whitebit

Jeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors obniżył swoje prognozy dot. przyszłej wyceny BTC. Mimo, że jeszcze do niedawna prognozował on wzrost kursu najpopularniejszej z walut wirtualnych do poziomu 25 tys. jeszcze w tym roku, to w chwili obecnej obniżył on swoje prognozy do 22 tys. USD.


Lee uważa, że cena BTC powinna być 2,5-krotnie wyższa niż koszty jego wydobycia. Ponieważ – według Lee – koszty te w chwili obecnej wynoszą ok 7 tys. USD a do końca roku mają wzrosnąć do ponad 9 tys. USD, cena najpopularniejszej z walut cyfrowych powinna osiągnąć ok 20.000 – 22.000 USD przed końcem 2018 roku. Podkreślił on jednak, że inwestorzy nie powinni kłócić się o kilka tysięcy dolarów w górę czy w dół, ponieważ zysk z wzrostu do ok. 20 tysięcy dolarów wyniósłby i tak około 200 procent.







Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek nie do końca przestrzega tej zasady. Jeżeli faktycznie koszty wydobycia wynoszą obecnie ok 7 tys. USD, to Bitcoin powinien być wyceniany na ok 17,5 tys. USD. Zamiast tego jego obecna wycena to ok 6,5 tys. USD.

Przemawiając podczas szczytu Asia Blockchain Summit, który odbył się na początku lipca w Taipei na Tajwanie Lee odniósł się także do stworzonego przez siebie w tym roku Bitcoin Misery Index (BMI). Przyznał on, że Bitcoin osiągnął już dno. Według Lee, aktualny odczyt BMI wynosi mniej niż 30 i jest to optymistyczny sygnał, ponieważ im bliżej zera, tym silniejsza jest presja inwestorów do kupowania.

Uważa on jednak, że to niepewność regulacyjna jest jedną z przyczyn, przez które BTC wyceniany jest znacznie poniżej grudniowych szczytów. Innym z powodów tak znacznej deprecjacji jest jego zdaniem także wprowadzenie kontraktów futures. Podobnego zdania jest także amerykańska Rezerwa Federalna, która już na początku maja br. opublikowała list ekonomiczny, w którym sugeruje się, że spadek wartości Bitcoina (BTC) po osiągnięciu szczytowego poziomu tuż poniżej 20 000 USD był wynikiem uruchomienia kontraktów futures na BTC.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Obecna bessa gorsza niż ta w 2014 roku

Lee zauważył również, że bessa w tym roku była bardziej dotkliwa niż w 2014 roku. Nie chodzi tu wcale o zasięg spadków, bo te wyniosły wówczas niemal 87% a obecnie “zaledwie” 70,64%. Cztery lata temu minęło natomiast około 300 dni, zanim cena największej kryptowaluty na rynku osunęła się o ponad 70%. W tym roku podobny spadek nastąpił jednak w okresie 200 dni.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin po $125 tysięcy do 2022

Przypomnijmy, że Thomas Lee jest obecnie jednym z najaktywniejszych analityków. Już w styczniu prognozował on bowiem, że w obecnym roku notowania Bitcoina w relacji do dolara amerykańskiego mają osiągnąć poziom $25.000. Kolejne lata, aż do 2022 mają przynosić wzrost o następne 25 tys. USD, co do końca modelowanego okresu daję wartość $125.000.

Bitcoin ustanowi nowe ATH już w maju br.

W lutym zapowiadał natomiast, że już w maju tego roku wycena BTC przekroczy grudniowe szczyty. Opierając się na analizie 22 ostatnich korekt, których wartość przekraczała 20%, Lee ustalił, że w okresach “byka” Bitcoin potrzebuje około 1,7 czasu trwania spadku do odzyskania poprzednich szczytów. Oznaczało to, że tym razem powinno ​​upłynąć 85 dni zanim Bitcoin w pełni odrobi ostatnie spadki, które trwały 50 dni. Ostatecznie prognoza ta się jednak nie sprawdziła a kurs zanotował dalsze spadki.




xm

Bitcoin wart $91 tys. do 2020?

W drugiej połowie marca bitcoinowy byk przyznał, że jego zdaniem najstarsza z kryptowalut potrzebuje dwóch lat, aby osiągnąć cenę $91 tysięcy. Zdaniem Thomasa (Toma) Lee jednym z głównych powodów dynamicznego odbicia rynku Bitcoina, który w tym momencie znajduje w okolicy 6500 tysięcy USD, mają być historyczne tendencje zmiany ceny oraz pozytywne informacje napływające z branży.

Tym razem przedstawiciel Fundstrat podajał projekcję dla okresu pomiędzy swoimi dwoma dotychczasowymi prognozami – wypadającą na marzec 2020. Za dwa lata od teraz Bitcoin będzie wart 91 tys. USD co sugeruje analiza dotychczasowych spadków notowań od 2010 roku:

Źródło: Fundstrat

Z powyższego wynika, że ostatnia korekta o 70% powinna przynieść obecnie okres byczych wzrostów, które pozwolą wzrosnąć cenie o około 56 tysięcy procent (tak jak miało to miejsce podczas ostatniego byczego okna (zakończonego w 2013).



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem akcji, walut oraz kryptowalut. Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj