Zdaniem Brada Garlinghouse'a, wydobywanie Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) pochłania mnóstwo energii, pozostawiając zbyt duży ślad węglowy, a to powinno martwić aktywistów zajmujących się zmianami klimatu. Podzielacie zdanie CEO Ripple?
Żadna kryptowaluta nie jest w stanie zastąpić Bitcoina. Wiąże się to przede wszystkim z jego stale rosnącą popularnością – powstał on bowiem, jako pierwszy. Istnieją jednak projekty, na które warto zwrócić uwagę. Co do nich należy?
Dnia 10 września 2019 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) udzielił obszernej odpowiedzi (na 10 stronach) na szczegółowe zapytanie pana Rahima Blaka z 20 sierpnia 2018 roku, dotyczące „wydawania tokenów osobistych”
Jeden z najbardziej znanych i szanowanych analityków stwierdził, że Bitcoin (BTC) zbliża się do 100 tys. dolarów w cyklu byków, który już się rozpoczął. Dodał też, że ta fala wzrostów może wywindować kurs BTC do 135 tys. dolarów. Peter Schiff, naczelny krytyk kryptowalut jest jednak odmiennego zdania i radzi sprzedawać monety.
Podczas gdy koronawirus gwałtownie rozprzestrzenia się po świecie, a liczba jego ofiar szybko rośnie, znaleźli się tacy, którzy postanowili to wykorzystać i stworzyli pierwszą na świecie kryptowalutę wspartą śmiercią – CoronaCoin. Według jej twórców, im więcej osób zabije wirus, tym jej wartość powinna być większa.
Jedenasty pod względem kapitalizacji rynkowej projekt kryptograficzny ma za sobą dobrą passę. Dziś token LINK zbliżył się do swojego najwyższego poziomu cenowego, niewiele zabrakło, by przekroczył on ATH!
To historyczny dzień dla indyjskiej społeczności kryptograficznej. Sąd Najwyższy Indii wydał właśnie orzeczenie w sprawie kontrowersyjnego zakazu banku centralnego kraju. Sąd uznał, że okólnik RBI, który nakłada zakaz bankowy na sektor kryptowalut, jest niekonstytucyjny.
Walmart został jednym z ośmiu członków konsorcjum Hyperledger. To duży kamień milowy dla giganta handlu detalicznego. Walmart powiększa swoje zaangażowanie...
Artykuł ten poświęcony został zastawom na udziałach. W tekście omówione zostały ich zasady oraz rodzaje.
Pomimo spadku kursu BTC poniżej 9 tysięcy dolarów, hashrate tej kryptowaluty osiągnął nowy rekordowy poziom! Oznacza to, że coraz więcej górników pracuje w sieci Bitcoina!
Liczba bitcoinowych bankomatów wciąż rośnie. Nowe bitomaty instalowane są codzienne, na całym świecie. Ich liczba wzrosła właśnie do ponad 7000, z urządzeniami w 75 krajach. W wyścigu prowadzą Stany zjednoczone, jednak Polska nie pozostaje w tyle. Na którym miejscu jesteśmy?
BaFin, niemiecki regulator, wydał właśnie wytyczne w celu wyjaśnienia statusu kryptowalut w Niemczech. Wynika z nich, że aktywa kryptograficzne takie jak Bitcoin (BTC), oficjalnie uznawane są w kraju za instrument finansowy. Ponadto, depozytariusze takich aktywów (w tym platformy do handlu) uznawane są za instytucje finansowe i muszą uzyskać licencję od regulatora, aby móc legalnie działać w kraju.
Jak donosi KPMG, od 2017 roku skradziono blisko 10 mld dolarów w kryptowalutach. Zdaniem badaczy, brak odpowiedniego zabezpieczenia aktywów kryptograficznych to kluczowa bariera, która powstrzymuje inwestorów instytucjonalnych od wejścia na rynek oraz dalsze wzrosty.
Pomimo spadków na rynku kryptowalutowym wiele projektów nie zatrzymało się pod względem rozwoju. Tak przynajmniej jest w przypadku Ethereum Classic i Chainlink – które nawiązały partnerstwo.
Jest wiele aktywów, które można tokenizować. Jedne z nich to rzeczy materialne, inne nie do końca. Jak się okazuje, konie sportowe, które odnoszą sukcesy i zarabiają na siebie pieniądze, mogą być świetnym kierunkiem i przykładem tokenizacji.
Bitcoin osiągnie za około 2 lata wolumen rynkowy stanowiący 90% z zaplanowanej przez swego twórcę ogólnej liczby 21 milionów bitmonet. Pozostałe 9% bitcoinów zostanie „wydobyte” do końca 2030 roku a pozostały 1% do końca 2040. Co to oznacza dla rynku i ceny Bitcoina?
Stawiasz pierwsze kroki na rynku kryptowalutowym? Nie wiesz, od czego zacząć? Dobrze trafiłeś! W tym artykule damy Ci kilka cennych wskazówek na temat inwestycji!
Ubiegły tydzień przebiegał pod znakiem potężnych spadków na światowych giełdach. Dla rynków akcji był to najgorszy tydzień od ponad dekady. Rynek kryptowalut również mocno ucierpiał, jednak już się podnosi. Wszystkie czołowe altcoiny notują obecnie wzrosty, a Bitcoin (BTC) zyskuje blisko 3% w 24 godziny.
Władze Dubaju konsekwentnie dążą do tego, aby z kraju uczynić mekkę dla branży blockchain. Wcześniej ogłosiły uruchomienie doliny kryptograficznej w strefie wolnej od podatków, a teraz nowej, blockchainowej platformy wymiany danych, która może przyciągnąć do kraju firmy i korporacje z całego świata.
Instytucje finansowe obawiają się kryptowalut. Nie tak dawno zastępca gubernatora Banku Anglii poruszył temat nowej technologii, która pozwala na eliminację pośrednictwa stron trzecich.