whitebit

Golem (GNT) to zdecentralizowana platforma obliczeniowa. Projekt ten zakłada stworzenie superkomputera dostępnego dla wszystkich i rozproszonego na cały internet jako open source. Taka struktura umożliwiłaby zmniejszenie ogromnych nakładów energii, czasu i zaangażowania zasobów licznych procesów. Umożliwiłoby to zmniejszenie np. kosztów badań naukowych czy też czasu potrzebnego do analizy ogromnych ilości danych. Każdy może użyczyć mocy własnego sprzętu na potrzeby sieci. Jest to bardzo zbliżona struktura do popularnych torrentów. Jednak w przypadku golema zostajemy odpowiednio wynagradzani za udostępnianie mocy obliczeniowych.


Golem – co to jest?

Golem – z języka hebrajskiego „poczwarka”, słowo to może być także tłumaczone jako „istota sztucznie powołana do życia”. Założycielem i CEO Golem jest Julian Zawistowski, który wraz ze współzałożycielami Piotrem Janiukiem, Andrzejem Regulskim i Aleksandrą Skrzypczak rozwijają projekt. Cały zespół liczy 14 osób. Algorytm golema to token w standardzie ERC20, który jest oparty na innej kryptowalucie – ethereum. Maksymalna ilość monet, która została wykreowana przez ten algorytm to 1 miliard. Ta kryptowaluta nie podlega miningowi, a jej dystrybucja przebiegła za pomocą ICO.








Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Podstawowe informacje o Golem

Cechy kryptowaluty golem
  • Zdecentralizowana platforma obliczeniowa
  • Możliwość udostępniania i wynajmu mocy obliczeniowej w zamian za pieniężne korzyści
  • Umożliwienie całej społeczności współdziałania
  • Tworzenie i integracja nowych zdecentralizowanych aplikacji DAPP
  • Sieć użytkowników połączona peer-to-peer (P2P)


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>













xm





Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj