etfPod koniec września Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SECpoinformowała, że ponownie zdecydowała się opóźnić swoją decyzję w sprawie Bitcoinowego ETFu. Z kolei na początku października Analityk rynku kryptowalut i gospodarz programu CNBC Cryptotrader, Ran Neuner, stwierdził, że cena bitcoina (BTC) “wkrótce eksploduje”. Swoją tezę argumentował długo oczekiwanymi ETFami na Bitcoina. Jak wskazują ostatnie badania inwestorzy instytucjonalni szukają alternatyw dla bitcoinowych  ETFów.


SEC mówi NIE, inwestorzy mówią TAK

Wcześniej w tym roku, znany ze sprzyjających poglądów dla rynku kryptowalut Mike Novogratz, powiedział, że przyjdą czasy, gdy stado inwestorów instytucjonalnych skieruje się prosto do cyfrowych walut. I miał rację. Coraz większa liczba banków i innych instytucji finansowych wykazuje publiczne zainteresowanie technologią blockchain.

Możliwość powstania funduszu ETF Bitcoina wzbudziła spore nadzieje dla przyszłości rynku kryptowalut. W tygodniach poprzedzających decyzję o odrzuceniu aplikacji Bitcoin ETF złożonej przez twórców Gemini – Tylera i Camerona Winklevossa – cena Bitcoina wzrosła z około 6000 do ponad 8300 USD. Jednak odmowa spowodowała, że cena z powrotem spadła do około 6000 USD.

Aplikacja braci Winklevoss nie była jedyną, która została odrzucona.  Tego samego dnia, osiem innych aplikacji Bitcoin ETF zostało również wykluczonych przez SEC. Teraz oczekuje się, że do końca bieżącego miesiąca Komisja wyda decyzje dotyczące trzech innych wniosków o stworzenie funduszy ETF Bitcoina.

Powody tych krótkoterminowych wzrostów i spadków na notowaniach BTC mają większe znaczenie dla przyszłości sieci niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Powodem, dla którego cena Bitcoina rośnie, gdy zostaje mało czasu do decyzji jest to, że tzw. HOLDerzy wierzą, że zatwierdzenie  przez amerykańskiego regulatora oznaczałoby napływ gotówki instytucjonalnej.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Podczas, gdy niektórzy analitycy uważają, że zatwierdzenie ETFów może być bliskie, inni uważają, że miną lata zanim ETF Bitcoina pojawi się na scenie. – Rok 2020 jest moją prognozą – powiedział założyciel sieci FIC, Artur Iwanow.

Zobacz również: SEC uruchamia FinHub

eToro jedną z alternatyw

Dla wszystkich inwestorów instytucjonalnych, którzy szukają sposobów wejścia na rynki kryptowalut – jeśli ETF nie zostanie zatwierdzony w najbliższym czasie, co wtedy?

logo etoroCoraz więcej firm wprowadza produkty inwestycyjne skierowane do inwestorów instytucjonalnych. Niektóre z najbardziej obiecujących produktów zostały uruchomione przez eToro, brytyjską platformę inwestycyjną, która oferuje swoim użytkownikom możliwość handlu kryptowalutami, akcjami, ETF-ami, walutami, indeksami i towarami lub kopiowaniem transakcji wiodących inwestorów .  eToro stara się także nawiązywać kontakty z nowymi rodzajami inwestorów w zakresie ofert kryptowalut. Firma pojawiła się na pierwszych stronach gazet w sierpniu, kiedy ogłosiła partnerstwo z siedmioma klubami piłkarskimi Premier League.

Zobacz również: Inwestorzy instytucjonalni coraz chętniej zadłużają się w kryptowalutach

Stare przysłowie mówi: jeśli nie możesz otworzyć drzwi, wejdź oknem. W związku z tym, eToro i inne firmy w przestrzeni kryptowalutowej będą prawdopodobnie nadal poszerzać swoją ofertę dla inwestorów instytucjonalnych pomimo słabych postaw SEC w stosunku do ETF Bitcoina. Tam gdzie jest wola, istnieje sposób, a inwestorzy instytucjonalni w końcu znajdą drogę do rynku kryptowalut.






Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj