whitebit
Panorama kanadyjskiego miasta Quebec

Quebec, największa prowincja w Kanadzie, druga pod względem ludności ustępując jedynie Ontario, wprowadza wyższe stawki poboru za prąd dla wydobywców wirtualnych walut, dopóki nie znajdzie sposobu na poradzenie sobie z ogromnym wzrostem popytu w tym energochłonnym przemyśle.


 







Zobacz również:Kanada publikuje oficjalny szkic nowej ustawy dotyczącej kryptowalut

Prowincja Quebec atrakcyjna dla branży wydobywczej

Regulator prowincji Quebec, Regie de l’energie zdecydował, aby największe przedsiębiorstwo zaopatrujące prowincję w prąd, Hydro-Quebec pobierało 15 centów za kilowatogodzinę. To około trzy razy więcej niż dotychczas, a wszystko po to, aby zahamować ogromny wzrost zużycia prądu wśród nowo powstających firm zajmujących się „kopaniem” kryptowalut. Na szczęście dla istniejących firm,  tymczasowa zmiana stawek ma objąć jedynie nowe firmy, a nie te działające na rynku, które zużywają łącznie około 120 megawatów.

Zainteresowanie wśród kryptogórników prowincją Quebec drastycznie wzrosło na przełomie roku, gdy Chiny nałożyły na nich zakaz działalności. Największa Kanadyjska prowincja ma do zaoferowania ogromną nadwyżkę energii, co czyni ją idealnym miejscem dla zwolenników nowej technologii. Jednak szybko władze prowincji zorientowały się w całym procederze otrzymując przytłaczająco dużą ilość wniosków o pozwolenia na działalność. Rząd w Quebec bardzo sceptycznie odebrał próbę monopolizacji źródeł energetycznych w prowincji przez kryptogórników i w marcu br. ogłosił, że zamierza podjąć odpowiednie kroki w celu stabilizacji tego nowego sektora.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Zobacz również: Szefowa IMF: Kopanie kryptowalut to marnotrawstwo energii

Władze chcą wartości dodanej

Premier prowincji Quebec, Philippe Couillard nie szczędził słów w swojej niedawnej wypowiedzi:

“Jeśli chcesz się tu osiedlić, podłączyć swoje serwery i wydobywać kryptowaluty to naprawdę nie jesteśmy tym zainteresowani. Musi istnieć w tym jakaś wartość dodana dla naszego społeczeństwa. Samo posiadanie serwerów do zawierania transakcji i eksploatowania wirtualnych walut to za mało, nie widzę w tym dla nas żadnej wartości dodanej. “




xm

Hydro-Quebec przymierza się do złożenia wniosku do organów regulacyjnych proponując wydzielenie mocy dla sektora kryptowalut w wysokości 500 megawatów do czasu, aż nowa branża nie zostanie dokładnie zbadana. Firma oczekuje, że tymczasowa stawka będzie obowiązywać przez kilka tygodni, dopóki regulator nie ustali docelowej taryfy. Ponadto, na początku tego miesiąca, władze Quebec wstrzymały wszystkie zatwierdzenia projektów wydobywczych kryptowalut, aby rozważyć możliwość nałożenia ograniczeń i zwiększenia wskaźników mocy dla operacji związanych z tym rynkiem. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na energię w całym sektorze wydobywczym kryptowalut, decyzja władza Quebec wydaje się być rozsądna.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj