W dzisiejszych wiadomościach:
✅ Znaczący wzrost liczby ofert pracy związanych z blockchainem i kryptowalutami
✅ Rekompensaty z Mt. Gox
✅ Nordea Bank zamieszany w pranie pieniędzy
✅ Topowa tenisistka wyda własny token personalny
✅ SEC wspiera obszar ICOZnaczący wzrost liczby ofert pracy związanych z blockchainem i kryptowalutami
Jak pokazuje badanie sporządzone przez Crypto Fund Research, jeden na pięć funduszy hedgingowych powstałych w tym roku to fundusze kryptowalutowe.
Sharon Bowen, była komisarz CFTC, podczas konferencji Bloomberga powiedziała, że w najbliższej przyszłości największym wyzwaniem dla tej agencji regulującej rynek finansowy, będzie zwiększenie przejrzystości dynamicznego rynku, jakim są kryptowaluty.
W dzisiejszych wiadomościach:
✅ Licytacja o Bitcoiny
✅ DMG stworzy łańcuch dostaw oparty o blockchain do śledzenia Marihuany
✅ Kryptowalutowe pożyczki
✅ Tron ujawnił swojego “multi miliardowego partnera”
✅ Malta Blockchain Summit 1-2 listopada
Zarówno giełda Chicago Mercantile Exchange (CME), jak i Chicago Board Options Exchange (CBOE) poinformowały o znaczącym wzroście handlu bitcoinowymi kontraktami terminowymi w trzecim kwartale bieżącego roku.
Od 1 listopada na Malcie wchodzą przepisy, które uczynią ten kraj idealną jurysdykcją do prowadzenia firmy w obszarze kryptowalut. W wyniku nowych regulacji, przedsiębiorcy będą mogli działać w tej branży, w pełni legalnie. Maltańska Komisja Nadzoru Finansowego (MFSA) w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku utworzyła specjalny system pośredników VFA (Wirtualnych Aktywów Finansowych). Działania podejmowane przez władze na tej niewielkiej wyspie pokazują, że Malta aspiruje do miana “Kryptowalutowej Doliny Krzemowej”.
Aktualnie – tj. od formalnie 25 września 2018 r. - w Sejmie RP procedowany jest rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw. Przedmiotowy projekt dotyczy szeregu zagadnień - uproszczenia prawa podatkowego w zakresie podatków dochodowych i uszczelnienia systemu podatków dochodowych poprzez zmiany przepisów prawa podatkowego.
Odkąd Ethereum stworzyło standard ERC20 i możliwość tworzenia smart kontraktów na swojej platformie, większość projektów ICO bazowało właśnie na tym rozwiązaniu. Od niedawna, dzięki rozwiązaniu RSK, jest możliwe tworzenie smart kontraktów w oparciu o Bitcoina.
Największa na świecie, pod względem wolumenu handlowego, giełda wymiany kryptowalut, Binance, uruchamia pierwszą w Ugandzie platformę wymiany krypto-fiat.
Dzięki współpracy firm LibertyX oraz Genmega, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zyskali możliwość zakupu bitcoinów bezpośrednio z każdego spośród 100 tysięcy bankomatów produkcji Genmega.
Zarządzający aktywami klientów rzędu 7,2 biliona dolarów, międzynarodowy gigant usług finansowych, Fidelity Investments, postanowił wydzielić firmę Fidelity Digital Asset Services, do której obowiązków należeć będzie m.in. handel oraz bezpieczne przechowywanie środków kryptowalutowych dla klientów instytucjonalnych.
Zaawansowane analizy statystyczne rynku bitcoina, wykonane w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, nie wykazały żadnych istotnych różnic między jego podstawowymi parametrami statystycznymi a ich odpowiednikami wyznaczonymi dla respektowanych rynków finansowych.
W poprzednim opracowaniu dokonaliśmy próby nakreślenia sytuacji prawnej podmiotów związanych ze smart contracts. Przy ustalaniu odpowiedzialności podmiotu wykorzystującego technologię blockchain, potrzebne jest rozłożenie na czynniki pierwsze sytuacji zaistniałej na danym etapie przedsięwzięcia.
Rada Stabilności Finansowej (Financial Stability Board – FSB), będąca organem doradczym grupy G20, opublikowała właśnie raport podkreślający możliwe implikacje wykorzystania technologii kryptowalut dla globalnej stabilności finansowej.
Proporcja legalnych do nielegalnych aktywności z wykorzystaniem bitcoinów uległa w ostatnich latach zupełnemu odwróceniu – twierdzi w wywiadzie dla agencji informacyjnej Bloomberg, Lilita Infante, agent specjalny amerykańskiej agencji rządowej ds. walki z narkotykami, Drug Enforcement Administraton (DEA).
Jesteś pasjonatem kryptowalut? Wierzysz w technologię blockchain i zdajesz sobie sprawę z nadchodzącej rewolucji?
Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (European Securities and Markets Authority - ESMA) chce przeznaczyć w przyszłym roku kwotę ponad miliona euro dla potrzeb monitorowania i nadzoru nad sektorem fintech oraz kryptowalut, czytamy w niedawno opublikowanym dokumencie urzędu.
Potęga kryptowalut w dużej mierze zawiera się w stojącej za nimi technologii - blockchainie, i co do tego nikt, kto się nimi interesuje, nie ma wątpliwości. Gorącym dyskusjom podlega natomiast wykorzystanie tego potencjału - czy “blockchain’ to tylko buzzword, a jeśli nie, kto, gdzie, jak i przede wszystkim po co go używa?
Na pytanie „Czy zainwestowałeś w kryptowalutę?” postawione w ankiecie przeprowadzonej przez blockchainową firmę Clovr na próbie ponad tysiąca Amerykanów, 34 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej.
Argentyński kryzys walutowy skłania mieszkańców tego kraju do poszukiwania alternatywnych środków tezauryzacji. Bitcoin może okazać się jednym z nich, na co wskazywać może duże zainteresowanie południowoamerykańskim rynkiem ze strony producentów bitomatów.