whitebit


Analitycy Longhash twierdzą, że Bitcoin jest najbardziej zmienny w godzinach nocnych, od północy do 1 czasu UTC, czyli pomiędzy 2-3 w nocy czasu polskiego. Ranne ptaszki, czy też bardziej nocne marki, z całą pewnością mogą wykorzystać silne ruchy w tym oknie w swoim day tradingu.


Bitcoin nie widzi różnicy między dniem, a nocą w odróżnieniu od tradycyjnej giełdy

Kryptowaluty takie jak Bitcoin należą do jednych z najtrudniejszych aktywów tradingowych, gdyż w odróżnieniu od tradycyjnych akcji nie wyróżnia się „dnia handlowego”. Rynek otwarty jest przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku, co oferuje ciekawą perspektywę do prześledzenia jak zmieniają się trendy cenowe w różnych porach dnia.







„Aby lepiej się temu przyjrzeć, zebraliśmy dane z Crypto Data Download o cenach z giełdy Coinbase, od 6 lipca 2017 roku do 2 lipca 2019 roku. Przyjrzeliśmy się godzinowo godzinowym szczytom i dołkom w poszczególnej godzinie każdego dnia, a następnie porównaliśmy każdą godzinę z 23 pozostałymi w przeciągu doby. Na poniższym wykresie pokazaliśmy, ile razy każda godzina miała swój najwyższy (różowy) i najniższy niski (niebieski) dzień” – komentuje Charlie Custer z Longhash:

Cena BTC
Cena Bitcoina w zależności od godziny w przeciągu ostatnich dwóch lat. Największa zmienność występuje pomiędzy północną i pierwszą czasu UTC (2-3 w nocy czasu CET). Źródło: Longhash, Coinbase

Na powyższym wykresie widać, że w godzinach nocnych, pomiędzy 2-3 czasu polskiego, Bitcoin jest najbardziej zmienny. W tym czasie rysowana jest największa liczba dziennych szczytów i dołków niż o jakiejkolwiek innej porze dnia.

„Może być tak dlatego, ta godzina jest początkiem wieczoru w Ameryce Północnej i początkiem dnia pracy w Azji. Jest to jedna z godzin dnia, w których zachodni i azjatyccy traderzy będą najprawdopodobniej jednocześnie aktywni. Inwestorzy azjatyccy mogą budzić się i reagować na wiadomości z dnia, a inwestorzy północnoamerykańscy jeszcze nie śpią, aby odpowiedzieć na reakcję rynków azjatyckich” – wyjaśniają analitycy Longhash.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Wykres pokazuje również, że nie ma jedynej właściwej pory w przeciągu dnia na kupno Bitcoina. Przez ostatnie dwa lata istniało delikatnie większe prawdopodobieństwo, że w przedziale od 5 rano do 2 popołudniu czasu polskiego BTC częściej osiągnie dzienne dołki niż szczyty, różnice są jednak na tyle małe, że nie powinno się ich traktować jako powtarzającej się reguły. Jako ciekawostkę warto podać fakt, że gdyby kupić Bitcoina 6 lipca 2017 roku (początek daty badania) i sprzedać go 2 lipca 2019 roku, zysk z transakcji wynosiłby trzykrotność początkowego depozytu.

Zobacz również: Wzrost cen Bitcoina powoduje spadek inwestycji w firmy związane z technologią blockchain

Zrealizowana kapitalizacja Bitcoina znalazła się na najwyższych poziomach w historii

W niezależnym raporcie Longhash możemy przeczytać natomiast, że „zrealizowana kapitalizacja” (realized cap) Bitcoina, która uwzględnia pod uwagę ceny, po których poszczególne monety zmieniały ręce i mnoży je przez ilość tokenów biorących udział w transakcji, znalazła się na historycznych maksimach. Według analityków prowadzących badanie jest to o wiele uczciwsza miara, według której można oceniać kryptowaluty:




xm
bitcoin zrealizowana kapitalizacja
Bitcoin – zrealizowana kapitalizacja znalazła się na historycznych maksimach. Źródło: Longhash, CoinMetrics

„Metody wyceny należą do najbardziej niezrozumiałych aspektów świata kryptowalutowego. Waluta kryptograficzna jest nową, niesprawdzoną klasą aktywów, będacą przedmiotem obrotu na grzbietach nowych, nieuregulowanych giełd w wielkościach, które wahają się od tysięcy do miliardów dolarów dziennie, więc wskaźniki używane do pomiaru wartości dla innych klas aktywów nie mają idealnego zastosowania” – tłumaczy swoje badania Longhash.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj