whitebit

Ostatnie 24 godziny na rynku kryptowalut można opisać jako jednoznacznie bycze. Wśród pierwszej setki cyfrowych walut o najwyższej kapitalizacji te notujące spadki możemy policzyć na palcach jednej ręki. Bitcoin oscyluje wokół wczorajszego poziomu zamknięcia natomiast liderem wzrostów wśród najpopularniejszych coinów pozostaje EOS. 


Kosztujący jeszcze na początku miesiąca zaledwie 5,5 dolara EOS dziś testuje okolice $16,70. Będący walutą infrastruktury dla zdecentralizowanych aplikacji EOS zbliża się do swojego all time high znajdującego się na poziomie $18,67:







EOSUSD dzięki TradingView

Silny trend wzrostowy powoduje, że w grze pozostają tylko długie pozycje. Charakter kryptowalut sprawia jednak, że ciężko stwierdzić czy obecne poziomy są jeszcze atrakcyjne pod względem zakupów. Traderzy o umiarkowanym apetycie na ryzyko powinni poczekać na głębszą korektę EOSUSD, tymczasem ci godzący się na znacznie gorszy stosunek zysku do ryzyka mogą skupować EOS po obecnej cenie.

Silny wzrost sprzedaży Ripple

Ripple Inc. spółka odpowiedzialna za kryptowalutę o tej samej nazwie poinformowała, że sprzedaż XRP w pierwszym kwartale tego roku wyniosła $167,7 mln. Odpowiada to 83% wzrostowi sprzedaży w ujęciu kwartał do kwartału i aż 2400% w ujęciu rocznym. Tom Channick, dyrektor ds. relacji w Ripple przyznaje portalowi CoinDesk, że wartości te przewyższyły prognozy.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Strategia naszej firmy koncentruje się na rejestracji klientów korzystających z naszej technologii (…) jeśli będziemy to kontynuować naprawimy sposób w jakim pieniądz krąży po świecie – dodaje Channick.

Rośnie również wolumen transakcji XRP. W raportowanym okresie wyniósł on 160 miliardów dolarów, notując tym samym wzrost o 68% w ujęciu rocznym. XRPUSD dzięki TradingView

Dla Ripple, które jeszcze na początku tego roku gwałtownie testowało okolice $3 najtrudniejszym do pokonania oporem pozostaje granica jednego dolara. XRP pozostaje poniżej tego poziomu od marca tego roku choć wiele wskazuje, że niedługo powinien on zostać pokonany.




xm

Jeśli byki doprowadzą do wybicia górnego ograniczenia kanału spadkowego oraz pokonania granicy $1,00 wówczas kolejnym, nieco słabszym oporem będą okolice $1,20. W realiach poprawiającego się sentymentu względem rynku kryptowalut XRP powinno jednak kontynuować wzrosty, aż do testu ostatniego all time high.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegląd rynku

Wśród dziesięciu największych pod względem kapitalizacji kryptowalut nie ma żadnej, która w ciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowałaby wzrostów:

źródło: coinmarketcap.com

Najwięksi wygrani sesji

Najwyższymi stopami zwrotu w ciągu ostatniej doby mogą pochwalić się Gifto (GTO +46,22%), Bitcoin Diamond (BCD +27,22%) czy ICON (ICX +20,10%). Ciekawie prezentuje się sytuacja na Siacoin (SC +16,19%), który wyraźnie testuje okolice $0,03. Przebicie tego poziomu wywoła kolejny impuls wzrostowy, który z czasem może doprowadzić do testu historycznego szczytu:

SCUSD dzięki TradingView

Najwięksi przegrani sesji

Niedźwiedzie wyraźnie przejęły kontrolę nad Mithrilem. Kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej przekraczającej $364 mln traci w ostatnich 24 godzinach niemal 15,8% testując okolice $1,20. Tracą również Bitcoin Private (BTCP -4,69%), Centrality (CENNZ -1,88%) oraz Monero (XMR -0,72%).

XMRUSD dzięki TradingView

Monero w parze z dolarem amerykańskim tworzy wyraźną formację trójkąta na wykresie dziennym.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 27 kwietnia



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj