Bitcoin, choć jest starym wynalazkiem, dla wielu osób stanowi nowinkę. Dla nich dedykowana jest z pewnością recenzowana przez nas książka.
Samochody, sprzęt gospodarstwa domowego, inteligentne domy, smartfony – wszystkie te sprzęty są coraz bardziej naszpikowane innowacyjnymi rozwiązaniami.
Raport opisuje istniejące wdrożenia biznesowe tej technologii w Polsce i został stworzony nie przez teoretyków, ale praktyków blockchain.
Są tokeny użytkowe, płatnicze i bezpieczeństwa - te emitowane są podczas zbiórek Security Token Offering (STO) i mają cechy papierów wartościowych.
Można zaobserwować wyraźny trend odchodzenia od sprzedaży publicznej do oferty adresowanej prywatnie wyłącznie akredytowanym inwestorom.
Wystąpią czołowe postacie polskiej sceny blockchain w zakresie prawa, biznesu, technologii. Dyskusje z prelegentami i Cocktail Party w pakiecie
Wzrost prac badawczo-rozwojowych w nowych branżach i zainteresowanie dużych firm technologią blockchain to trendy które w 2019 będą miały duży wpływ
Podsumowanie Tygodnia #242: Strzeż się fejkowego Sirin Labs! NASDAQ wspiera giełdę kryptowalut, USA chcą śledzić transakcje na blockchainach
Zapraszamy do naszego poradnika – krok po kroku – jak zgodnie z przepisami KPC poddać spór pod rozstrzygnięcie sądu polubownego IGBiNT.
Oomawialiśmy już perypetie polskiego złota w czasie II wojny światowej. Dziś zajmiemy się tym, jak wyglądała historia naszego kraju po 1945 r.
W środę IGBiNT potwierdziło - działanie pierwszego ADRu dla użytkowników Blockchain w postaci sądu polubownego jest pewne!
"Zróbmy to na smartkontrakcie!" - to jedno z częściej wypowiadanych zdań w wielu firmach i startupach. Najczęściej jest to działanie pochopne
Smartkontrakty mogłyby obniżyć koszty i zautomatyzować procesy w firmach internetowych działających w różnych sektorach. Czym dokładnie są?
G20 chce spójnych podatków dla kryptowalut Państwa G20 ponownie interesują się kryptowalutami. Światowi liderzy wzywają świat do ​​wspólnego opodatkowania kryptowalut i stworzenia globalnych regulacji dla rynku. Pracują nad nowym systemem legislacyjnym dla walut cyfrowych i ostatecznie “rozważą [tą] kwestię w 2019 roku, kiedy to Japonia będzie gospodarzem szczytu.” Ostateczna wersja regulacji ma być przygotowana do […]
Nowe technologie, między innymi blockchain, i ich wpływ na współczesne finanse i bankowość były tematem wielokrotnie poruszanym na konferencji
Bank Polski, gdy stało się jasne, że wojna jest przegrana, podjął decyzję o przetransportowaniu 38 ton złota poza granicę upadającego kraju.
rywatność, bezpieczeństwo, niezależność od rządu – zdecentralizowane giełdy są bardziej zaawansowane niż ich tradycyjne, ale mniej popularne.
Wzrosty wrócą w 2019 r., Bitcoin będzie warty 20 000 USD. Nieco gorzej może być z altcoinami. Ripple jest lepsze od bitcoina?
Wartość bitcoina spadła w tym tygodniu o 20 procent (do 4500 dolarów), to może być skutek rozbicia społeczności i manipulacji rynkiem
Sytuacja w Polsce w 20-leciu międzywojennym nie była zbyt dobra. Ostatecznie rządy parlamentarne zakończył zamach majowy w 1926 r. Władzę przejął Józef Piłsudski i jego współpracownicy.
Vladimir Ostruk, CTO  w Fiat Based Token wyjaśnił ideę stablecoinów, natomiast Jakub Mościcki z fundacji TJS przybliżył temat SCAMÓw i piramid