Bank Goldman Sachs pracuje nad kryptowalutowym produktem inwestycyjnym dla najzamożniejszych klientów, którzy posiadają min. 25 mln USD
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił, że na rynku pojawią się paszporty szczepień na COVID-19. Będą oparte na technologii blockchain.
Jak co tydzień podsumowujemy dla was to, co działo się w świecie nowych technologii i kryptowalut. Covidowe paszporty będą oparte na blockchainie? Okazuje się, że blockchain może pomóc w walce z pandemią. Technologia najprawdopodobniej stanie się fundamentem covidowych paszportów. W ubiegłą środę współzałożyciel IOTA, Dominik Schiener, przyznał że nad takim rozwiązaniem pracuje jego projekt. Już […]
Bitpanda osiągnęła wycenę na poziomie 1,2 mld dolarów, zamykając jedną z największych w Europie rund Serii B
W dobie rosnącego znaczenia zdalnej komunikacji, konieczności zachowania reżimu RODO, przenoszeniu procesów biznesowych do świata wirtualnego i jednoczesnej wzmożonej aktywności cyberprzestępców, bezpieczne przechowywanie dokumentów i nadzór nad ‘hermetycznością’ komunikacji wewnątrz organizacji stają się ważniejsze niż kiedykolwiek. Odpowiedzią na wyzwania dla przedsiębiorców, kreowane przez ten kontekst, może być technologia blockchain. O jej istnieniu wiadomo nie od […]
Kongresmeni z USA wprowadzili do obiegu legislacyjnego „Ustawę o wyeliminowaniu barier dla innowacji”. Chcą lepszych regulacji blockchaina.
Na odważnych deweloperów Bitcoin czekać będą wkrótce duże pieniądze i napływ ofert. Tak prognozuje Jimmy Nguyen, prezes Bitcoin Association.
Choć na wykresie BTC trwa trend boczny, na poziomie fundamentów dzieje się – ponownie! – wiele niezwykle ważnych rzeczy. Przed wami kolejna odsłona naszego podsumowania tygodnia. Pierwsza chińska firma inwestuje w BTC Zaczynamy od naprawdę niezwykle ważnego newsa. Pierwsza chińska firma inwestuje w BTC i ETH. Chodzi o Meitu, spółkę, która jest odpowiedzialna za tworzenie […]
Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie cyfrowego dolara. Według sekretarz skarbu USA – Jane Yellen, cyfrowy dolar może umożliwić szybsze, bezpieczniejsze i tańsze płatności.
Podobno jeszcze w marcu zostanie uruchomione Optimism, które pomoże w obniżeniu opłat w sieci Ethereum i poprawiające skalowalność sieci.
Co tym razem wydarzyło się na rynku kryptowalut i nowych technologii. Legia Warszawa będzie miała swój token! To jednak czubek góry lodowej, jeśli chodzi o newsy.
Yahoo w swoim nowym artykule podaje zaskakujące wieści. Cointerpoint Global bada, czy Bitcoin byłby odpowiednią opcją dla jej inwestorów.
Tesla kupiła BTC o wartości 1,5 mld dolarów. Wiele wskazuje, że to początek nowego trendu - duże firmy najpewniej zaczną kupować kryptowaluty.
Powraca temat Virgila Griffitha. To programista i członek Fundacji Ethereum, oskarżony przez władze USA o współpracę z rządem Korei Płn.
W minionym tygodniu poznaliśmy szczegóły obecnego szczytu w Davos. Światowe Forum Ekonomiczne ma debatować m.in. o kryptowaluach.
UKNF pracuje nad propozycją zmian regulacyjnych, które pozwolą na wprowadzenie minimalnego poziomu ochrony klientów oraz rynku finansowego. 
Banki przez wiele lat były sceptyczne względem Bitcoina, teraz jednak zaczyna się to coraz szybciej zmieniać.
Biuro Kontroli Walut Departamentu Skarbu USA poinformowało, że banki krajowe mogą mieć własne, niezależne węzły blockchainów.
Ripple Labs ma poważne kłopoty. SEC twierdzi, że firma zorganizowała niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych dot. aktywów cyfrowych.
Exmo, giełda krypto z Wielkiej Brytanii, stała się ofiarą hakerów. Platforma straciła 5 proc. aktywów, znajdujących się w jej portfelach.
Szwedzki minister ds. rynków finansowych Per Bolund oświadczył właśnie, że Kopenhaga rozpoczęła już prace nad wyemitowaniem e-korony.