Zobacz więcej

Cardano ciągle rośnie jak na drożdżach. Dlaczego?

1 min
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Morning Consult przeprowadził ankietę dotyczącą posiadanych przez Amerykanów krypto aktywów
  • Wynika z niej, że aż 7% Amerykanów (około 10 milionów osób) posiada Cardano.
  • Na początku 2022 roku było to jeszcze 4% - zebrane dane obejmują okres do do kwietnia 2023 roku.
  • promo

Morning Consult przeprowadził ankietę dotyczącą posiadanych przez Amerykanów krypto aktywów. Wynika z niej, że aż 7% Amerykanów (około 10 milionów osób) posiada Cardano. Na początku 2022 roku było to jeszcze 4%. Zebrane dane obejmują okres do do kwietnia 2023 roku.

źródło: Morning Consult

Dlaczego popularność Cardano wzrosła?

Rosnącą adopcję Cardano można przypisać nowym możliwościom stakingu. Ten sposób zarabiania przyciąga coraz więcej użytkowników, którzy chcą czerpać zyski z posiadanych już aktywów.

Staking to usługa finansowa, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody poprzez przechowywanie i walidację kryptowalut w sieci blockchain. W ciągu ostatnich dwóch lat staking zyskał popularność jako sposób na generowanie pasywnego dochodu. Daje bowiem możliwość zarabiania na posiadanych kryptowalutach bez konieczności ich sprzedaży.

Ponad połowa Cardano jest stakowana

Według danych ze strony internetowej Staking Rewards, około 62% wszystkich ADA w obiegu jest obecnie stakowanych. To wskazuje, że praktyka ta jest atrakcyjną opcją dla inwestorów.

Cardano wyraźnie zachowuje również przewagę nad innymi kryptowalutami pod względem decentralizacji. Społeczność Cardano aktywnie dążyła do większej decentralizacji poprzez różne ulepszenia platformy, w szczególności Cardano Improvement Proposal CIP-1694. Pod koniec maja Charles Hoskinson podkreślił znaczenie decentralizacji, stwierdzając, że ich celem jest zbudowanie Cardano w sposób, który “obudzi” inne kryptowaluty.

Cardano uruchamia Project Catalyst

W piątek 23 czerwca deweloper Cardano, Input Output Global (IOG), uruchomił “Project Catalyst”. Jest to zdecentralizowany fundusz innowacji ekosystemu Cardano. Jego celem jest rozwój i wzrost sieci. Na ten cel przeznaczono również kwotę 50 milionów tokenów ADA. Jak dotąd jest to największa pula finansowania ekosystemu. Tamara Haas, dyrektor generalny IOG, firmy deweloperskiej stojącej za Cardano powiedziała:

“Ekosystem Cardano potrzebuje zdecentralizowanych mechanizmów finansowania i innowacji na przyszłość. Jesteśmy w epoce Voltaire’a i dużo myślimy o tym, jak ludzie rządzą sobą i całym ekosystemem… kiedy budujesz od podstaw, potrzebujesz mechanizmu, który umożliwi tę innowację i wzrost, i to jest rola Catalys.”

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Maj 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane