Tomasz Rozmus (prezes Toeneo) o nowych planach rozwojowych i starcie Tokeneo Pay

Uruchomiona 15 września giełda kryptowalutowa Tokeneo funkcjonuje od ponad dwóch tygodni i zdaniem jej prezesa, Tomasza Rozmusa, w przeciągu kolejnych dwóch powinna osiągnąć płynność oraz głębokość rynku, którą oferują największe podmioty na rynku wymiany kryptowalut. W rozmowie z Adamem Rakiem z Comparic24.tv sternik giełdy zapowiada również chęć uruchomienia bramki płatniczej dla e-commerce Tokeneo Pay oraz platformy umożliwiające tokenizację firm i aktywów poprzez projekty STO, IEO, jak i (w mniejszym stopniu) ICO.


Tokeneo zadowolone ze startu giełdy oraz wzrostu wartości tokenu TEO

W ramach ICO giełdy Tokeneo inwestorzy otrzymywali tokeny TEO, które są wykorzystywane bezpośrednio do przeprowadzania transakcji na giełdzie kryptowalutowej, ale jednocześnie pozwalają czerpać zyski z dziennych przychodów generowanych przez podmiot. W momencie startu giełdy notowania TEO zyskiwały ponad 3000% w stosunku do BTC i pomimo chwilowego spadku, cały czas stopniowo pną się w górę.

50% opłat transakcyjnych jest automatycznie przekazywana na portfele naszych użytkowników. Posiadając TEO będzie można „kopać” kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt kryptowalut jednocześnie. Oczywiście, po przekazaniu udziałów, użytkownicy będą mogli nimi swobodnie dysponować” – komentuje Tomasz Rozmus, CEO Tokeneo. Podział zyskami ze społecznością współtworzącą giełdę ma miejsce co 24 godziny, a użytkownik może kontrolować wartości i zyski w swoim osobistym panelu.

Rozmus dodaje, że giełda działając na zasadach w pełni społecznościowych zaczynała „od zera” bez wolumenu wpompowywanego przez operatora, bazując jedynie na transakcjach użytkowników. Zdaniem właściciela Tokeneo wolumen zwiększa się z każdym dniem, na niektórych parach co prawda go brakuje, i w przeciągu najbliższych 2 tygodni giełda chciałby osiągnąć płynność i głębokość, którą chwalą się największe firmy w branży. Tę z pewnością wspomoże kantor Tokeneo, który zostanie połączony z nową usługą.

Tokeneo Pay i platforma tokenizacyjna – Tomasz Rozmus zapowiada nowe projekty

Jak zauważa Adam Rak, Tokeneo staje się powoli konglomeratem, który w tym momencie oferuje użytkownikom portal informacyjny, kantor wymiany kryptowalut oraz giełdę cyfrowych aktywów. Tomasz Rozmus zapowiada, że to koniec prac nad projektem i wkrótce uruchomiona zostanie czwarta gałąź działalności przedsiębiorstwa, a mianowicie bramka płatnicza Tokeneo Pay.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Tworząc projekt Tokeneo staraliśmy się stworzyć ekosystem usług kryptowalutowych (…) Zaczęliśmy od konsolidacji tej branży, stworzyliśmy medium o dobrej jakości informacyjnej (…) jak również stworzyliśmy kantor, który był naszym pierwszym produktem będący obecnie drugim największym w Polsce (…) Tworzymy teraz również bramkę płatności dla e-commerce o nazwie Tokeneo Pay oraz nowy projekt, który ma umożliwić tokenizowanie firmom ich własnych biznesów” – wyjaśnia Rozmus.

Tokeneo Pay połączy sprzedawców z osobami, które chcą dokonywać płatności w kryptowalutach, a platforma tokenizacyjna ma pozwolić realizować nowe projekty STO, IEO oraz w mniejszym zakresie ICO: „Bardzo mocno wierzymy w zamianę tradycyjnych aktywów w aktywa cyfrowe, stąd też budujemy platformę do przeprowadzenia projektów pozwalających pozyskać finansowanie”.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>










Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj