Kontrakty opcyjne są bezpieczniejszym instrumentem niż zwykłe kontrakty terminowe z dźwignią, które nie są odporne na nagłe wahania kursu. Opcje pozwalają na zabezpieczenie się przed spadkiem lub wzrostem kursu kryptowaluty, ale ma to swoją cenę jak w przypadku zwykłych ubezpieczeń.
Mimo ogromnej popularności i percepcji wysokiego poziomu prywatności Signal i Telegram sygnalizują pewne braki, które w przypadku najlepszych komunikatorów zostały w większości poprawnie zaadresowane. W czym zatem problem?
Cena Bitcoina rośnie z roku na rok, ale dlaczego? Czy to możliwe, że Bitcoin trafi na Księżyc i jeszcze dalej? Dlaczego rosną ceny akcji, domów i dóbr konsumpcyjnych? I czym jest pieniądz? Jakie są ważne i niezbędne cechy pieniądza?
Rosnąca popularność kryptowalut oraz fakt, że nie są one w żaden sposób kontrolowane przez instytucje finansowe sprawiły, że banki centralne zaczęły opracowywać własne waluty cyfrowe. Czym dokładnie są waluty cyfrowe banków centralnych? Jakie kraje pracują obecnie nad ich wdrożeniem?
Opłaty za transakcje Bitcoin są teraz najniższe w historii. Gwałtowny wzrost ceny BTC jesienią 2021 roku był pierwszym takim wzrostem, któremu nie towarzyszyła znacząca podwyżka opłat transakcyjnych.

Czas zapłacić podatki. W jakich sytuacjach i jaki podatek od kryptowalut musisz uiścić. Czy pożyczka pod zastaw uchroni przed podatkiem, a może zmiana rezydencji podatkowej. Profesjonalnie zajmujesz się miningiem, czy optymalnie rozliczasz VAT? Czy Nowy nowy ład zmienia

Z jakich stron najlepiej skorzystać gdy potrzebujemy sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, lub innych kryptowalut? W internecie opcji do wyboru jest tyle, że decyzja może wydawać się niemożliwa. Aby ułatwić wam sprawę, w tym artykule przedstawiamy kilka witryn, które najlepiej się do tego nadadzą.
Pierwszego miliona wcale nie trzeba ukraść, żeby być bogatym - wystarczy tylko wiedzieć, w co zainwestować. W ciągu ostatnich lat dowiedzieliśmy się, że nawet ciąg 52 liter może mieć ogromną wartość i być wykorzystywany do transakcji jako waluta.

Na początku, dla spójności musimy zgodzić się co do tego, że demokracja konstytucyjna jest dobrą formą rządów, a przynajmniej lepszą niż inne, które do tej pory jako ludzkość zd&

Mieszkańcy Kazachstanu pozostają odcięci od świata już 7 dzień. Bez połączenia internetowego – niezbędnego dla nowoczesnych usług, w tym płacenia za towary – mieszkańcom zaczęło brakować ż

Ministerstwo Finansów Estonii opublikowało właśnie artykuł obalający niektóre plotki spekulacyjne dotyczące nowych regulacji, które zaczęły krążyć w okresie Nowego Roku.

Po pierwsze, komentowana aktualizacja prawa to

Wydobywanie Bitcoinów od dawna jest krytykowane ze względu na swój wkład w rosnącą globalną emisję dwutlenku węgla. Na szczęście dla pionierskiej kryptowaluty, wiele z tej krytyki opiera się na bł

Wydobywanie Bitcoinów od dawna jest krytykowane ze względu na swój wkład w rosnącą globalną emisję dwutlenku węgla. Na szczęście dla pionierskiej kryptowaluty, wiele z tej krytyki opiera się na bł

Bank rozrachunków międzynarodowych (BIS) opublikował swój coroczny raport, z którego wynieść możemy kilka kluczowych kwestii:

  • Opowiadają się za globalnym systemem tożsamości cyfrowej.
  • Poszerzanie dostępności szczepionek jest dla
Kopalnie kryptowalut badają różne sposoby odzyskiwania i ponownego wykorzystania ciepła odpadowego w celu stworzenia dodatkowych źródeł przychodów i zrównoważenia kosztów energii elektrycznej.
Konkurencyjne firmy wydobywcze badają różne sposoby odzyskiwania i ponownego wykorzystania ciepła odpadowego w celu stworzenia dodatkowych źródeł przychodów i zrównoważenia kosztów energii elektrycznej.
Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się wiadomość o tym, że Chiny wydały ostateczny i całkowity zakaz korzystania z Bitcoina.

Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się wiadomość o tym, że Chiny wydały ostateczny i całkowity zakaz korzystania z Bitcoina. Nagłówki takie jak „Chiny deklarują, że transakcje kryptowalutowe są nielegalne;

Minęły dwa tygodnia od oficjalnego wydania Bitcoin Core 22.0 – 22 poważnej aktualizacji oryginalnego oprogramowania Bitcoin stworzonego przez Satoshiego Nakamoto prawie 13 lat temu.

Nadzorowana przez głównego opiekuna Bitcoin Core, Wladimira van der Laana, najnowsza wersja klienta Bitcoin została

Portfele powiernicze i niepowiernicze (custodial/non-custodial)

Portfel niepowierniczy to zdecentralizowany rodzaj portfela, gdzie właścicielem kluczy prywatnych jest użytkownik. Użytkownik otrzymuje plik z kluczami, które musi zapisać, aby móc w przyszłości za jego pomoc&

Portfele powiernicze i niepowiernicze

Portfel niepowierniczy to zdecentralizowany rodzaj portfela, gdzie właścicielem kluczy prywatnych jest użytkownik. Po stworzeniu portfela otrzymujemy ciąg słów-kluczy, które należy zapisać, aby móc w przyszłoś