whitebit

Firma technologiczna Billon przedłużyła wraz z końcem czerwca umowę o współpracy z MKI w zakresie wdrażania rozwiązań stworzonych na bazie technologii blockchain. MKI doceniło rozwiązanie Billona do płatności pieniądzem elektronicznym oraz platformę do przechowywania i przesyłania dokumentów między instytucjami i klientami.

Japoński sektor finansowy i ubezpieczeniowy dostrzega w blockchainowym repozytorium dokumentów szansę na optymalizację i unowocześnienie efektywnej komunikacji z klientem. – mówi Andrzej Horoszczak, prezes i założyciel Billon. Japońskie firmy szczególną wagę przykładają do usług elektronicznego doręczenia z aktywnym potwierdzeniem oraz zdalnego zawierania umów online. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia płatności bezgotówkowych, ponieważ japoński rynek może stać się w ciągu najbliższych lat jednym z najbardziej obiecujących dla firm oferujących tego typu rozwiązania.







Japonia bezgotówkowa?

Przekonanie japońskich konsumentów do płatności bezgotówkowych jest jednym z największych wyzwań dla firm działających na tamtejszym rynku. Z danych japońskiego Ministerstwa Finansów, Handlu i Przemysłu wynika, iż tylko 18 proc. płatności realizowanych w Japonii ma postać bezgotówkową. Co ciekawe, w Chinach ten odsetek stanowi już 60 proc. Japońskie władze planują w ciągu najbliższych dwóch lat wprowadzić zmiany regulacyjne umożliwiające udostępnianie stronom trzecim dostępu do rachunków bankowych i danych. Ma to na celu ograniczenie wysokiego poziomu obrotu gotówką.

Rozwiązanie stworzone przez Billon, bazujące na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT), pozwala na natychmiastowe i bezpośrednie przesyłanie pieniędzy w formie cyfrowych danych. W odróżnieniu od innych rozwiązań blockchainowych Billon nie używa kryptowalut. Technologia obsługuje waluty narodowe posiadające pełne pokrycie i wymienialność w gotówce papierowej.

Polska myśl inżynierska na nowy sposób zarządzania cyfrowymi relacjami w japońskich instytucjach?

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Japońska strona jest także zainteresowana drugim flagowym produktem polskiej spółki. Jest nim blockchainowy system Billona do przechowywania i przesyłania dokumentów ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowej tożsamości użytkowników oparte na protokole blockchainowym, z pełnym zabezpieczeniem przed ingerencją w treść dokumentu. Japońscy partnerzy widzą duży potencjał w możliwości realizacji przez software Billona usług elektronicznego potwierdzenia doręczenia oraz zdalnego zawierania umów online.

Budowa silnego partnerstwa

Zamierzamy aktywować działania marketingowe zmierzające do wdrożenia rozwiązań Billona w Japonii i Azji Południowo-Wschodniej – mówi Takumi Onodera, zastępca dyrektora generalnego MKI.

Mająca główną siedzibę w Tokio, firma Mitsui Knowledge Industry (MKI) jest obecna w japońskim biznesie od ponad 50 lat. Firma rozszerzyła także swoją działalność za granicą, budując silną sieć biznesowych kontaktów w Azji. Model współpracy Billon z MKI opiera się na dostarczaniu technologii przez polską spółkę. MKI pełni rolę resellera, który  przedstawia technologię swoim partnerom biznesowym.




xm

Przedłużenie umowy partnerskiej, którą zawarliśmy na jesieni ubiegłego roku, otwiera przed nami możliwości eksportu polskiej technologii blockchainowej do Japonii, Wietnamu i Indonezji. Mamy nadzieję, że wieloletnie doświadczenie MKI i niezrównana sieć kontaktów doprowadzą do wdrożenia technologii Billona przez wiele firm na rynku japońskim i w innych krajach azjatyckich – dodaje Andrzej Horoszczak.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Strefa autorów gościnnych to szansa dla przedstawicieli branży oraz niezależnych traderów, aby publikować swoje artykuły na łamach Comparic.pl. Jeżeli masz coś ciekawego do przekazania, to skontaktuj się z nami pod redakcja@comparic.pl w sprawie strefy UGC (user-generated content).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj