Dzięki stablecoinom można w każdym momencie zabezpieczyć swoje zyski z kryptowalut bez konieczności wychodzenia do walut fiat, co automatycznie oznaczałoby konieczność rozliczania się z takiej transakcji. Możliwość zakupu lub sprzedaży takiego za gotówkę, w kilka minut i z niską prowizją, jest więc nie lada gratką.

Stablecoiny są również często wykorzystywane podczas problemów na rynku, ponieważ pozwalają inwestorom uniknąć dotkliwych strat wynikających z kilkunastu lub nawet kilkudziesięcioprocentowych spadków rynku. Jest to możliwe dzięki temu, że stablecoiny typu USDT są powiązane z kursem dolara amerykańskiego w stosunku 1:1. Oznacza to, że 1 USDT powinien zawsze kosztować dokładnie 1 USD.

  1. Bankomat Bitcoin z zerowymi prowizjami na zakup USDT
  2. Dlaczego przy sprzedaży kryptowalut warto korzystać ze stablecoinów?
  3. Zaufany operator bitomatów
  4. Gdzie znaleźć polecany punkt Bitomat Wrocław i jak z niego korzystać?

Trzeba jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku giełd, kantorów, portfeli do przechowywania środków i wielu innych rzeczy wykorzystywanych przez osoby handlujące kryptowalutami, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych rozwiązań. Kategoria stablecoinów z każdym rokiem staje się coraz bardziej rozbudowana, jednak nie wszystkie "cyfrowe dolary" są bezpieczne. Pokazał to między innymi niedawny upadek algorytmicznego stablecoina UST. Jak się przed tym zabezpieczyć? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie wyłącznie popularnych i zweryfikowanych projektów, czego świetnym przykładem jest Tether (USDT).

Bankomat Bitcoin z zerowymi prowizjami na zakup USDT

Jeżeli chodzi o zakup stablecoinów, inwestorzy mogą skorzystać z kilku różnych opcji:

  • zarejestrować się na którejś z giełd krypto, przejść weryfikację KYC, zasilić konto przelewem lub kartą i wymienić pieniądze na przykład na USDT,
  • umówić się na wizytę w stacjonarnym kantorze kryptowalut i wymienić gotówkę na stablecoina,
  • skorzystać z jednego z kilkudziesięciu bitomatów Shitcoins.club w Polsce.

Najwygodniejsza i najbardziej opłacalna jest ostatnia z wymienionych opcji. Po pierwsze nie trzeba nikomu podawać swoich danych, rejestrować konta, ani dostosowywać się do czyjegoś planu dnia. W dzisiejszym świecie, co drugie podanie danych równa się z faktem, że udostępniamy je do sprzedaży agencjom marketingowym jako leady, czy do innych celów. Prywatne transakcje są więc jednym z ostatnich bastionów prywatności. Po drugie, niezależnie od tego, czy ktoś zamierza kupić, czy też sprzedać swoje USDT, ma możliwość skorzystania z zerowej prowizji. Wprawdzie stereotypem jest, że bitomaty mają wysokie prowizje, i to prawda - średnia to od 8% do aż 15% w Europie. Jednak ok. 3 operatorów na świecie regularnie obniża prowizje do 0%, a jednym z nich jest Shitcoins.club. Bitomaty tej firmy działają również w innych krajach, co można wykorzystać podczas zagranicznych wycieczek. Oprócz USDT na trc20, oferują też zarówno sprzedaż i zakup BTC, ETH, LTC, DASH.

Dlaczego przy sprzedaży kryptowalut warto korzystać ze stablecoinów?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każda transakcja sprzedaży kryptowalut i wyjścia do tradycyjnych walut fiat (np. dolarów lub polskich złotych) wiąże się z koniecznością zapłacenia podatków od uzyskanych zysków. Dzięki stablecoinom można to oddalić, ponieważ pomimo tego, że ich wartość jest powiązana z kursem dolara amerykańskiego, to w świetle prawa są one traktowane jak inne kryptowaluty. Oczywiście, ostatecznie podatek i tak będziemy musieli zapłacić - ale dopiero przy wypłacie stablecoina na gotówkę, czyli cały proceder można po prostu odłożyć w czasie. Jest to szczególnie przydatne jako że każdorazowe rozliczanie się z podatków jest zawiłe, i może wiązać się z popełnieniem błędu, który skończy się dla nas fatalnie. Dlatego lepiej rozliczyć wszystkie swoje podatki z krypto raz - a dobrze, zamiast stresować się tym regularnie.

Stablecoiny przydają się również osobom, które chcą wykorzystywać chwilowy trend wzrostowy, aby na jakiś czas wyjść z inwestycji. W takiej sytuacji wystarczy wymienić bitcoina, ethereum lub inną kryptowalutę na USDT. Stablecoiny można bezpiecznie przechowywać na własnym portfelu sprzętowym, dzięki czemu nie trzeba się martwić upadkiem giełdy lub innego pośrednika. Jeżeli natomiast w międzyczasie coś się wydarzy w branży kryptowalut i kursy zaczną spadać, stablecoiny dają możliwość szybkiego zakupu wybranych krypto.

Niezależnie więc od aktualnych kursów, zawsze warto mieć pod ręką trochę USDT, które w razie potrzeby będzie można przeznaczyć na zakup bitcoina bez potrzeby zasilania giełdy z konta bankowego.

Zaufany operator bitomatów

Najpopularniejszy operator punktów typu Bitomat z prawie 200 lokalizacji umożliwia klientom zakup lub sprzedaż na niezwykle korzystnych warunkach. Zdarza się, że w porównaniu z popularnymi giełdami, firma daje nawet do 3% więcej wartości. Jednocześnie, w przypadku pojedynczych transakcji nie trzeba się przejmować żadną weryfikacją, o ile pamięta się o limicie 1 000 EUR. Wynikająca z tego prywatność jest dla niektórych klientów przydatna i ma kluczowy wpływ na stale rosnącą popularność bitomatów. W końcu nie każdy chce zdradzać zewnętrznym podmiotom, ile zamierza zainwestować w kryptowaluty. Nikt nie chce udostępniać swoich danych osobistych na sprzedaż.

Kolejną zaletą oferty tego operatora jest to, że jego bitomat bitcoin (chodzi o wszystkie kryptowalutowe bankomaty, a nie tylko o bitomaty wrocław) są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy tak naprawdę przygotować gotówkę, jaką chce się wymienić na krypto lub USDT, umieścić ją w urządzeniu, zeskanować kod QR swojego portfela i... to wszystko. Po kilku - kilkunastu minutach (w zależności od obciążenia sieci) bitomat Wroclaw Bielany lub jakikolwiek inny wyśle zakupione środki na wskazany przez użytkownika portfel. Równie łatwo można sprzedać swoje kryptowaluty.

Gdzie znaleźć Bitomat Wrocław i jak z niego korzystać?

Jeżeli chodzi o Bitomat Wroclaw, można z niego skorzystać w pobliżu sklepu Duka przy Bielanach Wrocławskich. Dokładny adres to Aleja Bielany, Czekoladowa 7-9, 55-040 Bielany Wrocławskie.

Dzięki takiej lokalizacji, bankomat kryptowalut we Wrocławiu dostępny jest nie tylko w przedziale poniedziałek sobota (10:00 - 21:00), ale również w niedziele niehandlowe (chociaż wtedy o godzinę krócej). To sprawia, że sprzedaż bitcoina, zakup stablecoiny i inne najpopularniejsze transakcje dostępne są dla każdego zainteresowanego niezależnie od dnia tygodnia. Zanim jednak ktoś wybierze się do wspomnianej galerii, warto sprawdzić, w jakie kwoty jest w danym momencie wyposażony bitomat Wrocław Bielany. Na szczęście można to łatwo zrobić na stronie internetowej operatora.

Na końcu wspomnijmy, że inwestowanie w kryptowaluty obarczone jest ryzykiem. Nierozsądny inwestor zawsze straci względem tego doświadczonego. Nigdy nie powinniśmy liczyć na szczęście, gdy w grę wchodzą duże pieniądze.

Informacja o regularnych obniżkach na prowizję 0%, którą oferują bitomaty Shitcoins.club

Artykuł sponsorowany

Cena Bitcoin w pierwszych miesiącach 2020 spadała i wielu ekonomistów przewidywało, że pozostanie na tym samym, niskim poziomie. Optymiści zakładali jednak, że jego cena będzie po tych spadkach ciągle rosnąc. Cena Bitcoin rośnie i maleje, ale z wartości najniższej w marcu 2020 (około 5 000 USD za 1 BTC) wzrosła już do 9 000 USD końcem czerwca 2020, więc wszystko przebiega zgodnie z przewidywaniami optymistów. Warto jednak zauważyć, że najwyższa cena wynosiła 10 000 USD, więc widać już na horyzoncie powolny spadek wartości. Eksperci w większości są jednak zgodni co do tego, że cena Bitcoin w perspektywie najbliższych miesięcy będzie wzrastać. Aktualny kurs bitcoin sprawdzisz w kantorach kryptowalut

Sporo mówiło się o ogromnym spadku Bitcoin w marcu tego roku. Spory spadek wartości Bitcoin związany był częściowo z panującą pandemią koronawirusa COVID-19. Już początkiem kwietnia wartość Bitcoin wzrosła do 6 500 USD, więc widać wyraźnie spore wahania. Jednak dla wielu inwestorów tego typu wahania są atrakcyjną opcją do inwestycji z zyskiem. Z tego też względu obecnie Bitcoin cieszy się popularnością jako narzędzie służące do spekulacji niż jako opcja do przechowywania wartości. Południowokoreańscy eksperci podkreślają, że inwestycja w Bitcoin nie jest bezpieczną opcją do długotrwałej inwestycji w czasach koronawirusa.

Z powodu globalnego kryzysu i problemów wielu banków wiele osób z większą nadzieją spogląda w stronę Bitcoina, a na zaufaniu tracą banki. Pomimo tego, że banki mogą liczyć na wsparcie rządów i innych instytucji finansowych nie wzbudzają już tak dużego zaufania jak kiedyś. Z oczywistych względów wynika to głównie z pandemii koronawirusa i widać to na przykładzie wielu banków, które obniżyły oprocentowanie lub po prostu zamknęły swoje podwoje.

Wiele emocji budzi informacja, że duża korporacja Hyundai zamierza wejść w świat kryptowalut. Hyundai zarejestrował trzy znaki towarowe, odpowiadające za elektroniczne portfele. Mogą one służyć oczywiście przechowywania kryptowalut. Według wstępnych informacji firma Hyundai chce umożliwić swoim klientom nie tylko tylko przechowywanie kryptowalut, ale również inne usługi z tym związane, takie jak handel, bitomaty i oprogramowanie oraz sprzęt do obsługi transakcji. Południowokoreański producent samochodów już od 2019 roku działa w kryptowalutach, ale teraz, w tym roku jego działania nabrały większego tempa i pojawiło się więcej szczegółów po spektakularnej transakcji wynoszącej 10 mln USD na blockchainowy fundusz inwestycyjny.

zdjęcie ilustracyjne

W związku z faktem, że w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej rozpowszechniane sąw związku z faktem, że w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej rozpowszechniane sąnieprawdziwe informacje na temat spółki i sposobu świadczenia przez nią usług maklerskichw latach 2014 - 2016, zarząd XTB uważa za konieczne zabranie głosu w tej sprawie iprzedstawienie stanowiska spółki.