Cena Bitcoin w pierwszych miesiącach 2020 spadała i wielu ekonomistów przewidywało, że pozostanie na tym samym, niskim poziomie. Optymiści zakładali jednak, że jego cena będzie po tych spadkach ciągle rosnąc. Cena Bitcoin rośnie i maleje, ale z wartości najniższej w marcu 2020 (około 5 000 USD za 1 BTC) wzrosła już do 9 000 USD końcem czerwca 2020, więc wszystko przebiega zgodnie z przewidywaniami optymistów. Warto jednak zauważyć, że najwyższa cena wynosiła 10 000 USD, więc widać już na horyzoncie powolny spadek wartości. Eksperci w większości są jednak zgodni co do tego, że cena Bitcoin w perspektywie najbliższych miesięcy będzie wzrastać. Aktualny kurs bitcoin sprawdzisz w kantorach kryptowalut

Sporo mówiło się o ogromnym spadku Bitcoin w marcu tego roku. Spory spadek wartości Bitcoin związany był częściowo z panującą pandemią koronawirusa COVID-19. Już początkiem kwietnia wartość Bitcoin wzrosła do 6 500 USD, więc widać wyraźnie spore wahania. Jednak dla wielu inwestorów tego typu wahania są atrakcyjną opcją do inwestycji z zyskiem. Z tego też względu obecnie Bitcoin cieszy się popularnością jako narzędzie służące do spekulacji niż jako opcja do przechowywania wartości. Południowokoreańscy eksperci podkreślają, że inwestycja w Bitcoin nie jest bezpieczną opcją do długotrwałej inwestycji w czasach koronawirusa.

Z powodu globalnego kryzysu i problemów wielu banków wiele osób z większą nadzieją spogląda w stronę Bitcoina, a na zaufaniu tracą banki. Pomimo tego, że banki mogą liczyć na wsparcie rządów i innych instytucji finansowych nie wzbudzają już tak dużego zaufania jak kiedyś. Z oczywistych względów wynika to głównie z pandemii koronawirusa i widać to na przykładzie wielu banków, które obniżyły oprocentowanie lub po prostu zamknęły swoje podwoje.

Wiele emocji budzi informacja, że duża korporacja Hyundai zamierza wejść w świat kryptowalut. Hyundai zarejestrował trzy znaki towarowe, odpowiadające za elektroniczne portfele. Mogą one służyć oczywiście przechowywania kryptowalut. Według wstępnych informacji firma Hyundai chce umożliwić swoim klientom nie tylko tylko przechowywanie kryptowalut, ale również inne usługi z tym związane, takie jak handel, bitomaty i oprogramowanie oraz sprzęt do obsługi transakcji. Południowokoreański producent samochodów już od 2019 roku działa w kryptowalutach, ale teraz, w tym roku jego działania nabrały większego tempa i pojawiło się więcej szczegółów po spektakularnej transakcji wynoszącej 10 mln USD na blockchainowy fundusz inwestycyjny.

zdjęcie ilustracyjne

W związku z faktem, że w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej rozpowszechniane sąw związku z faktem, że w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej rozpowszechniane sąnieprawdziwe informacje na temat spółki i sposobu świadczenia przez nią usług maklerskichw latach 2014 - 2016, zarząd XTB uważa za konieczne zabranie głosu w tej sprawie iprzedstawienie stanowiska spółki.