Rynek fintech w 2018 był wart ok. 128 miliardów USD. Prognozy mówią wzroście do wartości bliskiej 310 miliardów USD w przeciągu dwóch lat.
Polscy hakerzy okradli aż 70 klientów banków. Lider grupy, 24-latek, napisał wirusa, który pomagał w tego typu działaniach.
Smarter Stand-in Processing wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmniejszenia liczby odrzuconych transakcji.
Witryna BestChange.ru - popularny agregator około 400 giełd kryptowalut został zablokowany ze względu na wzmianki o kryptowalutach.
FiberPay opracował narzędzie, dzięki któremu instytucje nie będą musiały gromadzić skanów dokumentów tożsamości przy procesie weryfikacji.
IRS opublikowało wzór zeznania podatkowego za 2020 rok. Urząd pyta w nim, czy obywatele USA korzystali z BTC i innych kryptowalut.
Płynność jest niezbędnym elementem w świecie transakcji finansowych. Rynek forex cieszy się jedną z największych płynności w świecie instrumentów handlowanych na rynkach.
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało ostrzeżenie przez wyłudzeniami na tzw. platformy inwestycyjne. Publikujemy treść całego ostrzeżenia.
Czy AI na dobre zastąpi pracę ludzką w zakresie analizy i statystyki danych? 
Najnowsze trendy technologiczne, startupy, innowacje, wyzwania biznesu w czasach pandemii. To wszystko podczas Infoshare 2020. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska potrwa 6 dni i odbędzie się w dniach 23-25 i 28-30 września. Na uczestników czeka aż 9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo i niespotykane […]
Najnowsze trendy technologiczne, startupy, innowacje, wyzwania biznesu w czasach pandemii. To wszystko podczas Infoshare 2020 Online. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska potrwa 6 dni i odbędzie się w dniach 23-25 i 28-30 września. Na uczestników czeka aż 9 scen tematycznych z prelekcjami na żywo i […]
Visa otwiera się na rynek kryptowalut. Socios to już działający projekt zajmujący się emitowaniem tokenów m.in. drużyn piłkarskich.
Ponownie powracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Co tym razem wydarzyło się na rynku BTC? Współtwórca OneCoina nie trafi za kratki na 90 lat Okazuje się, że Konstantin Ignatov, współtwórca OneCoina, nie trafi, jak pierwotnie planowano, na 90 lat do więzienia. Dlaczego? Poszedł na układ z sądem. Obecnie Konstantin zeznaje ponoć przeciwko swojej siostrze, Ruji, która […]
Złapano hakerów, którzy parę tygodni temu zhackowali Twittera. Szefem grupy był 17-letni Graham Clark z Tampa na Florydzie.
Amerykańskie banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mają prawo przechowywać cyfrowe waluty dla swoich klientów.
Amerykańskie banki i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe mają prawo przechowywać cyfrowe waluty dla swoich klientów.
Historyczny start rakiety i kapsuły produkowanej przez firmę Elona Muska mamy za sobą. Wszystko odbyło się zgodnie z przewidywaniami i bezpiecznie, a więc już można mówić o sukcesie.
Polski blockchainowy projekt iVoting został wyróżniony na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu.
Polski blockchainowy projekt iVoting został wyróżniony na Międzynarodowej Olimpiadzie Blockchain w Hong Kongu.
Infoshare to największa technologiczna konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się online. 
Kraje G20 (19 państw najsilniejszych gospodarczo i Unia Europejska) mają przygotować ramy prawne, mające pomóc w adopcji płatności cyfrowych.