Bitcoin mining: Producent koparek kryptowalutowych MicroBT konkurencją dla Bitmain?Producent koparek MicroBT szybko zwiększa swój udział w rynku. W samym 2019 r. sprzedał ponad pół miliona egzemplarzy swoich minerów. Tym sukcesem przybliżył się do Bitmaina.

MicroBT sprzedał w ubiegłym roku około 600 000 sztuk swojego WhatsMinera M20, co potwierdził Vincent Zhang, szef sprzedaży firmy. Powiedział, że te produkty generują średnio moc obliczeniową około 60 terahash na sekundę (TH / s).

Bitcoin mining: Cena koparek MicroBT

Zhang nie podał dokładnej średniej ceny jednostkowej urządzeń, ponieważ mogą się one zmieniać w zależności od ceny bitcoinów, ale różne modele z linii produktów M20 są zwykle wycenione między 24 a 30 USD za terahash.

Wracając do rynku sprzętu wydobywczego, warto zauważyć, że Bitmain nadal na nim dominuje, co wynika z udanej sprzedaży AntMinera S7 w okresie od 2015 do 2016 roku, a później modelu S9 od 2017 do 2018 roku.

Według raportu IPO Bitmaina z września 2018 r. firma sprzedała około 500 000 minerów w 2015 i 2016 r., a następnie aż 3 miliony sztuk od początku 2017 r. do 30 czerwca 2018 r.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Wojna technologiczna z Bitmain?

Obie firmy ścigają się na polu technologicznym, aby dostarczyć na rynki jeszcze mocniejsze maszyny w 2020 roku. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy w maju czeka nas halving. Po jego wejściu w życie nagroda za nowy blok w sieci BTC spadnie o połowę. Może to przyczynić się do skoku kursu kryptowaluty, ale też jest wielkim wyzwaniem dla producentów sprzętu górniczego, którzy muszą zaoferować klientom odpowiednio mocne urządzenia.

W tle mamy jednak koronawirusa, który może mocno uderzyć w plany wszystkich tych podmiotów. Epidemia, jaka wybuchał w Chinach, opóźnia produkcję i utrudnia logistykę.

Zhang powiedział na grupie WeChat, że MicroBT wznowił już jednak własną produkcję. „Obecnie część logistyki również wróciła do pracy.… Więc teraz dostawa minerów nie jest dużym problemem, ale nie każda farma górnicza jest fizycznie dostępna” – powiedział.

„Może to mieć wpływ na dużą skalę inwestycji, ponieważ inwestorzy mogą nie być w stanie przeprowadzić fizycznej analizy due diligence instrumentów”, powiedział Zhang.






Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj