whitebit

Spoglądając dziś na rynek nie można nie zakrzyknąć zielono mi! Bitcoin zyskuje w ostatniej dobie ponad 6% powracając powyżej poziomu $6000, Wraz z nim w górę porusza się Litecoin (+7,93%) czy EOS (+12,7%), który wyraźnie wpadł w oko chińskiemu rządowi. Tymczasem na Bahamach planuje się wprowadzenie do obiegu kryptowaluty banku centralnego. 


Central bank digital currencies (CBDC) mają czerpać to co najlepsze z technologii blockchain i zaadaptować to w świat walut fiducjarnych, którymi posługują się wszystkie banki centralne na świecie. Peter Turnquest, prezydent i zarazem minister finansów Bahamów poinformował, że złożone z ponad 700 wysepek państwo pracuje nad pilotażowym programem wprowadzenia narodowej kryptowaluty.







Zdaniem polityka wprowadzenie w życie CBDC na Bahamach to konieczność, nie kaprys i pomoże wprowadzić w erę bankowości tych, którzy dotąd nie mieli jeszcze rachunku bankowego. Narodowa kryptowaluta usprawniłaby również świadczenie usług, w tym usług finansowych, przez niewielkie, wyspiarskie państwo.

Bahamy to nie pierwszy kraj, który rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Nad własnymi CBDC pracują między innymi, Kanada, Norwegia, Szwecja czy Estonia. Również Bank of England położył fundament pod ewentualne zastąpienie funta e-funtem w przyszłości.

EOS numerem jeden według Pekinu

EOS jest najlepszą siecią blockchain jaka obecnie istnieje – przekonuje China Electronic Information Industry Development, która w maju tego roku uruchomiła pierwszy na świecie indeks blockchain.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

W najnowszej odsłonie rankingu EOS znalazł się na najwyższym miejscu zgarniając ponad 102 punkty w dziedzinie technologii, 15,4 punktu w dziedzinie użyteczności oraz 44,1 w innowacji. Jak każdy ranking, również i ten wydaje się w pełni subiektywny ponieważ CCID nie bierze pod uwagę wszystkich kryptowalut jakie istnieją, lecz tylko te o najwyższej kapitalizacji.

EOS jest najlepszym przykładem projektu PoS jaki obecnie istnieje, a wciąż pozostaje we wczesnym etapie swojego rozwoju – przekonują Chińczycy. Być może w odpowiedzi na najnowszy ranking CCID EOS dziś zyskuje kilkanaście procent, powracając powyżej ośmiu dolarów za token. Najbliższy opór na wykresie znajduje się w okolicy $9,49:




xm

O tym się dzisiaj mówiło



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj