Portal PornVisory będzie płacił swoją kryptowalutą osobom, które będą korzystały z jego usług, czyli... oglądały filmy dla dorosłych.
W III części historii kryzysów gospodarczych opowiadamy o bańce związanej z budową kanałów i kryzysie, który doprowadził do powstania USA.
W ostatnim tygodniu w świecie blockchaina i kryptowalut wiele działo się zwłaszcza pod kątem cyfrowych walut fiducjarnych.
Przed halvingiem inwestorzy zaczęli dokupywać/sprzedawać swoje coiny. Ogólnie w sieci BTC widać wzmożony ruch, co zauważyła firma Glassnode.
Pandemia koronawirusa uwalnia niejako potencjał niektórych nowych technologii. Możliwe, że Senat USA już wkrótce zagłosuje za pomocą blockchaina.
Popularna sieć restauracji z fast foodami weźmie udział w testach cyfrowego juana. Oprócz McDonald's w programie pojawi się m.in. Starbucks.
Rada Stabilności Finansowej opublikowała dokument, dotyczący wyzwań regulacyjnych z zakresu rynku stablecoinów, dostrzega w nim zagrożenie.
Pekiński Sąd Internetowy opublikował uzasadnienie do pierwszego swojego wyroku z dowodami zabezpieczonymi z wykorzystaniem Blockchain!
W pierwszej części tego cyklu, opisaliśmy wam pierwsze kryzysu gospodarcze. Dziś podążymy dalej i przyjrzymy się pierwszym krachom giełdowym.
Według analityka Deutsche Banku Marion Laboure już do trzech lat świat ujrzy pierwsze cyfrowe waluty banków centralnych.
Tarcza antykryzysowa 2.0 (czy też 1.1.) została już uchwalona przez Sejm. Na szczęście, nie wykreślono z niej postanowień o zwolnieniu z PCC transakcji kryptowalutowych.
Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opublikował nowy raport, w którym opowiada się za cyfrowymi walutami banków centralnych (CBDC).
Kryzys gospodarczy spędza sen z powiek większości przedsiębiorców, ekonomistów i polityków. Naszy nowy cykl przybliży Wam historię kryzysów.
O tym, jak w Polsce powstaje prawo w okresie pandemii, powstał nie jeden żart. Treść „Tarczy Antykryzysowej” nie jest powodem do śmiechu.
O tym, jak w Polsce powstaje prawo w okresie pandemii, powstał nie jeden żart. Treść „Tarczy Antykryzysowej” nie jest powodem do śmiechu.
PSB napisało list otwarty do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, w którym podsumowało i przypomniało swoje postulaty z ostatnich pięciu lat.
Przez to, że kryptowaluty gwarantują nieskrępowany granicami zasięg, często wymykają się rozumieniu tradycyjnych państw, a zwłaszcza ich instytucji i organów. W tym świecie złodziej z Singapuru może zagrażać nam tak samo albo nawet bardziej niż kieszonkowiec, na którego trafimy w metrze jadąc do pracy.
Czy cyfrowy dolar stanie się faktem? Może jeszcze nie teraz, ale w przyszłości jest czymś realnym, o czym świadczą wypowiedzi polityków.
W kwietniu mijają dwa lata od spotkania inicjującego założenie IGBiNT. Teraz, poprzez złożenie deklaracji, jest możliwość dołączenia do Izby.
Zarząd Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w liście do Premiera i Prezydenta apeluje o wsparcie regulacyjne na rzecz gospodarki.
Zarząd Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w liście do Premiera i Prezydenta apeluje o wsparcie regulacyjne na rzecz gospodarki.