Szwajcarski startup SEBA Crypto AG, założony przez byłych bankierów UBS Group AG, potwierdził dziś, iż udało zgromadzić mu się 100 mln franków (ok. 104 mln dolarów) kapitału inwestycyjnego, na utworzenie prawnie licencjonowanego banku kryptowalutowego.
Praktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.
Praktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.
Google decyduje się na zmianę niektórych punktów regulaminu, związanych z wprowadzonym kilka miesięcy temu zakazem reklamowania produktów i usług nawiązujących do kryptowalut oraz ICO.
Jednym z zagadnień, które ważne są dla użytkowników blockchaina, na którym oparto smart kontrakt, jest kwestia odpowiedzialności za sprawne jego funkcjonowanie. Jakie narzędzia prawne mogą mieć osoby inwestujące np. w ICO w razie niepowodzenia zbiórki na etapie końcowym, tj. po ziszczeniu się zdarzeń warunkujących dalszą realizację postanowień umownych? Co wydarzy się, jeśli okaże się, że program został skonstruowany wadliwie? Kto może ponieść ewentualne konsekwencje?
Największy na świecie producent mikroukładów ASIC oraz koparek do miningu kryptowalut, jak również właściciel dwóch największych obecnie kopalni bitcoina, chiński Bitmain, będzie w przyszłym sezonie sponsorem koszykarskiej drużyny, zawodowej ligi NBA, Houston Rockets.
Francuskie biura Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, znanego szerzej jako UNICEF, akceptują teraz dotacje w formie dziewięciu kryptowalut.
Kolejny topowy klub piłkarski planuje emisję własnej kryptowaluty. Tym razem na własny token postawił Juventus Turyn. Niespełna dwa tygodnie temu podobnego rodzaju plany ujawnili włodarze francuskiego Paris Saint-Germain. Czy możemy już mówić o początku nowego trendu?
Od poniedziałku, czyli 24 września BitCan.pl uruchamia nową formę płatności za sprzedaż bitcoinów na swojej nowej platformie. Każdy użytkownik BitCan.pl będzie mógł wypłacić pieniądze za sprzedane bitcoiny w jednym z 7500 bankomatów Euronetu w całej Polsce - bez użycia karty i bez potrzeby posiadania konta w banku. Usługa przez pierwsze 3 miesiące będzie darmowa.
Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (The U.S. Securities and Exchange Commission – SEC), decyzja w sprawie bitcoinowego ETF-u VanEck/SolidX nie zostanie podjęta do 30 września tego roku, jak początkowo zakładano.
Zaif, jedna z szesnastu giełd posiadających licencję japońskiej Agencji Usług Finansowych (Financial Service Agency – FSA) padła ofiarą ataku hakerskiego. Przedstawiciele giełdy na obecną chwilę deklarują utratę blisko 6 000 bitcoinów, jak również innych kryptowalut.
Ze wszystkich wydobytych dotychczas bitcoinów ponad 55% znajduje się obecnie w portfelach, których saldo przekracza 200 monet, wartych obecnie około 1,25 mln dolarów.
W opinii Johna McAfee, słynnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa i entuzjasty kryptowalut, w ciągu 5 lat scentralizowane giełdy wymiany kryptowalut, z którymi mamy do czynienia dzisiaj, zostaną zupełnie wyparte przez ich zdecentralizowane odpowiedniki.
Japońska Agencja Usług Finansowych (Financial Services Agency – FSA), pełniąca funkcję naczelnego regulatora rynku usług finansowych w tym kraju, zmuszona jest zatrudnić nowych urzędników ze względu na ogromną liczbę nowych aplikacji ze strony giełd kryptowalutowych pragnących operować na tamtejszym rynku.
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek klubowych na świecie, piłkarski zespół Paris Saint-Germain (PSG), podjął współpracę z blockchainowym startupem, firmą Socios, planując emisję własnej kryptowaluty.
Zjednoczona pod szyldem Blockchain Association grupa zrzeszać będzie m.in. giełdy, startupy, fundusze i innego rodzaju firmy skupione wokół kryptowalut i łańcucha bloków.
Nowojorski Departament Usług Finansowych (NY Department of Financial Services – NYDFS) rozpatrzył pozytywnie dwa równoległe wnioski, braci Winklevoss oraz firmy Paxos dotyczące emisji krypto-tokenów z pokryciem w dolarach.
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (The US Securities and Exchange Commission - SEC) niespodziewanie zablokowała handel dwoma produktami finansowymi opartymi na kursie bitcoina.
Dwa dni temu portal Business Insider, powołując się na anonimowych informatorów, doniósł iż bank odkłada tymczasowo plany utworzenia kryptowalutowego „trading desku”. Wczoraj do informacji tych postanowił odnieść się dyrektor finansowy Goldman Sachs, Martin Chavez.
Prywatne dochodzenie prowadzone przez jednego z użytkowników portalu Reddit wskazuje na podejrzaną aktywność związaną z jednym z bardzo zasobnych adresów bitcoinowych. Jego właściciel już od ponad dwóch tygodni wysyła tysiące BTC na adresy największych giełd.
Jak informuje portal Business Insider, powołując się na osoby związane ze sprawą, bank tymczasowo zawiesza plany uruchomienia oddziału handlu kryptowalutami. Głównym powodem takiej decyzji ma być, wciąż charakterystyczna dla rynku kryptowalutowego, niepewność regulacyjna.