whitebit

Popularna platforma do organizowania petycji online Change.org poprosiła swoich użytkowników o zainstalowanie specjalnego wygaszacza ekranu. Gdy jest on włączony, zaczyna kopać Monero, które następnie trafią do fundacji charytatywnej. To jeden z przykładów pozytywnego wykorzystania tej kryptowaluty, wokół której w ostatnim czasie pojawiło się dużo kontrowersji w związku z wykorzystaniem jej przez oszustów.

Kopanie dla dobrej sprawy

„The Mining Screensaver”, bo tak nazywa się to narzędzie, działa jak zwykły wygaszacz ekranu. Uruchamia się w momencie, gdy użytkownik przez dłuższy czas nie wykonuje żadnych akcji na komputerze. Wtedy zaczyna korzystać z mocy obliczeniowej do kopania Monero, skupiającej się na prywatności kryptowaluty.







Oczywiście, zyski z kopania kryptowalut na domowym komputerze są niewielkie. Gdy jednak program zostanie zainstalowany przez tysiące użytkowników, Change.org może uzyskać znaczące fundusze na cele działania swojej fundacji charytatywnej. Narzędzie jest dostępne jedynie dla komputerów z systemem Windows. Na razie nie wiadomo, czy pojawi się również na innych systemach.

Monero pomaga działaniom charytatywnym

Change.org nie jest pierwszą organizacją, która poprosiła wspierających o kopanie kryptowalut na jej konto. Na podobny pomysł wpadł australijski oddział UNICEF. Stworzył on dedykowaną stronę internetową, gdzie zainstalowano skrypt używający mocy obliczeniowej komputerów do wydobywania kryptowalut. Według informacji udostępnionych przez organizację, dziennie korzysta z niej ponad 10 tysięcy osób.

Niestety, łatwość instalacji tego rodzaju skryptów oraz anonimowość kont Monero sprawia, że jest to ulubiona kryptowaluta cyberprzestępców. Według danych Alert Logic, aż 80% prób instalowania nielegalnego oprogramowania do kopania monet służyło do pozyskania Monero. Kontrowersje krążą również wokół najpopularniejszej w sieci strony z torrentami. The Pirate Bay po raz kolejny kopie kryptowaluty wykorzystując komputery swoich użytkowników.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem






Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj