whitebit

Notowania Bitcoina mogą być bliskie przełamania rekordowych poziomów w okolicach 20 000 USD w tym roku, ale nadal pozostaje on bardzo podatny na ogromne przeceny z powodu jego historycznej niestabilności, ostrzegają eksperci od kryptowalut.


Zobacz również: Bitcoin 2 zyskuje ponad 407%…w ciagu zaledwie 24 godzin







Trudna sytuacja geopolityczna wspiera aprecjację Bitcoina

Kryptowaluta, która w styczniu obchodziła swoją 10-letnią rocznicę, odnotowała ogromną bessę w 2018 roku, docierając do poziomu 3000 USD, podczas gdy osiągnęła rekordową wartość 20 000 USD zaledwie 12 miesięcy wcześniej. Jednak w 2019 r. Bitcoin dał nadzieję na powrót do dawnej świetności przeżywając ogromne ożywienie, a jego cena wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie do 8 000 USD. Sytuację techniczną wspiera kilka globalnych banków i firm technologicznych, które inwestują swój czas i pieniądze w rozwój własnych kryptowalut, które odnowiły zainteresowanie wirtualnymi walutami.

Silne wzrosty uczyniły Bitcoina jedną z najlepszych klas aktywów w tym roku. To może być początek kolejnego gwałtownego wzrostu – powiedział Simon Peters, analityk globalnej platformy inwestycyjnej eToro.

Z kolei Marie Tatibouet, dyrektor ds. marketingu kryptowaluty Gate.io, opisała 2018 jako „rok refleksji” dla rynku wirtualnych walut podkreślając, że kilka dużych krajów przyspieszyło regulację tego rynku.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Nastąpił również pewien pozytywny ruch w zakresie regulacji, w którym kraje naciskają na korzystne i przejrzyste regulacje (Francja, Korea Południowa, być może UE). Tworzenie regulacji do tej pory stało pod ogromnym znakiem zapytania jeśli chodzi o kryptowaluty i był to jeden z głównych czynników zmienności Bitcoina i całego rynku. Po ustanowieniu przepisów prawdopodobnie dojdzie do stabilizacji całego rynku – powiedziała Marie Tatibouet.

Eksperci jako przyczynę tegorocznych wzrostów wskazali to, co zwykle postrzegane jest jako niezwykle negatywne zjawisko tj. sytuacja geopolityczna i finansowa na świecie.

Richard Snow, ekspert ds. rynków finansowych z DailyFX powiedział, że eskalacja wojny handlowej między USA i Chinami, a także późniejsze osłabienie chińskiego juana spowodowało, że inwestorzy szukali różnych możliwości zabezpieczenia, wykorzystując Bitcoina i inne kryptowaluty jako sposób na dywersyfikację.




xm

Inwestorzy wskazują również na takie kraje jak Turcja, Argentyna i Chiny, które są gospodarkami zamkniętymi i doświadczyły ogromnych wahań w wyniku niepokoju geopolitycznego na świecie powodując, że część ludzi zwróciło się w kierunku BTC, aby uniezależnić swój majątek od krajowych niepewności.

Kurs Bitcoina konsoliduje między 7500 – 8000 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrastają dziś nieznacznie o 0,40%, a za jednego BTC należy zapłacić około 7660 USD. Kurs oscyluje w zakresie konsolidacji 7500 – 8000 USD. W przypadku wybicia dołem sprzedający powinni przetestować dołek z połowy maja 6600 USD. Z drugiej strony trwałe przebicie psychologicznego poziomu otworzy drogę do tegorocznego szczytu 9100 USD.

Zobacz również: Szefowa MFW ostrzega przed kryptowalutą Facebooka

kurs btc 10 6 19


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj