Platforma Elirtex została opracowana przez specjalistów, którzy pracują w Elirtex Limited w celu przyciągnięcia kapitału poprzez inwestycje w kryptowaluty online. Elirtex koncentruje się na inteligentnym inwestowaniu w różne firmy w krótkim czasie. Usługa ma na celu zmniejszenie ryzyka finansowego i zwiększenie zysków. Mówiąc krótko: inwestujesz kryptowaluty, a portofolio inwestycji przynosi zyski. Naszym celem jest regularny, dzienny zysk. Rynek kryptowalut został zaatakowany przez oszustwa i fałszywe witryny. Ale Elirtex Limited pracuje w portfelu inwestycyjnym od ponad dziesięciu lat. Ponadto Elirtex Limited jest regulowany przez Wielką Brytanię i jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym kraju. Korzystając z platformy, inwestorzy mogą

The post Stań się częścią udanych startupów appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Największy na świecie producent sprzętu górniczego Bitmain Technologies Ltd. złożył oficjalny wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEX). W ten sposób Bitmain spodziewa się zebrać 18 miliardów dolarów. Po IPO prognozowana łączna wartość firmy może osiągnąć 40-50 miliardów dolarów. Opublikowany 26 września, ten długo oczekiwany wniosek jest nadal rozważany. Do tej pory nie ma również informacji o ostatecznej ocenie. Wniosek nie informuje  o szczegółach związanych z liczbą oferowanych akcji i harmonogramem oferty publicznej. Prospekt emisyjny stanowi jednak obraz sytuacji finansowej, struktury i sposobu działania firmy. Według zgłoszenia, Bitmain zarobił w sumie 2 517 719

The post Bitmain złożył oficjalny wniosek o IPO appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

TRON ujawnił kilka szczegółów dotyczących projektu, który ma zostać zintegrowany z klientem torrentowym BitTorrent. Po nabyciu BitTorrenta w lipcu, TRON ujawnił swoje plany dotyczące zintegrowania tokena TRX z platformą w celu stworzenia hybrydowego Atlasa projektu z ekosystemowym udostępnianiem. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wdrożenie „zgodnych z wcześniejszymi wersjami rozszerzeń protokołów”. Według prezesa TRON Justin Sun „projekt będzie oferował szybsze pobieranie, więcej seedów, brak eksploatacji i kompatybilność wstecz”. „Chcemy w końcu wzmocnić pozycję wszystkich twórców treści i ich społeczności, eliminując pośredników i umożliwiając twórcom treści dystrybucję bezpośrednio do użytkowników” – zaznaczył. Zgodnie z ustaleniami użytkownicy będą mogli tworzyć promocje za pomocą

The post TRON planuje zintegrować tokena TRX z ekosystemem BitTorrent appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Dell ogłosił, że zamierza skupić się na wykorzystaniu technologii blockchain. Oprócz blockchain firma zamierza rozwijać również takie obszary, jak zgodność z chmurą, sztuczna inteligencja (AI) i analityka danych, które pomogą firmie utrzymać przewagę. „Klienci, z którymi współpracujemy, chcą korzystać z tych technologii, dlatego wprowadzamy serwery, które pozwalają im optymalizować rozwiązania, a także inwestować w nowe, takie jak chmura, sztuczna inteligencja, analizy i blockchain„. – powiedział dyrektor generalny w firmie Infrastructure Solutions Group, Dell EMC India, Manish Gupta. „Wprowadzając na rynek nasze nowe serwery PowerEdge MX, dążymy do wprowadzenia nowoczesnej architektury wraz ze skalowalnością” – dodał. Nie po raz pierwszy firmy

The post Dell rozważa wprowadzenie technologii blockchain appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Firma z branży usług finansowych z siedzibą w Zug w Szwajcarii zebrała około 104 milionów dolarów amerykańskich (100 milionów franków) od inwestorów i planuje stworzyć bank, którego klienci będą mogli zamieniać waluty fiat na kryptowaluty. Finansowanie zapewnili zarówno prywatni i jak instytucjonalni inwestorzy. Wniosek o wydanie licencji ma być złożony do szwajcarskiej agencji FINMA pod koniec października. Firma ma nadzieję, że uzyska licencję w połowie 2019 roku.   W ramach swoich usług firma ma oferować konta zarówno fiat jak i krypto. Ma to być brakujące ogniwo łączące tradycyjną bankowość ze światem kryptowalut.    

The post Szwajcarska firma finansowa zebrała 100 milionów USD aby otworzyć krypto-bank appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Google to warty 828 miliardów dolarów amerykańskich gigant. Właśnie okazało się, że niedawno wprowadzony ban na reklamy kryptowalutowe został wycofany. Ban został ogłoszony w marcu. Decyzją tą firma pokazuje, że chce współpracować z legalnymi projektami, których na rynku krypto jest coraz więcej. Dodatkowo firma chce uniknąć potencjalnych pozwów sądowych, gdyż wiele firm kryptowalutowych jest w pełni regulowanymi podmiotami na rynku. Podobną decyzję podjął w niedalekiej przeszłości Facebook. Motywacja może być jednak zgoła odmienna. Jeżeli takie firmy jak ICE tworzą platformy krypto, to ktokolwiek pozostanie poza grą będzie w dłuższej perspektywie czasu na straconej pozycji. Giganci technologiczni tacy jak Google, nie

The post Google rezygnuje z krypto-bana appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Niedawno przeprowadzone badania ujawnia, iż 30% Londyńczyków planuje inwestycje w kryptowaluty. Jest to ponad dwa razy więcej niż średnia krajowa dla UK, która wynosi 13%. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Atomic, na zlecenie Rathbone Investment Management. Próba wynosiła 1503 osoby. Dodatkowo badanie wykazało, że 37% osób w wieku poniżej 35 lat jest zainteresowanych inwestycją w cyfrowe aktywa. Jedynie 4% osób w wieku 45+ wykazuje podobne zainteresowanie.  

The post 1 na 3 Londyńczyków planuje inwestycje w kryptowaluty appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Michael Novogratz, twórca firmy zarządzającej cyfrowymi aktywami, Galaxy Digital uważa, że rynek uderzył w dno. Rynek doświadcza „zmęczenia sprzedających”, stwierdził przemawiając na „Yahoo Finance’s Second Annual All Markets Summit”. Jego zdaniem Bitcoin jest teraz w tendencji wzrostowej. Fakt jest, że Bitcoin okazuje znaki życia, a poziom około 6000 USD bronił się już wiele razy. Prognozy oczywiście zweryfikuje czas.  

The post Novogratz mówi, że rynek krypto pokazuje klasyczne dno appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Firma Bitmain, gigant na rynku koparek do kryptowalut opartych na układach ASIC zapowiedział nowy model. Tym razem jest to nowa maszyna do kopania Bitcoina. Urządzenie ma być oparte o najnowszy układ ASIC: BM1391 wykonany w technologii 7nm. Nie wiadomo jeszcze ile TH/s będzie „wypluwał” nowy Antminer ani jakie będzie jego zużycie mocy. Wiadomo jednak, że konkurencja nie śpi. GMO zapowiedziało koparkę B2 o mocy 24TH/s i zużyciu 1980W.

The post Bitmain zapowiedział nowego Antminera appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Już w poniedziałek 24 września od godziny 10:00 zostanie włączona usługa „wypłata bitcoinów z bankomatu”. By zrealizować transakcję należy być posiadaczem konta na platformie BitCan.pl i posiadać telefon komórkowy. Po wybraniu opcji „Sprzedaj Bitcoiny” otrzymamy sms z kodami PIN. Po wpisaniu PINu w bankomacie będziemy mogli wypłacić gotówkę z dowolnego spośród 7500 bankomatów Euronet w całej Polsce.   Jak wypłacić środki w bankomacie Euronet? Aby zrealizować wypłatę środków w bankomacie przejdź do zakładki „Sprzedaj”, wybierz ilość BTC do sprzedaży. Z listy dostępnych metod wypłaty wybierz „Bankomat”, uzupełnij dane oraz kliknij „Sprzedaj Bitcoin. Do pół godziny od zlecenia wypłaty, na podany

The post BitCan.pl: Od poniedziałku 24 września wypłacisz pieniądze za sprzedane Bitcoiny w bankomatach Euronet appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Już w poniedziałek 24 września od godziny 10:00 zostanie włączona usługa „wypłata bitcoinów z bankomatu”. By zrealizować transakcję należy być posiadaczem konta na platformie BitCan.pl i posiadać telefon komórkowy. Po wybraniu opcji „Sprzedaj Bitcoiny” otrzymamy sms z kodami PIN. Po wpisaniu PINu w bankomacie będziemy mogli wypłacić gotówkę z dowolnego spośród 7500 bankomatów Euronet w całej Polsce. Jak wypłacić środki w bankomacie Euronet? Aby zrealizować wypłatę środków w bankomacie przejdź do zakładki „Sprzedaj”, wybierz ilość BTC do sprzedaży. Z listy dostępnych metod wypłaty wybierz „Bankomat”, uzupełnij dane oraz kliknij „Sprzedaj Bitcoin. Do pół godziny od zlecenia wypłaty, na podany podczas

The post Kantor BitCan.pl: Od poniedziałku 24 września wypłacisz pieniądze za sprzedane Bitcoiny w bankomatach Euronet appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Już w poniedziałek 24 września od godziny 10:00 zostanie włączona usługa „wypłata bitcoinów z bankomatu”. By zrealizować transakcję należy być posiadaczem konta na platformie BitCan.pl i posiadać telefon komórkowy. Po wybraniu opcji „Sprzedaj Bitcoiny” otrzymamy sms z kodami PIN. Po wpisaniu PINu w bankomacie będziemy mogli wypłacić gotówkę z dowolnego spośród 7500 bankomatów w całej Polsce. Jak wypłacić środki w bankomacie? Aby zrealizować wypłatę środków w bankomacie przejdź do zakładki „Sprzedaj”, wybierz ilość BTC do sprzedaży. Z listy dostępnych metod wypłaty wybierz „Bankomat”, uzupełnij dane oraz kliknij „Sprzedaj Bitcoin. Do pół godziny od zlecenia wypłaty, na podany podczas rejestracji na

The post Kantor BitCan.pl: Od poniedziałku 24 września wypłacisz pieniądze za sprzedane Bitcoiny w bankomatach appeared first on bitcoinpl.org Kryptowaluty Blockchain Bitcoin Ethereum.

Francuski oddział Funduszu Narodów Zjednoczonych dla Dzieci (UNICEF France) ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach i innych kryptowalutach. Według najnowszego komunikatu prasowego UNICEF France, fundusz charytatywny może teraz zbierać darowizny w bitcoinach (BTC), eterach (ETH), litecoinach (LTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS) , Monero (XMR), myślnik (DASH) i Stellar (XLM). „Kryptowaluty i technologia blockchain oferują nowe możliwości odwoływania się do publicznej hojności i kontynuowania naszej misji na rzecz dzieci w krajach, w których pracujemy. Jest to innowacja zarówno pod względem solidarności, jak i pozyskiwania funduszy, które stają się coraz bardziej powszechne„- skomentował sprawę Sébastien Lyon, dyrektor UNICEF France.

The post UNICEF France akceptuje darowizny w kryptowalutach appeared first on bitcoinpl.org.

PKO Bank Polski wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową udomowił technologię blockchain, dzięki czemu klienci banku otrzymają zmiany regulaminów produktowych drogą elektroniczną. Rozwiązanie bazuje na technologii wypracowanej wspólnie z polsko-brytyjską firmą Coinfirm w ramach działającej w banku platformy rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. To historyczna wysyłka, która trafi do ponad 5 mln klientów banku i pod względem zasięgu będzie największym w Europie zastosowaniem technologii blockchain w bankowości. Adaptując technologię Coinfirm Trudatum PKO Bank Polski, jako pierwszy w kraju dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania opartego na blockchainie, co wzmacnia jego pozycję bankowego lidera technologicznego. Po kilku miesiącach

The post PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain appeared first on bitcoinpl.org.

Hakerzy wydobywają Monero, Bitcoin i inne kryptowaluty, wykorzystując oprogramowanie, które wyciekło do sieci z amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w 2017 roku – informuje konsorcjum cyberbezpieczeństwa Cyber ​​Threat Alliance 19 września. Według najnowszego raportu organizacji Cyber ​​Threat Alliance, nielegalna działalność wydobywcza wzrosła o 459% od zeszłego roku z powodu wycieku Eternal Blue – narzędzia wykorzystującego luki w oprogramowaniu Microsoft Systems. W raporcie wspomniano również, że 85% nielegalnego wydobycia kryptowalut to kopanie Monero, a kolejne 8% i 7% przypisano odpowiednio bitcoinowi i innym kryptowalutom. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa  uważają, że hakerzy nie byli zaznajomieni z takimi narzędziami przed wyciekiem. Kiedy pojawiły się

The post Hakerzy używają oprogramowania NSA do nielegalnego kopania kryptowalut appeared first on bitcoinpl.org.

Deweloper znany jako „Daniel Jones” ukończył pierwszą transakcję blockchain przy użyciu krótkofalowego radia, autonomicznego źródła zasilania i przenośnego dysku twardego. Transakcja została przeprowadzona w ramach projektu „Proof of Life” mającego na celu udowodnienie przydatności technologii blockchain w postapokaliptycznym świecie. Projekt został opracowany w odpowiedzi na wyzwanie CallForCode, które stawia przed innowatorami technicznymi improwizację za pomocą istniejących narzędzi, aby znaleźć rozwiązania łagodzące klęski żywiołowe. Transakcja poza siecią (tj. zasilana autonomicznym źródłem zasilania) została ukończona na chmurze typu open block firmy Burst. Wymagało to użycia tylko przenośnego dysku twardego, akumulatora słonecznego i radia krótkofalowego. „Z wielkim zaszczytem przedstawiam wam pierwszą transakcję radiową

The post Deweloperzy udowodnili przydatność blockchain w przypadku apokalipsy appeared first on bitcoinpl.org.

Japońska kryptowalutowa giełda Zaif padła ofiarą cyberataku. Wstępne dochodzenie ujawniło, że co najmniej 5 966 ​​BTC (około 38 314 000 USD) zostało skradzionych przez nieznanych hakerów. Niektóre monety należały do ​​giełdy, ale duża część skradzionej kwoty należała do klientów. Tech. Bureau Inc., które prowadzi firmę Zaif, wyjaśniło, że giełda „wykryła nieprawidłowość w działaniu serwera” 17 września i natychmiast zawiesiła kilka usług, w tym obsługę depozytów, wypłat i transakcji handlowych. Nieuprawniony dostęp do gorącego portfela giełdy odbył się 14 września w godzinach 17: 00-19: 00, jak podał zespół Zaif. „Niektóre z gorących portfeli depozytowych i wypłat zostały zhakowane przez nieautoryzowany dostęp

The post Hakerzy ukradli 5 966 ​​BTC z japońskiej giełdy kryptowalutowej Zaif appeared first on bitcoinpl.org.

Stało się. Na giełdzie BitBay pojawiła się nowa waluta. Tym razem jest to TRON (TRX). Waluta została dodana w parze ze wszystkimi walutami FIAT oraz z BTC. Z tej okazji giełda obniżyła (lub całkowicie zlikwidowała) na jakiś czas prowizje dla tej waluty. Dodatkowo ogłoszono konkurs w którym pula nagród wynosi 400.000 TRONów. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym Twitterze giełdy. Poza tym w webinarze organizowany przez BitBay’a ma wziąć udział CEO i twórca TRONa, Justin Sun. TRON jest jedną z czołowych walut i zajmuje 13 miejsce w rankingu Coinmarketcap.

The post Giełda Bitbay dodaje walutę TRON appeared first on bitcoinpl.org.

Wkrótce Paryż będzie gospodarzem Bitcoin Art (r) evolution – wystawy poświęconej 10. rocznicy bitcoin. Artyści z całego świata będą prezentować swoje prace o bitcoinach i kryptowalutach. Bitcoin Art (r) evolution ma na celu podniesienie publicznej świadomości kryptowalut. Pokaże także potencjał blockchain i kryptowalut poprzez symbolikę i praktykę. Niektórzy artyści przedstawią główne stereotypy związane z zasobami cyfrowymi, takie jak ich porównanie z bańką dot-com. Inni będą próbować ukryć Bitcoin w swoich dziełach. Andy Bauch, Josephine Bellini, Nanu Berks, Mark Bern, Yosh, Pascal Boyart, Jom de Saint Phalle, Choq, Youl, Ilies Issiakhem wezmą udział w wystawie. Wystawę organizuje francuski artysta Pascal Boyart

The post W Paryżu odbędzie się wystawa sztuki z okazji dziesięciolecia Bitcoin appeared first on bitcoinpl.org.

Podczas konferencji CIS 2018 GCCM zespół EncryptoTel zaprezentował swoją innowacyjną platformę Cloud PBX z pełnym zakresem usług telekomunikacyjnych, zarówno dla biznesu, jak i dla klientów indywidualnych. Jedną z kluczowych zalet platformy Blockchain EncryptoTel jest szyfrowanie informacji za pomocą kombinacji sprawdzonych algorytmów i własnych rozwiązań firmy z technologią blockchain, a także możliwość wdrażania szczegółowej analizy danych, która obejmuje statystyki aktywności klientów lub pracowników. Dzięki centrali typu Cloud PBX platforma umożliwia korzystanie z szerokiej gamy nowoczesnych funkcji telefonicznych: bezpłatnych połączeń w sieci, dostępu z ograniczonymi lub rozszerzonymi uprawnieniami, spoofingowania identyfikatorów rozmówców, automatyzacji IVR, wywołań zwrotnych, nagrywania rozmów itp. Firma zapewnia bezpieczne usługi

The post EncryptoTel zaprezentował swoją platformę chmurową blockchain na konferencji CIS 2018 GCCM w Ałma-Ata appeared first on bitcoinpl.org.

29 września, godz. 13.00 czasu kijowskiego, nastąpi wielkie otwarcie wirtualnego pomnika Satoshi Nakamoto, symbolu wolności i decentralizacji społeczeństwa. Uroczysty parada krypto-entuzjastów rozpoczyna się od budynku administracji państwowej  w kierunku pomnika. Kijowski wirtualny pomnik Satoshi Nakamoto jest pierwszym, który powstał pod egidą fundacji miast rozszerzonej rzeczywistosci oraz Satoshi Nakamoto Republic . Fundusze na pierwszą instalację wirtualnego pomnika zostały znacząco wsparte przez inicjatora projektu, Aleksandra Sorokę, LI . „Dostęp tylko dla wtajemniczonych. Użyj hasła «Nie mów nikomu, kim on jest!»” Miejsce: na skrzyżowaniu bulwaru Tarasa Szewczenki i ulicy Kreschatik. Współrzędne: https://goo.gl/dfNfEr Do końca 2018 roku w USA zostaną uruchomione dwa inne wirtualne pomniki

The post Wielkie otwarcie wirtualnego pomnika Satoshi Nakamoto, Kijów, 29 września appeared first on bitcoinpl.org.