Bitcoin kurs BTCNajstarsza z kryptowalut przyzwyczaiła inwestorów, że po okresie wzmożonej zmienności przechodzi w tryb uśpienia, w którym może poruszać się w bardzo wąskich przedziałach cenowych przez niemal miesiąc. Ostatni raz Bitcoin tak silnie konsolidował na przestrzeni praktycznie całego września i po stracie 2 tys. dolarów wartości w przeciągu kilku dni znalazł nowy ważny punkt wsparcia, do którego się przykleił. Kurs BTC od momentu testu strefy 8 tys. dolarów ponownie został zacementowany i na razie nic nie wskazuje na to, że notowania ruszą mocniej w górę lub w dół.


Bitcoin przemieszcza się w przedziale 400 dolarów. 8 tys. odgrywa rolę ważnego wsparcia dla BTC

Poziom 8 tysięcy został przetestowany po raz pierwszy 24 września i od tego czasu cena nie chce się od niego okleić. Pokrywa się ze strefą spadków z czerwca, od której rozpoczął się dynamiczny rajd na tegoroczne maksima w okolicach 13-14 tys. dolarów, obecnie jednak wąska konsolidacja trwa zdecydowanie dłużej. W jej ramach notowania przesuwają się jedynie o 400 dolarów, prezentując maksymalnie kilkuprocentową zmienność w skali dnia. O ile na innych rynkach takowa uważana byłaby za zadowalającą, to kurs BTC przyzwyczaił do kilkunastoprocentowych lub nawet silniejszych wzrostów i osunięć w zakresie sesji.

Od strony technicznej wybicie poziomu 8 tys. dolarów oznaczałoby możliwość zejścia do kolejnego okrągłego poziomu 7 tys. dolarów, a pokonanie wąskiej strefy górą pozwoliłoby najprawdopodobniej przetestować minima z lipca, a w bardziej pozytywnym scenariuszu powrócić również nad poziom 10 tys. dolarów.

Zdaniem Tomasza Rozmusa, jeszcze w tym roku Bitcoin powinien powrócić w okolice 14 tys. dolarów, co wynika ze wskaźnika S2F (stock to flow), który pomaga zrozumieć ile czasu zajmuje wytworzenie takiej samej ilości aktywów, która obecnie znajduje się w obiegu.

Bitcoin stoi w miejscu od 15 dni. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin stoi w miejscu od 15 dni. Kurs BTCUSD D1

Bez większych niespodzianek na rynku altcoinów. Binance Coin zyskuje 4%, IOTA traci 3%

W momencie gdy Bitcoin nie zapewnia większej zmienności, brakuje jej również w gronie altcoinów. Spośród 20 największych tokenów kryptograficznych najsilniej umacnia się Binance Coin, który w ujęciu dobowym zyskuje ponad 4%. W rzeczywistości jest jedyną kryptowalutą (z omawianych), która notuje wzrosty w tej skali czasowej. Reszta przesuwa się na skromnym minusie, a najsilniej widać to w przypadku IOTA i Dash, gdzie spadki wynoszą 3%.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem






Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>










Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj