whitebit

Firma Grayscale Investments wyjaśnia w swoim ostatnim raporcie, że postrzeganie CBDC jako zamiennika bitcoina jest nieprawidłowe. Poza tym wymienia wady cyfrowych walut banków centralnych.

  • Grayscale Investments twierdzi, że CBDC nie powinny być postrzegane jako zamienniki BTC.
  • Eksperci firmy są zdania, że CBDC to jedynie cyfrowe wersje fiatów.

Grayscale: Bitcoin to nowa wersja pieniądza

W ostatnim raporcie Grayscale sugeruje, że CBDC są “uaktualnieniem tradycyjnej infrastruktury płatności cyfrowych”, podczas gdy bitcoin jest ulepszoną wersją samych pieniędzy.







CBDC są czasami postrzegane jako synonim lub zamienniki walut cyfrowych, takich jak bitcoin, ale stanowią znaczące odejście od zdecentralizowanych protokołów (…). CBDC próbują ulepszyć infrastrukturę płatniczą, a bitcoin jest próbą uaktualnienia pieniędzy – sugerują eksperci Grayscale.

Autor raportu, dyrektor ds. badań w Grayscale Investments Philip Bonello, wyjaśnił, że CBDC są jedynie cyfrowymi wersjami walut fiducjarnych.

Dodał też, że ​​wprowadzenie CBDC do obiegu wymagałoby modernizacji infrastruktury finansowej.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Z operacyjnego punktu widzenia taka zmiana wymagałaby także nowych praktyk w zakresie polityki i zarządzania na kilku różnych poziomach, w tym nadzoru nad setkami milionów portfeli cyfrowych użytkowników. Oznaczałoby to znaczną zmianę w zarządzaniu kontrolą, przepływem i księgowaniem pieniędzy – powiedział

CBDC a polityka monetarna

– Jeśli bank centralny z powodzeniem zdigitalizuje swoją walutę, nadal będzie w stanie dyktować i realizować politykę monetarną – kontynuuje ekspert. – W przeciwieństwie do tego polityka pieniężna bitcoina jest stała (…).

Dodał, że “bitcoin pozwala każdemu przechowywać i przenosić wartość bez ryzyka cenzury lub zajęcia [środków przez stronę trzecią]. CBDC mogą być cenzurowane, a banki centralne będą nadal kontrolować politykę pieniężną. Z pozoru wydaje się, że dolar cyfrowy może wyprzeć bitcoina, ponieważ obie waluty są cyfrowe, ale w rzeczywistości [e-dolar] nie rozwiązuje głównych problemów [współczesnego rynku finansowego]”.




xm

Autor poleca też: 



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj