Chińska firma Canaan Creative w 2020 roku planuje sprzedać ponad milion koparek , informuje 8BTC. Dyrektor sprzedaży drugiego co do wielkości producenta sprzętu górniczego na świecie, Chen Feng, powiedział, że w przedsprzedaży sprzedano już 500 tysięcy urządzeń AvalonMiner A10 i A11. Koparki ASIC z serii A10 kosztują od 1000 do 1390 USD, a urządzenia z serii A11 są trochę droższe. Kosztują od 1412 do 2295 USD. Jeśli firma zrealizuje plan, przychody w 2020 r. przekroczą 1 miliard USD. Canaan Creative wkrótce będzie zadebiutuje na rynku Stanów Zjednoczonych. Canaan wyprodukował również ASICa do Ethereum o czym przeczytasz tutaj. Przypomnijmy, że trzej

The post Canaan otrzymał zamówienia na 500 tysięcy koparek ASIC appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Bitcoin ciągle jest w ważnej dywergencji wzrostowej w interwale dziennym. Na RSI nie było testu poziomu 30 punków, wskaźnik trzyma się nad swoim trendem. Stochastic znajduje się w strefie wyprzedania i właśnie przecina się na wzrost, przebicie poziomu 30 punktów na tym wskaźniku będzie sygnałem na wzrost. W interwale czterogodzinnym widać, że strefa popytowa jest bardzo silnym wsparciem. Potwierdza to również wskaźnik RSI, pokazując dywergencje wzrostową. Średnia krocząca EMA144 zniżyła się do poziomu 8390$. Kurs wydaje się zamknięty miedzy strefą i średnią kroczącą, która zbliża się w dół. W końcu takie wąskie pole manewru dla kursu spowoduje wystrzał w którąś

The post Bitcoin analiza techniczna #21 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Już o 20:00 w tę niedzielę rozpocznie się cotygodniowa transmisja na żywo na kanale Mike Satoshi. W związku ze zmianami w regulaminie oraz przenosinami giełdy BitBay z Malty do Estonii udział w wydarzenie weźmie sam Sylwester Suszek, twórca giełdy.Odpowie on na pytania dotyczące regulaminu, przenosin, licencji, procesu KYC, a także na wiele innych. Zapraszamy na godzinę 20:00!Link:

The post Sylwester Suszek wystąpi podczas Kryptowalutowej Niedzieli z Majkiem #79 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Giełda kryptowalut Bittrex ogłosiła zakończenie obsługi mieszkańców 31 krajów, w tym Wenezueli, Bośni i Hercegowiny, Egiptu i Iraku, a także wielu innych krajów azjatyckich i afrykańskich. Zgodnie z komunikatem na stronie internetowej Bittrex International przyczyną tej decyzji była niepewność regulacyjna w tych jurysdykcjach. Trading dla użytkowników z tych krajów zostanie zatrzymany o 19:00 29 października. Na początku tego tygodnia platforma Bittrex ogłosiła także, że ​​otrzymała licencję od operatora przekazów pieniężnych w Karolinie Północnej. Umożliwi to rezydentom i firmom państwowym wykorzystanie dolara amerykańskiego do wpłat i wypłat. Mieszkańcy kilku stanów, w tym Nowego Jorku, New Jersey i Nevady, nadal nie są

The post Bittrex opuszcza Wenezuelę i 30 innych krajów appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Producent telefonów komórkowych HTC wprowadził nowy model smartfona, który obiecuje obsługę pełnych węzłów Bitcoin i protokołu mikropłatności Lightning Network. Prezentacja Exodus 1s odbyła się w sobotę na Lightning Conference w Berlinie. „Pełne węzły są najważniejszym elementem stabilności sieci Bitcoin. Obniżyliśmy barierę wejścia, aby każdy mógł uruchomić pełny węzeł” – powiedział Phil Chen, dyrektor ds. Decentralizacji w HTC. Podczas uruchamiania pełnego węzła Bitcoin tajwańska firma zaleca połączenie z siecią Wi-Fi i źródłem zasilania. Aby przechowywać historię transakcji Bitcoin, użytkownicy mają możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia za pomocą karty SD o 400 GB. Obecnie rozmiar łańcucha bloków Bitcoin wynosi około 250 GB. Exodus

The post HTC wprowadziło budżetowy smartfon z obsługą pełnych węzłów Bitcoin i Lightning Network appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Internetowa platforma bukmacherska Sportsbet.io ogłosiła we wtorek, że zawarła partnerstwo z jedną z największych sieci kryptograficznych, Tron Foundation. TRX będzie dostępny na platformie od 20 th October 2019. Założyciel TRON, Justin Sun , z zadowoleniem przyjął tweet z platformy zakładów sportowych: „Witamy Sportsbetio, w ekosystemie #TRON! Kolejna wygrana dla #TRON i kolejna szansa na wygraną dla #TRONICS. ” Firma oświadczyła również na swoim blogu, że rozda 1 milion TRX. Zainteresowani grą promocyjną muszą się zarejestrować przed pierwszym meczem Sportsbet Specials w niedzielę 20 października. Następnie uczestnicy muszą postawić minimum 300 TRX na mecz i muszą to robić codziennie, nie przegrywając.

The post Internetowa platforma zakładów sportowych Sportbet.io partnerem Fundacji Tron appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Sąd w Nowym Jorku odroczył SEC przeciwko Telegram Group Inc. i TON Emitent Inc. do 18-19 lutego 2020 r. Do tego momentu oskarżonym nie wolno dystrybuować ani sprzedawać kryptowaluty Gram. Telegram zgodził się przełożyć uruchomienie na 30 kwietnia i zaoferował inwestorom zwrot 77% zainwestowanych środków. Firmy zwróciły się do sądu o zniesienie tymczasowego zakazu dystrybucji tokenów, ponieważ ich zdaniem działania SEC są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. SEC nalegał na wydanie nakazu do końca postępowania. W przeciwnym razie, zdaniem organu nadzoru, dalsze naruszenia przez Telegram są „praktycznie gwarantowane”. Według The Bell inwestorzy TON są optymistami i nie będą żądać zwrotu z

The post Proces SEC przeciwko Telegramowi i kryptowalucie GRAM został odroczony do 18-19 lutego 2020 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

W sobotę 19 października górnicy wydobyli „jubileuszowy” 18-milionowy Bitcoin. Wydobyto już 85,72% wszystkich Bitcoinów, a roczna inflacja wynosi 3,72%. Pozostało 207 dni do halvingu. W tym czasie pojawi się 374,375 nowych BTC. Po zmniejszeniu nagrody o połowę roczna inflacja spadnie do 1,80%. BTCUSDT wykres od TradingView Przypomnijmy, że 17-milionowy Bitcoin został wydobyty 26 kwietnia 2018 r.

The post Wydobyto 18-milionowego Bitcoina appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Na jednym z for społecznościowych podczas rozmowy między innymi o Bitcoinie jedna osoba poinformowała, że firmy, które inwestują w “blockchain” budując swoje rozwiązania są zawiedzione, bo nie odniosły sukcesu, a wręcz sromotną porażkę. Jak to możliwe, że tak prężnie rozwijająca się branża nie umożliwia zdobycia sukcesu? Ja mam swoje przemyślenia i postaram się je opisać. Blockchain jako remedium na całe zło W wielu mediach łańcuch blokowy to rozwiązanie na całe zło, a nawet “kryptowaluty” ten rynek psują. Przecież to wspaniała technologia, która może pomóc ludziom w stworzeniu nowego rynku ubezpieczeń na życie, rynek transmisji wideo, rynek gier komputerowych, rynek komunikatorów

The post Blockchainowe inwestycje appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Fintech-startup Ripple sprzedał tokeny XRP za 66,24 mln USD w trzecim kwartale 2019 r. To o 74% mniej niż w poprzednim kwartale. Firma otrzymała 50,12 mln USD ze sprzedaży bezpośredniej klientom instytucjonalnym, a zaprogramowana sprzedaż wyniosła 16,12 mln USD. 3 miliardy tokenów opuściło stare konto depozytowe. Tylko 2,3 miliarda wróciło do nowego. Cena XRP w tym okresie spadła o 35,4%, a średni dzienny wolumen obrotu spadł o ponad 53% do 198,1 mln USD. Dzienna zmienność wyniosła 3,6%, czyli mniej niż w przypadku Bitcoina (3,9 %) i Ethereum (4,3%). Od połowy października szybkość transakcji w XRP wynosi 3,8 sekundy, przepustowość sieci

The post Ripple: 74% spadek sprzedaży XRP appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Założyciel TRON, Justin Sun prowadzi działania dużej azjatyckiej grupy inwestycyjnej, która będzie wspierać Polo Digital Assets, nowego operatora giełdy Poloniex. Udział Poloniex w rynku spadł z 60% w szczycie 2017 r. do 1% obecnie. Circle rzekomo rozważał przeprowadzenie IEO lub sprzedaż całej witryny. Analityk Larry Cermak zasugerował, że Poloniex wkrótce uruchomi swój własny token i rozpocznie bitwę z Binance, Huobi i OKEx. Według niego, teraz Circle szuka nabywcy w Stanach Zjednoczonych. Dzień wcześniej Poloniex ogłosił odejście od Circle i zakończenie usług dla mieszkańców USA. Giełda wyda 100 milionów USD na długoterminowy rozwój. Przypomnijmy, Circle nabył Poloniex na początku 2018 roku.

The post Kto stoi za nowym operatorem giełdy Poloniex? appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Platforma Binance Futures zwiększyła maksymalną dźwignię z 20x do 125x. Według prezesa Binance, Changpeng Zhao, decyzja ta została podjęta w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób, które „szukają najbardziej wydajnych i najszybszych możliwości handlowych, zarówno pod względem kosztów, jak i wydajności”. Z kolei szef Binance Futures Aaron Gong obiecał, że w ostatnim kwartale tego roku, poinformuje o nowych funkcjach platformy futures. Wolumen obrotu na nowej platformie ekosystemu Binance 15 października zaktualizował maksimum: Binance Futures wciąż jest daleki od BitMEX, gdzie dzienny obrót przekracza 2 miliardy USD, a jednocześnie główny konkurent Binance Futures ma dźwignię do x100.

The post Binance Futures zwiększył dźwignię do 125x appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Dzisiaj na platformie Tezos zostanie aktywowana aktualizacja protokołu Babylon 2.0 zaproponowana przez Cryptium Labs i Nomadic Labs. Według Cryptium Labs za zmianami głosowało 80,1% członków sieci w sprawie wniosku (więcej niż wymagane kworum 74,7%), „za” głosowało 86,27%. Trzecia aktualizacja protokołu blockchain Tezos zmieni algorytm konsensusu sieciowego, funkcjonalność inteligentnych kontraktów i mechanizm kontroli. Jedna ze zmian ma na celu uproszczenie opracowywania inteligentnych umów, dzięki czemu kod jest prostszy i czystszy. System nagród dla walidatorów sieci ulegnie zmianie, zachęcając ich do maksymalizacji udziału w zatwierdzaniu bloków. We wrześniu XTZ został dodany do największej giełdy kryptowalut – Binance.

The post Tezos aktywuje aktualizację Babylon 2.0 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła uruchomienie nowego „programu lojalnościowego”, który ma oferować użytkownikom możliwość zarabiania „nieograniczonych” prowizji. W rzeczywistości ten program jest wielopoziomowym programem polecającym, w ramach którego użytkownicy mają możliwość zapraszania nowych klientów i zarabiania na tym. Struktura „programu lojalnościowego” składa się z trzech poziomów i pozwala zarabiać do 38% prowizji handlowych zaproszonych użytkowników, a ci, którzy przechodzą przez linki polecające, otrzymują rabat w wysokości 6%. Ponadto, jeśli zostaną spełnione określone warunki, na przykład weryfikacja konta lub zgromadzenie na koncie co najmniej 500 USDt, do gry wchodzą mnożniki w wysokości do 2,16x prowizji. W październiku wytoczono pozew przeciwko Tether i

The post Bitfinex wprowadza wielopoziomowy program lojalnościowy appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

W sieci Qtum odbędzie się pierwszy w historii hardfork. Odbędzie się on dzisiaj, w czwartek 17 października. Ma na celu wprowadzenie szeregu usprawnień związanych z funkcjonalnością i wydajnością inteligentnych umów. Qtum reklamuje się jako zdecentralizowana sieć aplikacji nowej generacji (dApp), a jak twierdzą twórcy projektu, wprowadzone usprawnienia umocnią jej status jako niezawodnego i uniwersalnego blockchaina, na którym można umieścić zarówno aplikacje konsumenckie, jak i korporacyjne. Wraz z wydaniem aktualizacji osoby trzecie będą mogły płacić za „gaz”, co pozwoli twórcom aplikacji zrekompensować koszty nowych użytkowników, obniżając w ten sposób próg wejścia. QTUMUSDT wykres od TradingView Algorytm zostanie również zaktualizowany i pojawi

The post Hardfork Qtum już dzisiaj appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Giełda Binance zakończyła dziewiąte kwartalne wypalanie tokenów BNB. 2 061 888 BNB o łącznej wartości 36,7 mln USD zostało wycofanych z obiegu. BNBUSDT wykres od TradingView Liczba spalonych coinów przekroczyła sumę z poprzednich dwóch kwartałów. Ponieważ ilość zniszczonych tokenów co kwartał jest równa 20% zysku giełdy w tym okresie, analityk The Block Larry Chermak oszacował, że w trzecim kwartale wyniósł około 186 milionów dolarów. Jest to drugi co do wielkości największy zysk kwartalny w historii istnienia giełdy, nieco mniejszy niż w przypadku pierwszego i drugiego kwartału 2019 łącznie. „Kluczowymi czynnikami przyczyniającymi się do tego wzrostu są nowe usługi, takie jak

The post Binance: 186 milionów dolarów zysku w trzecim kwartale appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Sygnały spadkowe na BTC były silniejsze, niż się spodziewałem, a popyt zbyt słaby. Doszło do przecięcia średnich EMA144 i EMA48 w interwale dziennym. Sygnał na RSI odbicia wskaźnika od 50 punktów był mocniejszy. Ciągle jest nadzieja dla byków w strefie popytowej. Należy obserwować RSI, ponieważ może nastąpić jeszcze odbicie od granicy 30 punktów. Świeczki czterogodzinne pokazują próby utrzymania kursu ponad fibo 61,8%, które się nie udały. Jedno odbicie od średniej EMA144 wystarczyło, aby sprowadzić większą podaż. Aktualnie warto zwrócić uwagę na rosnący wolumen oraz na poziom wyprzedania wskaźnika RSI. Na chwile obecną w tym interwale spekuluję, że kurs nie przebije

The post Bitcoin analiza techniczna #20 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Badacze z LongHash przeanalizowali dane dotyczące „martwych” projektów kryptowalut i zidentyfikowali główne przyczyny ich zamknięcia. Według platformy Coinopsy głównym powodem „śmierci” projektów kryptograficznych jest utrata zainteresowania inwestorów. Taki los spotkał 63,1% kryptowalut. Prawie 30% zamkniętych projektów było fałszywych. Większość z nich została wydana w 2017 roku na tle szybko rozwijającego się rynku i boomu ICO. Już w 2018 r. ich liczba znacznie spadła. Innymi przyczynami zamknięcia projektów były nieudane ICO (3,6%) i tokeny uruchomione jako żart, takie jak AnalCoin, BagCoin i BieberCoin (3,2%). Dokładna liczba takich projektów nie została ustalona, ​​ponieważ kryteria oceny są różne. Ponadto wiele z nich po

The post 60% projektów kryptowalutowych przestało istnieć z powodu utraty zainteresowania inwestorów appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Kryptowaluta Litecoin (LTC), znana również jako Digital Silver, w niedzielę 13 października świętowała swoje 8 urodziny. Jedna z najstarszych kryptowalut, dziś zajmuje szóste miejsce pod względem kapitalizacji w rankingu CoinMarketCap. Sieć została uruchomiona 13 października 2011 r. I ta data jest uważana za oficjalny punkt odniesienia dla historii LTC. Kod źródłowy projektu, jego twórca Charlie Lee opublikował jednak sześć dni wcześniej. W opublikowanym tweecie Lee napisał, że ​​w ciągu ośmiu lat istnienia Litecoin, w sieci przeprowadzono transakcje o wartości ponad 500 miliardów dolarów. Kryptowaluta obchodziła swoje ósme urodziny, ale były one trochę przyćmione przez problemy finansowe Fundacji Litecoin. Charlie Lee

The post W ciągu ośmiu lat w sieci Litecoin dokonano transakcji na ponad 500 miliardów $. appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Gdyby ktoś kiedyś mnie pytał o Cardano, zwykłem linkować do tablicy Cardano Video 1, ponieważ trafiłem do Cardano przez ten film. Jednak w końcu zdałem sobie sprawę, że nie wszyscy chcą oglądać 50-minutowe wideo, „tylko” dla Cardano. Dlatego ten artykuł jest bardzo krótki, nawet jeśli oznacza to, że trochę informacji zostaje utraconych. Cardano to kryptowaluta, to znaczy… to coś więcej – to platforma, a jej walutą jest ADA. Cardano opiera się na nowym protokole Proof of Stake #PoS, który został wyposażony w innowacyjne pomysły. Na przykład istnieje pomysł „łańcucha bocznego” (różne warstwy), który umożliwia rozdzielenie części systemu. Na przykład część,

The post Czym jest Cardano (ADA)? appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.

Wykres w interwale dziennym ciągle pozostaje z ważną dywergencją wzrostową. Na RSI jest również ważne odbijanie wskaźnika od poziomu 50 punktów, czasem odbicie lub przebicie tego poziomu daje gwałtowne ruchy ceny. Świeczka wczorajsza oraz dzisiejsza, która się jeszcze tworzy wyglądają popytowo, nie mają cienia u dołu. Blisko siebie są również średnie kroczące EMA144 i EMA48. Przyjmując, że korekta po pierwszym impulsie została zakończona, wyznaczam możliwe zasięgi dla kolejnej fali wzrostowej. Maksymalny zasięg to 9964$. Straci on ważność, jeśli kurs spadnie poniżej 8226$. Sprawdziły się moje przewidywania przetestowania przez kurs średniej EMA144 w interwale czterogodzinnym. Pierwsza próba przebicia była nieudana i

The post Bitcoin analiza techniczna #19 appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain.