whitebit


Globalny koncern otrzymuje 14 mln za rudę żelaza przy pomocy blockchainNajwiększy na świecie koncern wydobywczy BHP Group ogłosił w poniedziałek rano, że dokonał transakcji wymiany 14 mln dol. w zamian za rudę żelaza przy wykorzystaniu platformy blockchain opracowanej przez kanadyjską spółkę MineHub Technologies.

  • BHP Group jest światowym liderem w wydobyciu wielu surowców naturalnych i wydobywa m.in. żelazo, diamenty, węgiel, mangan, złoto, ropę naftową, aluminium, miedź, nikiel, uran i srebro.
  • Transakcja została oparta o blockchain, zawarta z  Baosteel i opiewała na 14 mln dol.
  • BHP Group jest pionierem wykorzystania blockchain w globalnym handlu surowcami.

BHP Group handluje rudą żelaza poprzez blockchain

Transakcja została zawarta między BHP Group i China Baowu Steel Group, która jest spółką córką największego producenta stali na świecie: China Baoshan Iron & Steel (Baosteel). Tak duży deal zawarty przez liderujące molochy w swoich branżach jest ewenementem wyznaczającym nową drogę dla technologii blockchain.

BHP Group już miesiąc temu wydało oświadczenie zapowiadające dokonanie transakcji opartej na blockchain wspólnie z Baosteel, po tym jako dokonało pierwszej wymiany rudy żelaza denominowanej w juanach.

W trakcie operacji płatności, BHP użyło platformy blockchain do przesłania dokumentacji, warunków kontraktu i śledzenia lokalizacji surowca w czasie rzeczywistym.

– Duża część przemysłu surowcowego wymaga cyfrowej rewolucji w celu zmniejszenia fizycznego zarządzania papierową dokumentacją – podkreślił Michiel Hover, przedstawiciel BHP do spraw sprzedaż i marketingu.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




– Obecne wydarzenia związane z pandemią oraz rosnące zagrożenie oszustwem w handlu surowcami powodują dużą zmianę w adaptowaniu cyfrowych rozwiązań – zaznaczył Arnoud Star Busmann, CEO MineHub.

Zobacz również: Blockchain służy hakerom do przesyłu wiadomości

Kanadyjski MineHub ogłosił także, że prowadzi prace nad systemami opartymi na blockchain do obsługi transakcji związanych z metalami oraz emisjami.

Baowu, podobnie jak BHP, od dłuższego czasu interesuje się transakcjami opartymi na blockchain. W maju, Baowu dokonało transakcji opartej na blockchain z Rio Tinto. Natomiast BHP już od 2017 działa w sferze związanej z kryptowalutami prowadząc pracę nad aplikacją do śledzenia surowców, a w 2019 roku koncern pomyślnie przetestował platformę blockchain w ramach działań z japońską spółką logistyczną NYK.

Autor poleca również:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>










Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj