whitebit

Bitcoin Wallet, popularny południowoafrykański „program inwestycyjny”, jeszcze niedawno przyciągał setki inwestorów dziennie. Obecnie zamknięte biuro firmy przyciąga już tylko setki byłych klientów żądających zwrotu gotówki – podaje Ladysmith Gazette.

4 lipca firma została zamknięta. Wielu regulatorów i mediów od pewnego czasu podejrzewało ją o to, że w swojej istocie jest tylko systemem Ponzi’ego. Firma zachęcała swoich inwestorów obietnicami 100-procentowego zysku. Inwestycje Bitcoin Wallet były oparte na kryptowalutach.







Jedna z głównych person inicjatywy Sphelele „Sgumza” Mbatha przyznał się w sobotę mediom, że nie ma już więcej gotówki do wypłacenia klientom.

Bitcoin Wallet – gigant na glinianych nogach?

Przed zamknięciem firmy, ta stała się tak popularna, że Mbatha przestał przyjmować depozyty poniżej 350 USD. W tym czasie African News Agency spekulowało, że firma generowała „największy dzienny przepływ gotówki”.

Agencja prasowa rozmawiała z regulatorem rynku Financial Services Conduct Authority (FSCA), który podobno stwierdził, że podpis rejestratora w certyfikacie biznesowym Bitcoin Wallet wyglądał, jakby został sfałszowany i wymagał zbadania przez grafologa.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem




Pomimo zgłoszonych obaw o potencjalne oszustwo setki mieszkańców RPA zainwestowało w projekt.

Według mediów, zainteresowanie było tak duże, że inwestorzy czekali w kolejkach poza biurem firmy, podpisując potem formularz na jednej stronie, wpłacając tyle, ile mogli, a następnie czekali 15 dni roboczych, aby otrzymać 100-procentowe zwroty. Firma naliczyła przy tym aż 10-procentową opłatę administracyjną.

Jak działała piramida?

Zapytany o operacje biznesowe Mbatha stwierdził, że środki powierzone jego firmie zostały ponownie zainwestowane w kryptowaluty, a następnie odsprzedane na rynku po wyższej cenie.

Teraz Mbatha twierdzi, że był tylko „kierownikiem oddziału” i że „nie będzie kontynuował pracy”, bowiem nie ma już gotówki.

“Właściciel twierdzi, że ludzie muszą przejść do trybu online i odebrać pieniądze online. Ja sam zainwestowałem tam swoje pieniądze. Przesłałem swoje dane bankowe online i teraz też czekam”

– mówi.

Media wcześniej informowały, że sam ​​Mbatha stał się swoistą lokalną gwiazdą, jeździł luksusowymi samochodami, a nawet miał eskortę policyjną.



Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj