Potęga kryptowalut w dużej mierze zawiera się w stojącej za nimi technologii - blockchainie, i co do tego nikt, kto się nimi interesuje, nie ma wątpliwości. Gorącym dyskusjom podlega natomiast wykorzystanie tego potencjału - czy “blockchain’ to tylko buzzword, a jeśli nie, kto, gdzie, jak i przede wszystkim po co go używa?
Na pytanie „Czy zainwestowałeś w kryptowalutę?” postawione w ankiecie przeprowadzonej przez blockchainową firmę Clovr na próbie ponad tysiąca Amerykanów, 34 procent ankietowanych udzieliło odpowiedzi twierdzącej.
Argentyński kryzys walutowy skłania mieszkańców tego kraju do poszukiwania alternatywnych środków tezauryzacji. Bitcoin może okazać się jednym z nich, na co wskazywać może duże zainteresowanie południowoamerykańskim rynkiem ze strony producentów bitomatów.
Pomimo niezaprzeczalnej popularności finansowania startupów w oparciu o ICO (Initial Coin Offerings) okazuje się, iż blockchainowy ekosystem zasilany jest również rzeką miliardów dolarów kapitału inwestycyjnego w postaci finansowania typu venture capital.
Cykl ‘Pora na offshore!’ ma na celu przybliżenie czytelnikom najważniejszych ośrodków branży kryptowalut na świecie – przedstawiając ich pełną charakterystykę, a także zalety i wady. W kolejnych artykułach zostaną poruszone tematy stawek podatkowych, prawnej klasyfikacji tokenów oraz wykonania własnego ICO w różnych jurysdykcjach. Celem serii jest przekazanie jak największej ilości informacji do tej pory zarezerwowanych dla płatnych opinii wykonywanych przez kancelarie..
Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton, był gościem jednego z panelów dyskusyjnych podczas poniedziałkowej konferencji Ripple’s Swell w San Francisco.
Jak co roku, we wrześniu, przywódcy państw zbierają się w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, aby dyskutować nad najważniejszymi kwestiami polityki międzynarodowej.
Mike Novogratz, miliarder, niegdyś związanych z bankiem Goldman Sachs, obecnie prezes funduszu hedgingowego Galaxy Digital oraz zagorzały propagator technologii kryptowalut i łańcucha bloków, w wywiadzie udzielonym dla kanału CNN Money podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji na rynku bitcoina.
Szwajcarski startup SEBA Crypto AG, założony przez byłych bankierów UBS Group AG, potwierdził dziś, iż udało zgromadzić mu się 100 mln franków (ok. 104 mln dolarów) kapitału inwestycyjnego, na utworzenie prawnie licencjonowanego banku kryptowalutowego.
Praktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.
Praktyka wypowiadania przez banki umów na prowadzenie rachunków firmom obracającym kryptowalutami oraz niektórym osobom fizycznym jest już powszechna i trwa od początku roku.
Google decyduje się na zmianę niektórych punktów regulaminu, związanych z wprowadzonym kilka miesięcy temu zakazem reklamowania produktów i usług nawiązujących do kryptowalut oraz ICO.
Jednym z zagadnień, które ważne są dla użytkowników blockchaina, na którym oparto smart kontrakt, jest kwestia odpowiedzialności za sprawne jego funkcjonowanie. Jakie narzędzia prawne mogą mieć osoby inwestujące np. w ICO w razie niepowodzenia zbiórki na etapie końcowym, tj. po ziszczeniu się zdarzeń warunkujących dalszą realizację postanowień umownych? Co wydarzy się, jeśli okaże się, że program został skonstruowany wadliwie? Kto może ponieść ewentualne konsekwencje?
Największy na świecie producent mikroukładów ASIC oraz koparek do miningu kryptowalut, jak również właściciel dwóch największych obecnie kopalni bitcoina, chiński Bitmain, będzie w przyszłym sezonie sponsorem koszykarskiej drużyny, zawodowej ligi NBA, Houston Rockets.
Francuskie biura Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci, znanego szerzej jako UNICEF, akceptują teraz dotacje w formie dziewięciu kryptowalut.
Kolejny topowy klub piłkarski planuje emisję własnej kryptowaluty. Tym razem na własny token postawił Juventus Turyn. Niespełna dwa tygodnie temu podobnego rodzaju plany ujawnili włodarze francuskiego Paris Saint-Germain. Czy możemy już mówić o początku nowego trendu?
Od poniedziałku, czyli 24 września BitCan.pl uruchamia nową formę płatności za sprzedaż bitcoinów na swojej nowej platformie. Każdy użytkownik BitCan.pl będzie mógł wypłacić pieniądze za sprzedane bitcoiny w jednym z 7500 bankomatów Euronetu w całej Polsce - bez użycia karty i bez potrzeby posiadania konta w banku. Usługa przez pierwsze 3 miesiące będzie darmowa.
Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (The U.S. Securities and Exchange Commission – SEC), decyzja w sprawie bitcoinowego ETF-u VanEck/SolidX nie zostanie podjęta do 30 września tego roku, jak początkowo zakładano.
Zaif, jedna z szesnastu giełd posiadających licencję japońskiej Agencji Usług Finansowych (Financial Service Agency – FSA) padła ofiarą ataku hakerskiego. Przedstawiciele giełdy na obecną chwilę deklarują utratę blisko 6 000 bitcoinów, jak również innych kryptowalut.
Ze wszystkich wydobytych dotychczas bitcoinów ponad 55% znajduje się obecnie w portfelach, których saldo przekracza 200 monet, wartych obecnie około 1,25 mln dolarów.
W opinii Johna McAfee, słynnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa i entuzjasty kryptowalut, w ciągu 5 lat scentralizowane giełdy wymiany kryptowalut, z którymi mamy do czynienia dzisiaj, zostaną zupełnie wyparte przez ich zdecentralizowane odpowiedniki.