak wybrać rachunek maklerski? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
wyeliminowanie metanu to najskuteczniejsza broń jaką mamy w walce o spowolnienie zmian klimatycznych w ciągu najbliższych 25 lat.
Przybyli Czterej Jeźdźcy Apokalipsy dla górników Bitcoina. Omawiamy sytuację kopania kryptowalut, w szczególności Bitcoin.
Kontrakty opcyjne są bezpieczniejszym instrumentem niż zwykłe kontrakty terminowe z dźwignią, które nie są odporne na nagłe wahania kursu. Opcje pozwalają na zabezpieczenie się przed spadkiem lub wzrostem kursu kryptowaluty, ale ma to swoją cenę jak w przypadku zwykłych ubezpieczeń.