bitcoin icoOdkąd Ethereum stworzyło standard ERC20 i możliwość tworzenia smart kontraktów na swojej platformie, większość projektów ICO bazowało właśnie na tym rozwiązaniu. Od niedawna, dzięki rozwiązaniu RSK, jest możliwe tworzenie smart kontraktów w oparciu o Bitcoina.

binance ugandaNajwiększa na świecie, pod względem wolumenu handlowego, giełda wymiany kryptowalut, Binance, uruchamia pierwszą w Ugandzie platformę wymiany krypto-fiat.

bitcoin atm receiptDzięki współpracy firm LibertyX oraz Genmega, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zyskali możliwość zakupu bitcoinów bezpośrednio z każdego spośród 100 tysięcy bankomatów produkcji Genmega.

fidelityZarządzający aktywami klientów rzędu 7,2 biliona dolarów, międzynarodowy gigant usług finansowych, Fidelity Investments, postanowił wydzielić firmę Fidelity Digital Asset Services, do której obowiązków należeć będzie m.in. handel oraz bezpieczne przechowywanie środków kryptowalutowych dla klientów instytucjonalnych.

akademiaZaawansowane analizy statystyczne rynku bitcoina, wykonane w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, nie wykazały żadnych istotnych różnic między jego podstawowymi parametrami statystycznymi a ich odpowiednikami wyznaczonymi dla respektowanych rynków finansowych.

apple black and white black and white 169573W poprzednim opracowaniu dokonaliśmy próby nakreślenia sytuacji prawnej podmiotów związanych ze smart contracts. Przy ustalaniu odpowiedzialności podmiotu wykorzystującego technologię blockchain, potrzebne jest rozłożenie na czynniki pierwsze sytuacji zaistniałej na danym etapie przedsięwzięcia.

crypto monitoringRada Stabilności Finansowej (Financial Stability Board – FSB), będąca organem doradczym grupy G20, opublikowała właśnie raport podkreślający możliwe implikacje wykorzystania technologii kryptowalut dla globalnej stabilności finansowej.

bitcoin dolaryProporcja legalnych do nielegalnych aktywności z wykorzystaniem bitcoinów uległa w ostatnich latach zupełnemu odwróceniu – twierdzi w wywiadzie dla agencji informacyjnej Bloomberg, Lilita Infante, agent specjalny amerykańskiej agencji rządowej ds. walki z narkotykami, Drug Enforcement Administraton (DEA).

Konferencja ILoveCrypto3Jesteś pasjonatem kryptowalut? Wierzysz w technologię blockchain i zdajesz sobie sprawę z nadchodzącej rewolucji?

ESMAEuropejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (European Securities and Markets Authority - ESMA) chce przeznaczyć w przyszłym roku kwotę ponad miliona euro dla potrzeb monitorowania i nadzoru nad sektorem fintech oraz kryptowalut, czytamy w niedawno opublikowanym dokumencie urzędu.

24.10.2018 Blockchain Alliance Cracow new

Potęga kryptowalut w dużej mierze zawiera się w stojącej za nimi technologii - blockchainie, i co do tego nikt, kto się nimi interesuje, nie ma wątpliwości. Gorącym dyskusjom podlega natomiast wykorzystanie tego potencjału - czy “blockchain’ to tylko buzzword, a jeśli nie, kto, gdzie, jak i przede wszystkim po co go używa?

ankieta

Na pytanie „Czy zainwestowałeś w kryptowalutę?” postawione w ankiecie przeprowadzonej przez blockchainową firmę Clovr na próbie ponad tysiąca Amerykanów, 34 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej.

bitcoin atmArgentyński kryzys walutowy skłania mieszkańców tego kraju do poszukiwania alternatywnych środków tezauryzacji. Bitcoin może okazać się jednym z nich, na co wskazywać może duże zainteresowanie południowoamerykańskim rynkiem ze strony producentów bitomatów.

venture capitalPomimo niezaprzeczalnej popularności finansowania startupów w oparciu o ICO (Initial Coin Offerings) okazuje się, iż blockchainowy ekosystem zasilany jest również rzeką miliardów dolarów kapitału inwestycyjnego w postaci finansowania typu venture capital.

Zrzut ekranu 2018 10 03 o 18.01.16

Cykl ‘Pora na offshore!’ ma na celu przybliżenie czytelnikom najważniejszych ośrodków branży kryptowalut na świecie – przedstawiając ich pełną charakterystykę, a także zalety i wady. W kolejnych artykułach zostaną poruszone tematy stawek podatkowych, prawnej klasyfikacji tokenów oraz wykonania własnego ICO w różnych jurysdykcjach. Celem serii jest przekazanie jak największej ilości informacji do tej pory zarezerwowanych dla płatnych opinii wykonywanych przez kancelarie..

bill clintonByły prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton, był gościem jednego z panelów dyskusyjnych podczas poniedziałkowej konferencji Ripple’s Swell w San Francisco.

Joseph Muscat MaltaJak co roku, we wrześniu, przywódcy państw zbierają się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, aby dyskutować nad najważniejszymi kwestiami polityki międzynarodowej.

novogratzMike Novogratz, miliarder, niegdyś związanych z bankiem Goldman Sachs, obecnie prezes funduszu hedgingowego Galaxy Digital oraz zagorzały propagator technologii kryptowalut i łańcucha bloków, w wywiadzie udzielonym dla kanału CNN Money podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji na rynku bitcoina.

ubsSzwajcarski startup SEBA Crypto AG, założony przez byłych bankierów UBS Group AG, potwierdził dziś, iż udało zgromadzić mu się 100 mln franków (ok. 104 mln dolarów) kapitału inwestycyjnego, na utworzenie prawnie licencjonowanego banku kryptowalutowego.

Logo UOKiKPraktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.

Logo UOKiKPraktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.