Na rynku dostępnych jest kilka sposobów weryfikacji podpisów i pieczęci elektronicznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie przynoszą rezultaty w kontekście weryfikacji podpisów elektronicznych, składanych za pomocą platformy Autenti.  W tym artykule wzięliśmy pod lupę publicznie dostępną usługę “WERYFIKACJA PODPISU” https://weryfikacjapodpisu.pl/verification/ Weryfikacja podpisu elektronicznego a Autenti – wprowadzenie W teście użyliśmy dokumentu podpisanego na platformie Autenti, który zawierał […]
Za ostatnimi wzrostami ceny BTC może stać PayPal. Firma Pantera Capital zauważyła, że gigant zaczął skupować wielkie ilości BTC.
Christine Lagarde, która dziś stoi na czele EBC, zapowiedziała, że ostateczna decyzja dot. emisji cyfrowego euro zapadnie już w styczniu.
Obecnie na świecie jest 11 665 bitomatów. Pod koniec 2019 roku istniało ich zaś 6372. Przez blisko rok ich liczba wzrosła o 80 procent.
Tecra Space to innowacyjna platforma, gdzie można zgłaszać pomysły na projekty i startupy oraz rozpocząć zbieranie funduszy na ich realizację.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił, że wszczyna postępowania przeciw różnym osobom propagującym w naszym kraju scamy.
Szef instytutu badawczego Ludowego Banku Chin, poinformował, że cyfrowy juan będzie kompatybilny z topowymi portfelami płatności mobilnych.
Rosyjskie banki zadeklarowały chęć wzięcia udziału w testach projektu cyfrowego rubla, który ma być alternatywą do gotówki.
Poseł Przemysław Koperski przygotował interpelację do ministerstwa finansów. Pytał w niej m.in. o to, czy polskie władze myślą o emisji CBDC.
Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE. Ze względu na pandemię COVID-19, Infoshare 2020 odbyła się online.
Wywiad o wsparciu marketingu i prawa przez technologię, nie zabrakło również tematyki legaltech i martech, czy blockchaina.
Rumuńska Krajowa Agencja Zarządzania Zajętym Majątkiem wystawi na licytację skonfiskowane przestępcom BTC i ETH.
Rozwój robotyki i sztucznej inteligencji ma ogromny potencjał w zakresie podnoszenia produktywności i wzrostu gospodarczego.
Większość ludzi nie rozumie AI, ponieważ ich postrzeganie przez lata wypaczone jest przez hollywoodzkie produkcje i książki o tematyce science fiction
Fintech to największa w Europie kategoria inwestycyjna - stanowi ona 20% wszystkich globalnych inwestycji.
Philip Calvert pełni obowiązki Krajowego Dyrektora ds. Rozwoju Międzynarodowej Misji Sprawiedliwości – IJM w Kanadzie. W wywiadzie dla Cyfrowej Ekonomii podczas konferencji Infoshare Connected Edition 2020 opowiedział o niewolnictwie w dzisiejszej rzeczywistości oraz związanych z tym aspektach nowych technologii. Philip Calvert jest kanadyjskim partnerem w największej na świecie organizacji zajmującej się zwalczaniem niewolnictwa. IJM działa […]
Joanne Pransky to pierwszy na świecie psychiatra robotyczny. Opowiedziała o konieczności przygotowania społeczeństwa na nieuniknioną przyszłość. @infoshare
Posłuchaj wywiadu z Piotrem Koniecznym na temat pozyskiwania informacji i bezpieczeństwie w sieci, kryptowalutach i nie tylko... @infoshare
Giełda kryptowalut BTCDuke, która reklamuje się jako jedyna giełda w Polsce które korzysta z sieci Lightning Network, znalazła się na celowniku Komisji Nadzoru Finansowego.
Giełda kryptowalut BTCDuke, która reklamuje się jako jedyna giełda w Polsce które korzysta z sieci Lightning Network, znalazła się na celowniku Komisji Nadzoru Finansowego.
Światowe Forum Ekonomiczne analizowało Ripple i token XRP. Wskazało token jako optymalne narzędzie dla banków centralnych.