Nowe dane dotyczące łańcucha bloków bitcoina sugerują, że rośnie popyt na kryptowalutę ze strony nowych inwestorów. W szczególności liczba nowych adresów w sieci zbliża się do poziomów z 2017 r., gdy cena osiągnęła pułap 20 000 USD.

  • BTC jest blisko 12 000 USD.
  • Ważne wskaźniki pokazują, że możliwa jest kolejna bańka.

Bitcoin: bańka jest coraz bliżej?

Czy ktoś zauważył, że liczba aktywnych adresów [w sieci bitcoina] powróciła powyżej poziomu z czerwca 2019 r. i zbliżają się do tego z grudniu 2017 r.? Rynek BTC wygląda teraz zupełnie inaczej – zauważył Brock Connelly, dyrektor generalny RoundBlock Capital.

Różne wskaźniki dotyczące łańcucha bloków, jak widać, wskazują na kontynuację trendu wzrostowego bitcoina.

Dobrze wygląda też sytuacja techniczna na wykresie. Pułap 12 000 USD służył dotąd jako silny poziom oporu, a każda próba zamknięcia tygodniowej świecy powyżej niego w ciągu ostatnich dwóch lat prowadziła do przedłużających się korekt. Teraz ponownie jesteśmy blisko tego punktu. Dane sugerują jednak, że wielu inwestorów stopniowo gromadzi BTC i chyba spodziewa się przebicia 12 000 USD raz na zawsze.

Jednym z możliwych powodów stałego wzrostu kursu bitcoina w ciągu ostatnich pięciu dni może być rentowność. Według IntoTheBlock aż 93,76 proc. wszystkich adresów z bitcoinami po zamienieniu kryptowalut na fiaty, dałoby inwestorom zysk.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Największą przeszkodą jest 12 000 dolarów

W perspektywie krótkoterminowej największą przeszkodą dla bitcoina jest jednak nadal poziom oporu 12 000 USD. W ostatnich tygodniach BTC skonsolidowało się tuż poniżej tego miejsca na wykresie. Należy zauważyć, że konsolidację w pobliżu tak kluczowego obszaru oporu można uznać za oznakę optymizmu.

Analityk techniczny Edward Morra zasugerował, że traderzy na Coinbase i Bitstamp bronią przedziału od 11600 do 11700 USD. Duża liczba zleceń kupna w obszarze wsparcia może zmniejszyć prawdopodobieństwo dużego cofnięcia się kursu i głębokiej korekty.

Autor poleca też:






Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj