whitebit

Niegdysiejszy lider w branży fotograficznej, podczas dwudniowej konferencji w Rochester, stan Nowy Jork, ogłosił uruchomienie systemu zarządzania dokumentami opartego na blockchainie. W odróżnieniu od wcześniejszego projektu, nowy system nie będzie opierał się na licencji wydanej stronie trzeciej, lecz ruszy jako niezależne przedsięwzięcie Kodaka.


Tym razem Kodak stawia na usługi dla biznesu

Nowopowstała platforma nazywa się Kodak Usługi dla Biznesu (Koda Services for Business) i jest przeznaczona dla firm oraz organów administracji rządowej do przechowywania i zarządzania dokumentami sensytywnymi, zaś technologia rozproszonego rejestru ma zapewnić większą wydajność i bezpieczeństwo.







Spółka podaje, że proponowane przez nią rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić 20-40% kosztów poprzez zautomatyzowanie procesu przepływu pracy (workflow) i mniejsze nakłady związane z zarządzaniem treściami, informacjami oraz dokumentami.

Początki Kodaka jako dostawcy usług związanych z przetwarzaniem informacji sięgają roku 2013, kiedy to spółka podała, iż „przekształciła się w podmiot o profilu technologicznym, skupiony na usługach związanych z obrazowaniem dla firm. [..] Kodak dostarcza klientom innowacyjnych technologii oraz przełomowych rozwiązań dla sektorów związanych z pakowaniem produktów, komunikacją graficzną oraz drukowaniem funkcjonalnym.

KODAKCoin ma ruszyć w lipcu 2019

Krokiem firmy w świat nowoczesnych rozwiązań miało być zastosowanie technologii rozproszonego rejestru. W styczniu 2018 roku Kodak udzielił licencji na korzystanie z nazwy dla platformy KodakOne oraz powiązanym z nią tokenom KODAKCoin. Rozwiązanie to miało umożliwić fotografom oraz agencjom fotograficznym bezpiecznie przechowywanie obrazów (images) oraz śledzenie praw autorskich do nich na blockchainie. Z założenia, bez względu na to w którym miejscu a świecie wykorzystywana jest dana fotografia czy też w jakim stopniu została zmodyfikowna, dzięki KodakONE będzie można sprawdzić, czy proces ten odbywa się zgodnie z prawem

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Zobacz również: Bruce Elliott: Przyszłość branży krypto należy do Kodaka i Starbucks, nie do ICO

Po tym jak opinia publiczna dowiedziała się o ambitnych planach byłego giganta z branży fotograficznej, notowania akcji wzrosły z 3,10 do 13,18 USD następnego dnia.

Kodak ponownie wchodzi na blockchain
Kodak Eastman, źródło: tradingview.com

Ostatecznie do emisji tokenów nie doszło, jednak projekt jest nadal w trakcie rozwoju, zaś jego uruchomienie planowane jest na 1 lipca tego roku. Odpowiedzialna za niego Spółka matka – RYDE Holdings, we współpracy z ICOx Innovation, utworzyła już ogromną bazę danych używając nazwy Eastman Kodak. Podobno dzięki platformie KodakOne w wersji beta fotografom udało się odzyskać ponad 1 mln USD w związku z prawami autorskimi do zdjęć. Obecna cena akcji firmy Eastman Kodak wynosi około 2,40 USD.




xm


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego specjalizujący się w przekładzie tekstów finansowych i prawnych. Od 2013 pasjonat rynków finansowych, głównie forex, indeksów i surowców, a od 2016 kryptowalut. W swoim handlu stosuje techniki oparte na falach Eliota, wolumenie oraz liczbach Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj