whitebit

O polskim rynku e-commerce znowu zrobiło się głośno za sprawą listu intencyjnego jaki opublikowała Grupa Merlin. Właściciel marki merlin.pl oraz cdp.pl upatruje powrót na pozycję lidera branży dzięki rozwiązaniom Krypto Jam – wycenianej na niemal 70 mln złotych spółki Rafała Zaorskiego. Tymczasem na arenę wychodzi trzeci gracz, który również może porządnie wstrząsnąć polskim rynkiem. Czy Aligato 2.0 niesie ze sobą rewolucję?


Rynek e-handlu w Polsce i na świecie rozwija się w zawrotnym tempie. Bardzo szybko chłonie nowe technologie, mające ułatwić życie wszystkim korzystającym z platform e-commerce. Jednak te kilka firm, które wiodą prym na rynku światowym, wprowadzają wymagane usprawnienia zbyt wolno, lub wcale. W Aligato uważamy, że można to zrobić lepiej – tymi słowami rozpoczyna się whitepaper Aligato, które pracując nad rozwojem swojej platformy sprzedażowej wkracza w świat blockchain z własnym tokenem AligatoCoin.







Szacuje się, że globalny rynek e-commerce przekroczy w 2021 roku wartość 4 bilionów dolarów, a Chiny mają kontrolować nawet 16% tej branży. Nic więc dziwnego, że jeszcze w 2014 roku, chiński odpowiednik Allegro – Alibaba, zebrała od inwestorów ponad ćwierć biliona dolarów w największym do tej pory IPO w historii. W zeszłym roku Alibaba odnotowała 552 miliony klientów, którzy dokonali przynajmniej jednej transakcji – polski rynek e-commerce pozostaje (jak na razie) daleko w tyle.

Następca Allegro?

Krok w stronę internacjonalizacji swojej działalności postawiło Aligato – działająca od 2011 roku platforma aukcyjna kusząca sprzedających znacznie bardziej atrakcyjną cenowo ofertą. Aligato 2.0 nad którym obecnie pracuje zespół, a które (przynajmniej w części) ma zostać sfinansowane poprzez sprzedaż tokenu AligatoCoin ma wprowadzić spółkę w zupełnie nową, blockchainową przestrzeń.

Technologia blockchain ma potencjał rozwiązania wielu problemów, z którymi boryka się nie tylko branża e-commerce – czytamy w whitepaper AligatoCoin. Oparcie działalności serwisu o łańcuch bloków nie tylko znacząco poprawi bezpieczeństwo danych zarówno sprzedających jak i kupujących ale sprawi również, że Aligato 2.0 stanie się jednym z pierwszych w całości zdecentralizowanych serwisów aukcyjnych na świecie.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Plany Polaków zakładają nie tylko wprowadzenie możliwości potwierdzenia płatności siatkówką oka (dzięki umieszczonej w smartfonie czy komputerze kamerze) ale i… dronów dostawczych. W tym samym kierunku zmierza amerykański Amazon – wyceniany w momencie pisania artykułu na niemal 886 mld USD.

Aligato 2.0 ma być jednak przede wszystkim miejscem przyjaznym dla użytkownika. Dlatego też w planach jest zaimplementowanie do platformy rozwiązań sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja pozwala użytkownikowi na zminimalizowanie czasu poświęconego na znalezienie szukanego przedmiotu poprzez dostosowanie algorytmów wyszukiwania, usprawnienie procesów reklamacji czy wsparcia technicznego. Natomiast właściciele portali e-commerce mogą z większą precyzją określić, u których klientów istnieje większe prawdopodobieństwo dokonania zakupu i w jaki sposób ich zainteresować – czytamy w whitepaper AligatoCoin.

Nowy token polskiego e-commerce

Allegro ma swoje złote monety, tymczasem Aligato posiada oparty o ERC-20 token AligatoCoin. Czwarta faza pre-ICO potrwa jeszcze 16 dni do niedzieli, 29 lipca. Jak dotąd zebrano niemal 12% potrzebnych środków co może dziwić zwłaszcza, że ALC nadal sprzedawane jest z 20% dyskontem.

źródło: aligatocoin.io

Na korzyść AligatoCoin przemawia również fakt, że jest to jedne z niewielu ICO, które bazuje na już działającym projekcie jakim jest serwis aukcyjny Aligato.

Dowiedz się więcej

Roadmap projektu Aligato 2.0 sięga 2021 roku co jest kolejną zaletą całego ICO. Co więcej, nawet w przypadku braku uplasowania wszystkich tokenów, Aligato nadal będzie zmierzać w kierunku zmian opisanych w WP AligatoCoin. Z perspektywy inwestycyjnej mamy więc do czynienia z wyjątkowym ICO, które jest jedynie dodatkiem do już działającego projektu, a nie jego sednem.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj