Haker infekujący sprzętFederalne Biuro Śledcze (FBI) bada, czy student Uniwersytetu Michigan próbował zhakować blockchainową aplikację do głosowania w Wirginii Zachodniej.

5 października, według CNN, amerykański prokurator Południowego dystryktu Wirginii Zachodniej, Mike Stuart, stwierdził, że FBI bada „nieudaną próbę włamania” przez “podmiot zewnętrzny w celu uzyskania dostępu do aplikacji Voatz”, która jest oparta na blockchainie i służy do głosowania za granicą. Pomaga w oddawaniu głosów zwłaszcza wojskowym i została użyta w wyborach w 2018 roku.

FBI w akcji

Stuart powiedział, że podczas wyborów w Zachodniej Wirginii w 2018 r. jego biuro zostało zaalarmowane przez Sekretarza Stanu Zachodniej Wirginii, Maca Warnera, że mogła zajść próba uzyskania nieautoryzowanego dostępu do aplikacji do głosowania Voatz.

Aplikacja oparta na blockchainie wykorzystuje wiele warstw zabezpieczeń do weryfikacji tożsamości, takich jak rozpoznawanie twarzy, odciski palców i potwierdzenia głosowania zweryfikowane przez wyborcę. Warner powiedział:

Każde zabezpieczenie zaprojektowane dla systemu było bardzo skuteczne i działało zgodnie z założeniami: w celu uzyskania jak największej ilości informacji oraz ochrony świętości tożsamości wyborców i kart do głosowania. Chociaż szczegóły dochodzenia nie mogą zostać ujawnione, możemy powiedzieć, że żadne głosy nie zostały zmienione, naruszone, przeglądane ani w żaden inny sposób modyfikowane.”

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Warner dodał, że absolutnie nie ma dowodów na „zmianę choćby jednego głosu w wyborach w 2018 roku”, dodając:

„Ze względu na naszą ciężką pracę i nasze inwestycje wszystkie nasze systemy działały zgodnie z planem, a przed 2020 r. wdrażane są bardziej niezawodne środki bezpieczeństwa i protokoły”.

Według CNN biuro Warnera poinformowało FBI, że próba włamania pochodziła z… University of Michigan. Stał za nim więc prawdopodobnie student.

Blockchain i demokratyczne rządy

Media informowały niedawno, że Urugwajska Partią Cyfrową połączyła siły z Aeternity i stworzyła system do głosownia. Prezes Aeternity Americas Pablo Coirolo powiedział:

„Stosowanie demokratycznych rządów, które zostanie wdrożone przez Partię Cyfrową, opiera się na wewnętrznym rozwiązaniu do zarządzania, które wykorzystuje Aeternity do podejmowania decyzji przez społeczność, co jest zupełnie nową architekturą, umożliwiającą większy udział obywateli w decyzjach politycznych na wszystkich poziomach, z niezmienną niezawodnością.”






Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj