UKNF pracuje nad propozycją zmian regulacyjnych, które pozwolą na wprowadzenie minimalnego poziomu ochrony klientów oraz rynku finansowego. 
Banki przez wiele lat były sceptyczne względem Bitcoina, teraz jednak zaczyna się to coraz szybciej zmieniać.
Biuro Kontroli Walut Departamentu Skarbu USA poinformowało, że banki krajowe mogą mieć własne, niezależne węzły blockchainów.
Ripple Labs ma poważne kłopoty. SEC twierdzi, że firma zorganizowała niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych dot. aktywów cyfrowych.
Exmo, giełda krypto z Wielkiej Brytanii, stała się ofiarą hakerów. Platforma straciła 5 proc. aktywów, znajdujących się w jej portfelach.
Szwedzki minister ds. rynków finansowych Per Bolund oświadczył właśnie, że Kopenhaga rozpoczęła już prace nad wyemitowaniem e-korony.
Szefowa EBC mówiła, że decyzja o emisji cyfrowego euro zapadnie w styczniu. W praktyce cyfrowe euro może pojawić się na rynku za parę lat.
Następna instytucja z Wall Street, Guggenheim Partners, obracająca aktywami o wartości 275 miliardów USD, chce wejść na rynek BTC.
Na rynku dostępnych jest kilka sposobów weryfikacji podpisów i pieczęci elektronicznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie przynoszą rezultaty w kontekście weryfikacji podpisów elektronicznych, składanych za pomocą platformy Autenti.  W tym artykule wzięliśmy pod lupę publicznie dostępną usługę “WERYFIKACJA PODPISU” https://weryfikacjapodpisu.pl/verification/ Weryfikacja podpisu elektronicznego a Autenti – wprowadzenie W teście użyliśmy dokumentu podpisanego na platformie Autenti, który zawierał […]
Za ostatnimi wzrostami ceny BTC może stać PayPal. Firma Pantera Capital zauważyła, że gigant zaczął skupować wielkie ilości BTC.
Christine Lagarde, która dziś stoi na czele EBC, zapowiedziała, że ostateczna decyzja dot. emisji cyfrowego euro zapadnie już w styczniu.
Obecnie na świecie jest 11 665 bitomatów. Pod koniec 2019 roku istniało ich zaś 6372. Przez blisko rok ich liczba wzrosła o 80 procent.
Tecra Space to innowacyjna platforma, gdzie można zgłaszać pomysły na projekty i startupy oraz rozpocząć zbieranie funduszy na ich realizację.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił, że wszczyna postępowania przeciw różnym osobom propagującym w naszym kraju scamy.
Szef instytutu badawczego Ludowego Banku Chin, poinformował, że cyfrowy juan będzie kompatybilny z topowymi portfelami płatności mobilnych.
Rosyjskie banki zadeklarowały chęć wzięcia udziału w testach projektu cyfrowego rubla, który ma być alternatywą do gotówki.
Poseł Przemysław Koperski przygotował interpelację do ministerstwa finansów. Pytał w niej m.in. o to, czy polskie władze myślą o emisji CBDC.
Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE. Ze względu na pandemię COVID-19, Infoshare 2020 odbyła się online.
Wywiad o wsparciu marketingu i prawa przez technologię, nie zabrakło również tematyki legaltech i martech, czy blockchaina.
Rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem wystawi na licytację skonfiskowane przestępcom BTC i ETH.
Rozwój robotyki i sztucznej inteligencji ma ogromny potencjał w zakresie podnoszenia produktywności i wzrostu gospodarczego.