whitebit

W lipcu Bitmain otworzył biuro o powierzchni ponad 1800 m2 w sercu Doliny Krzemowej. Firma utworzyła również centrum przetwarzania danych w kanadyjskiej prowincji Quebec, która ma dużą nadwyżkę energii elektrycznej, jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie ze strony „kryptogórników” w ostatnim czasie zwiększyła ceny energii. Tym razem Bitmain, największa na świecie firma wydobywająca bitcoiny postanowiła zainwestować w Teksasie tworząc tam nowe centrum.


Bitmain chce zwiększyć wpływy na rynku północnoamerykańskim

Chińska firma, która odnotowała zysk w wysokości 1,1 miliarda USD w pierwszym kwartale, obecnie poszukuje kierownika projektu i menedżera do obsługi nowego zakładu w Rockdale w Teksasie, małym mieście położonym na południe od Waco.







O planach Bitmaina pierwsze poinformowały lokalne media KXAN, które zauważyły, iż miejscowa ludność pokłada duże nadzieje w nowej inwestycji w ich mieście. Rockdale ucierpiał w ostatnich latach w związku z dużą redukcją zatrudnienia w przemyśle wydobywczym i wytwórczym. W 2014 r. producent aluminium Alcoa zakończył produkcję w hucie Rockdale, która została otwarta w 1952 r. i przetwarzała nawet 757 tys. kg aluminium dziennie. Z kolei na początku tego roku firma energetyczna Luminant z siedzibą w Dallas zamknęła elektrownię węglową w Rockdale, która zapewniała 450 miejsc pracy.

“Cieszymy się z nowego centrum Bitmain w naszym mieście. Będą to prace techniczne i dobrze płatne miejsca pracy” – powiedziała Rebecca Vasquez, przewodnicząca miejscowej Izby Handlowej.

Bitmain zatrudnia również pracowników w Chandler, Arizona, a także dwóch miastach w Waszyngtonie – w Maladze i Wenatchee, ponieważ chce wzmacniać swoją pozycję na rynku północnoamerykańskim.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem






Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj