whitebit

Na przełomie sierpnia i września ma zostać wyemitowana kryptowaluta TecraCoin, która będzie stanowiła wsparcie dla finansowania opatentowanych wysokich technologii. Na przełomie 2018 i 2019 r. ruszyć ma m.in. produkcja grafenu oparta o zebrane środki.


 







Projekt Tecra

Spółka Tecra ma zostać powołana w sierpniu tego roku. Jej głównym celem będzie emisji TecraCoina –  tokenu inwestycyjnego pozwalającego realizować działania venture capital w oparciu o rozproszony kapitał.

TecraCoin ma stanowić instrument oparty o technologię Blockchain, gwarantujący bezpieczne uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym. Jednocześnie kryptowaluta ma stanowić narzędzie niezależne od scentralizowanej jednostki administrującej funduszem.

Portfel inwestycyjny będą stanowiły tzw. wysokie technologie (high-tech industry) nadające się do urynkowienia czy uprzemysłowienia. Są to np. grafen, kwantyzacja materii, żel gojący rany cukrzycowe, itp. Firma ma stawiać na projekty zabezpieczone patentami.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Zespół projektu składa się z ludzi od lat działających na rynku kryptowalut, IT i marketingu. Dodatkowym wsparciem merytorycznym mają być osoby ze świata nauki. Nasza redakcja dotarła też do informacji, że wśród członków zespołu są m.in. właściciele jednej z największych kopalni kryptowalut w Polsce opartej na GPU.

-Spółki, w które będziemy inwestować, będą zarządzane przez profesjonalnych managerów realizujących projekty o kapitalizacji sięgającej od kilkuset milionów do kilku mld zł rocznie, dla takich marek jak np. BMW, Zalando – mówi nam Robert Anacki związany z projektem.

Kryptowaluta

Kryptowaluta projektu to fork kryptowaluty ZCoin z ogromną ilością modyfikacji. Pomysłodawcy zapewniają, że posiadają 10-osobowy zespół deweloperów, którzy pracują nad coinem.  Zapewniają, że “będzie to pierwsza w Polsce kryptowaluta z dużą społecznością ludzi kopiących kryptowaluty, ale z elementami PoS / Masternodes”.




xm

– Lecimy we wrześniu do Chin promować grafen na największej światowej konferencji (2500 podmiotów), mamy wsparcie ze strony rządowej w tym zakresie – zapewnia Anacki – Współpracujemy z Ministerstwem Nauki i Ministerstwem Przedsiębiorczości, posiadamy listy intencyjne podpisane przez instytuty badawcze. W momencie, kiedy zbierzemy środki, patenty chroniące produkcję np. grafenu staną się częścią naszego portfolio. Wtedy będziemy je komercjalizować.

ICO ma wystartować we wrześniu, zaś środki mają być “zbierane w ciekawym modelu do końca roku”. Wtedy powstanie pierwsza spółka celowa pod produkcję grafenu.

-Wczoraj podpisaliśmy list intencyjny z instytutem badań we Wrocławiu – puentuje z satysfakcją Anacki.

Więcej szczegółów dotyczących projektu mamy poznać wkrótce.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj