Zobacz więcej

Interpol chce walczyć z przestępczością w metaverse

1 min
Aktualizacja Zerelik Maciej
Dołącz do Naszej Społeczności na Telegramie

W SKRÓCIE

  • Wraz z rozwojem, metaverse - koncepcja cyfrowych wszechświatów - nabiera kształtów.
  • Jego popularność rośnie, a to oznacza również, że wchodzi do niego więcej użytkowników.
  • Przynosi to szereg możliwości, ale i problemy.
  • promo

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej, znana jako Interpol, zamierza przyjrzeć się temu, jak może kontrolować przestępczość w metaverse. Taką zapowiedź dał Jurgen Stock, sekretarz generalny Interpolu w wywiadzie dla BBC. Czym jest przestępczość w metaverse i jaką rolę może odegrać w nim Interpol – działający w 195 krajach?

Prawo w metaverse

Wraz z rozwojem, metaverse – koncepcja cyfrowych wszechświatów – nabiera kształtów. Jego popularność rośnie, a to oznacza również, że wchodzi do niego więcej użytkowników. Przynosi to szereg możliwości, ale i problemy.

W niektórych metaverse wykorzystywane są waluty kryptowalutowe. Daje to powód do wejścia również przestępcom. Mogą oni np. wyłudzać pieniądze od użytkowników. Zdaniem Stocka ważne jest więc, by agencja nie pozostała w tyle. Dlatego też Interpol zajmie się tą gałęzią internetu.

“Przestępcy są wyrafinowani i profesjonalni w dostosowywaniu się bardzo szybko do każdego nowego narzędzia technologicznego dostępnego do popełniania przestępstw. Musimy na to wystarczająco zareagować. Czasami ustawodawcy, policja i nasze społeczeństwo są trochę do tyłu. Jeśli zrobimy to za późno, to wpłynie na zaufanie do narzędzi, z których korzystamy, a tym samym do metaverse. Przestępcy już wykorzystują podobne platformy.”

Czym są przestępstwa w metaverse?

Dr Madan Oberoi, dyrektor wykonawczy ds. technologii i innowacji, może nam powiedzieć więcej o definicji przestępstwa w metaverse. Rzeczywiście, są pewne problemy z jego zdefiniowaniem.

“Są takie przestępstwa, o których nie wiem, czy można to jeszcze nazwać przestępstwem, czy nie. Na przykład odnotowano przypadki molestowania seksualnego. Jeśli spojrzeć na definicje tych przestępstw w przestrzeni fizycznej i spróbować zastosować je w metaverse, pojawia się trudność. Nie wiemy, czy możemy je nazwać przestępstwem, czy nie, ale te zagrożenia na pewno są. Więc te kwestie trzeba jeszcze rozwiązać.”

Jednym z wielkich wyzwań dla Interpolu będzie stworzenie świadomości tych kwestii.

“Mój typowo używany przykład jest taki, że jeśli musisz uratować tonącą osobę, musisz umieć pływać. Podobnie, jeśli funkcjonariusze organów ścigania chcą pomóc ludziom, którzy zostali poszkodowani w metaverse, muszą wiedzieć, co wiąże się z metaverse. To jeden z naszych celów – sprawić, by funkcjonariusze organów ścigania zaczęli korzystać z metaverse i stali się jego świadomi.”

Najlepsze platformy dla krypto inwestorów | Kwiecień 2024

Trusted

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK
photo_mzerelik.jpg
Zerelik Maciej
Podróże, nurkowanie, kryptowaluty, blockchain, mining. Zwolennik idei decentralizacji. Na bieżąco z branżą kryptowalut od około 3 lat. Prywatnie HODLer BTC, ETH, LINK, BNB, DOT.
READ FULL BIO
Sponsorowane
Sponsorowane