whitebit

bitcoinBitcoin ponownie złapał zadyszkę w czasie swojej wspinaczki na szczyt. Byki starały się co prawda rozpocząć weekend nowym skokiem ceny, ale próba ta się nie powiodła. Co czeka nas dalej w kwestii kursu kryptowaluty?

W ciągu ostatnich 24 godzin cena bitcoina odbiła się od 200-dniowej średniej ruchomej (DMA) na poziomie 8 200 USD. Teraz jednak kurs musi pokonać opór w postaci wcześniejszego wsparcia na pułapie 8 500 USD. W chwili pisania tych słów za 1 BTC należy zapłacić 8 360 USD. Wczoraj – według CoinMarketCap – udało się lekko przebić 8 500 USD, choć kurs powrócił, jak widać, poniżej tego progu.







Bitcoin a czynniki prowzrostowe

 

Spadek cen BTC do 8 300 USD był „logiczny”, jak uważają niektórzy analitycy. Takiego zdanie jest np. John Bollinger.

Pamiętajmy, że już w maju sieć BTC doświadczy halvingu, czyli podziału nagrody za wykopanie nowego bloku w blockchainie kryptowaluty. Do tego w tle mamy czynniki makroekonomiczne (polityki banków centralnych) czy polityczne (zagrożenie wojną na Bliskim Wschodzie), które dodatkowo mogą napędzić skok kursu w dalszej części 2020 r.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Wielu inwestorów spodziewa się bańki na cyfrowych walutach w 2021 r. Niektórzy, jak np. Tim Draper, są zdania, że jeszcze w tym roku zobaczymy na wykresie nowe ATH.

Zdaniem polskiego analityka NexusHasha kluczowa jest obrona poziomu 7 200 USD.

– Wspomniany poziom 7200 USD, gdzie przypada nam fibo korekcyjne -61.8 proc. kolejny raz zadziałało na bitcoinie – pisał jesienią zeszłego roku na swoim blogu crypto-trader.pl. – Co do dalszych prognoz kursu bitcoina są one bez zmian, w tym roku jeszcze jedno zejście do poziomów 8 500 USD, a od stycznia trwałe przebicie 10 000 USD i rajd w stronę poprzedniego szczytu – prognozował parę miesięcy temu. Jak widać jego prognoza nie do końca się sprawdziła, choć nadal jest realna, tyle że w lekko przesuniętych ramach czasowych.

Waluty przyszłości

Rosną też fundamenty nowego rynku, o czym mówił nam niedawno Szymon Słodczyk z Value.One.

 Świat idzie w stronę cyfryzacji spółek giełdowych, a nawet całych giełd. Technologia blockchain zastąpi obecne systemy archiwizacji czy przeliczania akcji. Na pewno punktem przełomowym dla złamania starego systemu było powstanie Bitcoina i technologii blockchain. BTC powstał jako sprzeciw dla obecnego systemu – oznajmił Słodczyk w rozmowie z ComparicTV.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj