whitebit

JVCEA, czyli Japońskie Stowarzyszenie Wymiany Kryptowalut, które reprezentuje wszystkie 16 giełd zatwierdzonych przez japoński rząd, złożyło wniosek o certyfikację do najważniejszego organu nadzoru finansowego w kraju Agencji Usług Finansowych (FSA). JVCEA została utworzona w celu przywrócenia zaufania publicznego do japońskiego sektora kryptowalut. Stowarzyszenie uważa, że certyfikacja z FSA pozwoli jej wnieść wkład w zdrowy rozwój branży wirtualnej wymiany walut oraz ochronę interesów użytkowników.


Zobacz również: Japonia określa limit dźwigni dla giełd kryptowalutowych







JVCEA obecnie planuje współpracę z rządem przy opracowywaniu i nadzorowaniu ustawodawstwa, które pozwoli japońskiemu przemysłowi kryptowalut stać się samoregulującym. Oznacza to, że będzie on mógł działać jako organ samoregulujący japoński przemysł wymiany kryptowalut, zapewniając “wskazówki i zalecenia dla uczestników rynku, aby mogli przestrzegać przepisów i zasad regulacji”. Na świecie uważa się, że Japonia posiada jedne z najbardziej swobodnych przepisów dotyczących wirtualnych walut. W 2016 r. była pierwszym krajem na świecie, który uznał bitcoina za prawny środek płatniczy.

Proces certyfikacji FSA, będzie musiał przejść dwumiesięczną weryfikację u regulatora, który dokładnie zbada stowarzyszenie i upewni się czy można oczekiwać właściwego zarządzania grupą.

Stowarzyszenie JVCEA przedłożyło już do FSA szczegółowy, 100-stronicowy dokument dotyczący proponowanych środków samoregulacji. Obecnie obowiązująca ustawa z 2006 roku określa podstawowe regulacje dotyczące papierów wartościowych w Japonii. Powstała po serii skandali korporacyjnych wstrząsających krajem pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Dalsza część artykułu pod filmem






Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>



Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>















Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj