whitebit

więzieńDwóch menedżerów z południowokoreańskiej giełdy kryptowalut – Komid – zostało zaaresztowanych za fałszowanie obrotów i oszukiwanie inwestorów.


Hyunsuk Choi, prezes firmy, otrzymał wyrok trzech lat więzienia. Inny członek zarządu, Park Mo, spędzi za kratkami dwa lata. Informację podał lokalny portal Blockinpress.







KryptoOszustwa

Choi, jak stwierdził sąd, w styczniu 2018 r. dokonał wielu fałszywych transakcji, do których używał specjalnego bota handlowego. Przez swoje działania zrealizował miliony fałszywych transakcji kryptowalutowych. Według Blockinpress, działania te przyniosły mu około 45 milionów dolarów zysków.

Choi podobno został aresztowany zaraz po przesłuchaniu, co sugeruje, że przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Inne przypadki

W kwietniu policja południowokoreańska zatrzymała już czterech dyrektorów z dwóch giełd kryptowalutowych za rzekome sprzeniewierzenia mienia. Jednym z nich był dyrektor generalny Coinnest, zaś tożsamość pozostałych managerów jest nieznana.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Podobna afera miała miejsce w USA. Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował pod koniec listpada, że aresztował prezesa AriseBanku, Jareda Rice’a, oskarżonego o zwodzenie setek inwestorów indywidualnych i wyłudzenie od nich ponad 4 milionów dolarów (15 milionów złotych) w ramach oszustwa kryptowalutowego.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, oraz wcześniejszym pozwem zbiorowym złożonym w SEC, 30-letnie Rice twierdził w kontaktach z potencjalnymi inwestorami, że AriseBank zostanie „pierwszą zdecentralizowaną platformą bankową” opierającą się o nową kryptowalutę AriseCoin. Instytucja oprócz tradingu kryptowalutowego miała oferować rachunki bieżącego i tradycyjne usługi bankowe takie jak płatności kartami debetowymi i kredytowymi. W rzeczywistości jednak podmiot nie posiadał odpowiednich uprawnień do świadczenia usług bankowych na terytorium Teksasu, a tym bardziej całych Stanów Zjednoczonych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W lipcu japoński sąd wydał wyrok w sprawie nielegalnego wydobycia kryptowalut. Skazany Japończyk udostępniał zarażony program za darmo na swoim blogu. Internauci, którzy ściągali plik, nieświadomie dołączali do kryptokopalni wydobywającej cyfrowe waluty. Tym samym udostępniali swoje urządzenia do wydobywania e-walut bez swojej jasnej zgody.




xm


Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj