whitebit
Vitalik Buterin: stablecoiny mogą łączyć ze sobą blockchainy
Vitalik Buterin, jedna z najważniejszych osób w świecie ETH

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zasugerował, że stablecoiny mogą służyć jako natychmiastowe “mosty” pomiędzy blockchainami.

  • Twórca Ethereum dostrzega wielki potencjał stablecoinów.
  • Uważa, że stablecoiny mogą pomóc w łączeniu blockchainów.
  • Inni eksperci, którzy weszli w dyskusję z Buterinem, zauważyli, że problemem interoperacyjności powinny zajmować się startupy, a nie sami emitenci tokenów.

Vitalik Buterin: stablecoiny mają wielki potencjał

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważa, że ​​rynek stablecoinów niejako traci okazję do poprawy interoperacyjności między różnymi łańcuchami bloków. W wątku na Twitterze zasugerował, że te mogą umożliwić użytkownikom przenoszenie wartości między różnymi łańcuchami bloków.







Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Z kolei programista Udi Wertheimer zwrócił uwagę, że coś podobnego do tego, co sugerował Buterin, jest już możliwe przy wymianie kryptowalut. Wyjaśnił, że użytkownik może zdeponować wersję Ethereum USDT Tetheru na giełdzie Binance i tam zamienić ją na tokeny z łańcucha Tron.

Użytkownicy nie dbają o decentralizację

Wertheimer przyznał jednak, że podczas gdy znawcy branży, tacy jak on i Buterin, lubią zdecentralizowane rozwiązania, użytkownicy tak naprawdę nie dbają o to, jak dane systemy w praktyce działają.

Z drugiej strony dyrektor techniczny Tethera Paolo Ardoino jest przekonany, że brak interoperacyjności jest problemem dotyczącym wszystkich tokenów cyfrowych. Argumentował również, że strony trzecie powinny wdrożyć system rozwiązujący ten problem, a nie emitenci stablecoinów:




xm

Tether jest emitentem stablecoina. Istnieje wiele projektów, które już pracują nad rozwiązaniem tego problemu [dot. interoperacyjności]. Jest to ogólny problem, który dotyczy wszystkich tokenów na wszystkich łańcuchach bloków. […] Teraz Tether doradza projektom, które próbują rozwiązać ten problem. […] Mamy więc aktywną rolę w tym procesie. Po prostu sami nie opracowujemy rozwiązania – napisał.

Ardoino powiedział, że największym wyzwaniem w opracowaniu protokołu interoperacyjności jest pełne zrozumienie wpływu na bezpieczeństwo każdego zaangażowanego łańcucha blokowego.

Autor poleca też:



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj